Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

V. Опрацювання оповідання б. Вовка «з кого песик приклад бере»

1. Читання оповідання вчителем.

— Назвіть дійових осіб оповідання.

2. Читання оповідання учнями напівголосно.

Гра «Бджілки»

  • На які дві частини можна поділити оповідання?

  • Як можна назвати кожну з цих частин?

3. Словникова робота.

Слоїк — високий глиняний посуд, схожий на банку.

  1. Доберіть антоніми. Запитала (відповіла). Зарюмсав (засміявся).

  2. Доберіть синоніми. Зарюмсав (заплакав).

Насварилася (лаяла, картала, докоряла, дорікала).

4. Гра «Актори». Прочитати заголовок: а)здивовано;

б) ніяково;

в) докірливо;

г) з гнівом;

д) роздратовано.

5. Аналіз змісту оповідання.

  • Що намагався приховати Олесь?

  • З яких слів зрозуміло, що він усвідомлював, що робить погано?

  • Чи повірила Олесеві бабуся?

  • Чому ви так думаєте?

  • Що запитує автор у заголовку?

  • Як би ви відповіли на це запитання?

  • Чи усвідомив Олесь свою помилку?

6. Читання оповідання за особами.

VI. Підсумок уроку

  • Із кого з героїв сьогоднішнього уроку слід брати приклад, щоб не засмучувати своїх рідних?

  • Чиї вчинки є негарними?

VII. Домашнє завдання

Читати, переказувати оповідання.

УРОК35

Тема. На дерево дивись, як родить, а на людину, як робить (В. Осєє-ва «Сини»; В. Сухомлинський «Сьома дочка»)

Мета: удосконалювати техніку читання дітей; навчати аналізувати, порівнювати, зіставляти прочитані твори, давати характеристику дійо­вих осіб; розвивати уміння читання тексту за особами; виховувати пра­целюбність, бажання по-справжньому допомагати мамі.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Скоромовки.

  • Бук бундючився перед дубом, Тряс над дубом бурим чубом. Дуб пригнув до чуба бука — Буде букові наука.

  • Слова спокійно жили в книжці, В яку вдалось пробратись мишці. Вона початки відкусила,

У себе в нірці схоронила.

(Р)... омашка, (б)...абуся, (н)...енька, (ж)..лика, (м)...ісяць.

2. Прочитайте прислів'я.

чи від га го пе мо

(Чия відвага, того й перемога.)

(Не вір словам, а вір ділам.)

(Безроботи день роком стає.)

Прислів'я вивішуються на дошці і залишаються.

я ва то й ре га

II. Перевірка домашнього завдання

Гра «Обличчя до обличчя»

Учні повертаються обличчям одне до одного у парі і переказують зміст тексту.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Продовжуємо вивчення нашої теми «Рідна домівка, рідна сім'я — тут виростає доля моя». Прочитаємо твори і подивимося, яке з прислів'їв розкриває зміст цих оповідань.

IV. Опрацювання оповідання в. Осєєвої «Сини»

1. Читання оповідання вчителем.

— Назвіть дійових осіб оповідання.

2. Словникова робота.

Жінки старенький

дідусь розпліскується

камінчик перевертається

соловейком заслухались

заливається камінчик

  • Знайдіть «зайве» слово в кожному зі стовпчиків.

  • Як ви розумієте слово спритний?

  • Доберіть синоніми. (Проворний, прудкий, меткий, жвавий)

3. Читання тексту учнями вголос. Гра «Сніжинка»

Читає той учень, на парту якого впаде сніжинка.

4. Робота над аналізом змісту оповідання з вибірковим читанням.

  • Хто був біля криниці?

  • Про кого говорили жінки?

  • Що сказала про свого сина перша жінка? Друга? Третя?

  • Як жінки несли воду? Що зрозуміло з цього опису?

  • Що всі побачили, коли з'явився перший син? Другий?

  • Що зробив третій син?

  • Що запитали жінки у дідуся?

  • Чого дідусь побачив тільки одного сина? Якого?

  • Яким ви уявляєте кожного з хлопчиків?

5. Гра «Засічка — кидок».

За командою «Кидок» всі діти починають читати напівголосно текст. За командою «Засічка» — зупиняються і олівцем відмічають останнє прочитане ними слово. Цей текст (частини) таким саме чином читають ще раз. Під час повторного читання діти переконуються, що прочитали більший обсяг — «засічка» поставлена вже далі. Це доводить їм необ­хідність багаторазового читання тексту, адже з кожним разом результа­ти поліпшуються.

...три хлопці вибігли. ...сів відпочити на камінь. ...повні відра води й пішли.

6. Гра «Згадайте речення». З'єднати частини речення.

І старенький дідусь... Набрали жінки... Аж раптом...

7. Закінчіть речення.

Хто щиро любить матір, той...

Фізкультхвилинка