Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

VI. Опрацювання вірша д. Павличка «Мамина рука»

1. Гра «Бджілки».

Напівголосне читання учнями тексту, кожен — у своєму темпі.

  • Із чим порівнюють дотик маминої руки?

  • Як ви розумієте виділені слова?

2. Гра «Диктор телебачення».

Читати текст, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на гля­дачів.

3. Гра «Відшукайте риму».

VII. Підсумок уроку

  • Кому був присвячений сьогоднішній урок?

  • Подумайте і продовжте речення: «Я бажаю всім мамам на землі...»

VIII. Домашнє завдання

Підготувати виразне читання віршів.

УРОК33

Тема. Шануй батька і неньку, буде тобі скрізь гладенько («Прихо­вала» (з народного); О. Орач «Вчуся у мами»; П. Осадчук «Я навчаюся у тата», «Наш Андрійко вищий Гната» (скоромовка); В. Багірова «Баб­ця спить»)

Мета: навчати виразно читати, аналізувати віршовані твори; форму­вати образне мислення; збагачувати словниковий запас на основі прочи­таних творів; виховувати почуття поваги і любові до всіх членів сім'ї.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Чистомовка. Читайте чітко.

Жа-жа-жа, жа-жа-жа — Ми знайшли вужа. Жі-жі-жі, жі-жі-жі — Ну й слизькі вужі!

Жи-жи-жи, жи-жи-жи З нами в ліс біжи. Жа-жа-жа, жа-жа-жа Віднеси туди вужа.

2. Скоромовка.

Морж у морі днями кисне, Море для моржа корисне.

3. Розшифруйте прислів'я.

Нота та + к — ок + а (На)

Сніг ніг + онк — к + ці (сонці)

Темрява ява мр + плд (тепло)

Білка — ка + я (біля)

Маска — ска + те + рі (матері)

Доба а + ре (добре)

(На сонці тепло, біля матері добре.)

II. Перевірка домашнього завдання

Гра «Хто краще»

Конкурсне читання віршів у парах.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Ми продовжуємо вивчати твори про сім'ю, родину.

IV. Опрацювання усмішки «Приховала»

1. Читання усмішки учнями самостійно.

Гра «Бджілки»

  • Між ким відбувається розмова?

  • Як слід читати слова мами?

  • Адонечки?

2. Читання за особами.

— Чи ставила вам мама коли-небудь таке запитання?

V. Опрацювання вірша О. Орача «Вчуся у мами»

1. Читання вірша вчителем.

— З якою інтонацією читається вірш? (Із ніжністю, любов'ю, захоп-

ленням)

2. Словникова робота.

Агроном — спеціаліст у галузі сільськогосподарського виробництва.

тулиться

турботливість

зелененький

працює

рідненької

української

Читання слів «луною» за вчителем.

До слова турботливість дібрати слова-родичі. (Турбота, потурбува­тися, турботливий)

Дібрати слова, близькі за значенням до слова працює.

  1. Читання вірша учнями «ланцюжком».

  2. Робота над аналізом змісту вірша з елементами вибіркового чи­тання.

  • Що знає мама? Ким вона працює?

  • Чого навчається доня у мами?

  • Як відпочивають дочка і мама?

  • Чим дівчинка схожа на маму?

5. Гра «Знайдіть риму».

— Чого ти навчаєшся у своєї мами?

Фізкультхвилинка

VI. Робота над віршем п. Осадчука «я навчаюся у тата»

1. Читання вірша учнями мовчки.

Гра «Бджілки»

  • Про кого вірш?

  • Від чийого імені ведеться мова?

2. Словникова робота.

3. Гра «Актори».

Прочитати вірш захоплено, здивовано, злякано.

  • Як ставиться хлопчик до свого тата?

  • Чого ви навчаєтеся у свого тата?