Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

VI. Підсумки уроку

— Хто з дійових осіб прочитаних на уроці творів сподобався, а хто — ні? Чому?

Школа — це не лише уроки, а й людські стосунки.

VII. Контроль та оцінювання якості читацької діяльності учнів

VIII. Домашнє завдання

  1. Виразно читати матеріал «Читанки» (С. 10—13).

  2. Уміти розказати про Л. Вахніну.

  3. Підготувати діалог по телефону із сусідом по парті.

УРОК 4

Варіант 1

Тема. Не так лінь, як неохота (В. Сухомлинський «Як Наталя у Ли­сиці хитринку купила»)

Мета: навчати учнів розуміти прочитаний текст, виділяти головне, аналізувати, правильно оцінювати вчинки дійових осіб; виховувати по­чуття відповідальності.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Учитель

Доброго ранку,

Доброго дня!

Хай плещуть долоньки,

Тупають ніжки,

Працюють голівки

Та сяють усмішки.

Доброго ранку! Доброго дня! —

Бажаєте ви, бажаю вам я.

II. Артикуляційна хвилинка

  1. Чистомовка «Слухняний ротик». Ель-ель-ель — подув сильний вітерець. Ить-ить-ить — в небі синяя блакить. Ає-ає-ає — осінню вже повіває. Лі-лі-лі — відлітають журавлі. Ок-ок-ок — зібрались діти на урок.

  2. Розпитування за складовою таблицею.

  3. Гра «Гірка».

Я з

Он до

Сядь про

Сором свою

Книжка хитро

Надворі крейда

Потихеньку вчителька

4. Гра «Подумайте».

Ліс, лісок, лис, лісний.

— Яке слово зайве у даному рядку?

III. Повідомлення теми і мети уроку

  • Що знаєте про лисицю?

  • Назвіть відомі вам казки, де ця тварина є головним героєм.

  • А чи знаєте ви, чому ця тварина має таку назву?

Лисиця — це давньослов'янське слово, утворене від «лис», що озна­чає колір «жовтуватий, рудий». Через колір свого хутра ця тварина й от­римала свою назву.

— Сьогодні ми недаремно згадали цю чудову тварину. Вона буде од­нією з героїнь твору Василя Сухомлинського «Як Наталя у Лисиці хит­ринку купила».

Перш ніж прочитаємо оповідання, пригадаємо автора твору В. Су-хомлинського.

(Учні на с. 121 розглядають портрет письменника, згадують твори, які вже читали.)

IV. Опрацювання казки «Як Наталя у Лисиці хитринку купила»

1. Виразне читання казки учителем.

  • Чи сподобалося вам оповідання?

  • Чи схоже це оповідання на казку? Чим?

колір продає

ковзани

злякалася

2. Словникова робота. Ряд к

крам п

базар к

кишеня

пухнастий дерев'яна хитрощі дивується

хитринка

почервоніла

скаржиться

  • Читання стовпчиків слів за вчителем «луною»

  • Пояснення слова крам — товар.

  • Поставте питання до слів першого стовпчика

  • Знайдіть слова-родичі у першому і третьому стовпчиках.

Фізкультхвилинка

  1. Читання оповідання учнями «ланцюжком».

  2. Вибіркове читання.

  • Куди пішла Лисичка?

  • Що вона понесла продавати?

  • Хто купив хитринку у Лисички?

  • Прочитайте опис хитринки.

  • Як «спрацювала» хитринка вдома?

  • Що вирішила зробити Наталочка з хитринкою?

  • Чи вдалося їй це зробити?

  • Чому здивувалася Наталя?

  • Чи зрозуміла дівчинка, де поділася хитринка?

  • Кому розповіла Наталя про свою пригоду?

  • Прочитайте діалог мами і Наталі.

  • В яких словах передається головна думка твору?

5. Перевірка сприйняття тексту. Тест

1) Лисиця пішла на базар:

а) влітку;

б) взимку;

в) у кошику.

2) Наталя не хотіла:

а) уроки готувати;

б) мамі допомагати;

в) посуд мити.

3) Наталя вирішила:

а) повернути хитринку на базар Лисичці;

б) викинути хитринку у вікно;

в) заховати хитринку у шафу.

4) Хитрощі не люблять:

а) правди;

б) пустощів;

в) совісті.

5) Совість у тому, що тобі:

а) страшно;

б) дивно;

в) соромно.

V. Підсумок уроку

  • Чи сподобалося вам оповідання?

  • Чого ви навчилися на сьогоднішньому уроці?

  • Як потрібно боротися з лінощами?

  • Чи повинна бути в людини совість?

VI. Домашнє завдання

Читати, переказувати текст.

Варіант 2

Тема. Хитрощі не люблять совісті (В. Сухомлинський «Як Наталя у Лисиці хитринку купила»)

Мета: формувати уміння розпізнавати почуття дійових осіб; удоско­налювати уміння читати в особах; виділяти головне; виховувати почуття відповідальності за свої вчинки.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

  1. Перевірка готовності учнів до уроку. Гра «Миттєво перевір».

  2. Привітання.

Добрий день, хлоп'ята! Добрий день, дівчата!

— Спочатку сідають дівчата — краса нашого класу, а потім його сила і мужність — хлопчики.

II. Перевірка домашнього завдання

1. Використання інтерактивної технології «Продовжте речення».

— Так розпочали урок, тому що...

2. Розповіді дітей про Л. Вахніну.

3. Читання за особами оповідання «Кордон» з елементами бесіди за змістом твору.

4. Розігрування діалогу по телефону з сусідом по парті.

III. Підготовка учнів до сприймання нового твору

1. Читання (хорове) декількох разів у різному темпі вірша В. Гринько «Лис», спроектованого на дошку.

Під горою хвойний ліс, За горою хижий лис. Вкрита травами гора. Збоку — лисяча нора. В ній хитрюга неспроста Від собак хова хвоста: Як навідався у курник, То відразу півень зник!

2. Складання опису та характеристики лисиці.

  • Піднесіть руку, хто бачив лисицю? Яка вона?

  • Як називає звіра Варвара Гринько? (Хитрюга)

  • Чому про лисицю кажуть «злодюжка»?

  • Проілюструйте відповідь наведенням прикладів.

  • Які казки про цю руду тварину ви читали?