Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

VII. Домашнє завдання

Відповіді на запитання до теми.

УРОК 31

Тема. Ой роде наш красний, роде наш прекрасний (І. Гнатюк «Наша хата»; «Роде наш красний» (українська народна пісня); «В цьому двору, як у вінку!» (з народного); «Дорогі гості» (українська народна пісня))

Мета: удосконалювати навички виразного читання; навчати аналізу­вати прочитані вірші; розвивати смислову, образну пам'ять, вміння уза­гальнювати; виховувати інтерес до традицій української сім'ї.

Обладнання: запис пісень «Роде наш красний...», «Дорогі гості», скла­дова таблиця.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу до уроку

Учитель

Пролунав уже дзвінок, Починається урок. Тож і ми часу не гаймо, Працювати починаймо.

II. Мовна розминка

1. Чистомовка.

Ча-ча-ча-ча —звірі граються в м'яча Ці-ці-ці-ці — нападаючі — зайці. Чу-чу-чу-чу — вовк ударив по м'ячу Ця-ця-ця-ця — судить гру у них вівця.

2. Шаради.

1) З перших складів слів скласти слово. Диня, тисяча, насип. (Дитина)

2) Скласти слово з першого складу першого слова і другого складу другого слова.

Гора, народ. (Город)

  1. Розчитування за складовою таблицею.

  2. Скоромовка.

Ти, малий, скажи малому, Хай малий малому скаже, Хай малий теля прив'яже.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Який розділ ми вивчаємо? («Нема без кореня рослини, а нас, людей, без Батьківщини»)

  • На які теми ділиться цей розділ? Прочитайте на С. 51.

  • Із творами якої теми вже ознайомилися?

  • Яку тему будемо вивчати?

  • Як ви думаєте, про що йтиметься в творах цього розділу?

IV. Робота над віршем ф. Гнатюка «Наша хата»

1. Читання вірша вчителем.

— З якою інтонацією читається вірш? (Спокійно, замріяно)

2. Словникова робота.


3. Читання вірша учнями «ланцюжком».

  • Від чийого імені ведеться розповідь у вірші?

  • Як автор ставиться до своєї хати?

  • Прочитайте опис хати.


Ряденце — покривало із домотканого полотна.

  • Як автор описує двір?

  • Які слова-назви ознак вживає автор? Стіни (які?)

Віконце (яке?) — Поріг (який?) — Ряденця (які?)

4. Гра «Буксир».

Створюється пара з «сильнішого» учня і «слабшого». Сильніший учень веде у читанні, а «слабший» намагається досягнення темпу читан­ня «сильнішого» учня.

5. Гра «Поети».

До слів вірша дібрати свою риму. Садок — холодок — рядок тощо.

Фізкультхвилинка

V. Опрацювання української народної пісні «Роде наш красний...»

1. Слухання запису пісні.

— Чи сподобалася вам пісня?

2. Словникова робота.

Красний — гарний, добрий, великий.

Не цураймося — не забуваймо, не відмовляймося.

Сім'я — тато, мама, я.

Рід — одне або ряд поколінь, які пішли від одного предка. Родина — група людей (родичі), яка складається з батьків, дітей, ба­бусь і дідусів, які живуть разом.

3. Гра «Актори». Прочитати захоплено.

  • Який кущ згадується у пісні? Чому?

  • До чого закликає пісня?

  • Із чим порівнюється родина?

  • Які слова—назви ознак вжито зі словом рід?

4. Гра «Хто краще?» Конкурсне читання вірша у парах.

VI. Опрацювання вірша «В цьому двору, як у вінку...»

1. Читання вірша «Сильнішими» учнем.

  • З яким віршем «перегукується» цей вірш? («Наша хата»)

  • Прочитайте порівняння.

  • Що прославляється у вірші?

  • Який малюнок можна намалювати до цього вірша?

VII. Робота над українською народною піснею «Дорогі гості»

Слухання запису пісні.

— Які гості найдорожчі?

— Чому у вірші згадуються жито, овес? (Хліб це життя, доста­ток. )

VIII. Підсумок уроку

  • Чи сподобалося вам на уроці?

  • Як повинні жити між собою всі члени родини?

IX. Домашнє завдання

Вивчити пісню напам'ять.

УРОК 32

Тема. Нема у світі цвіту, цвітнішого над маківочку, нема ж і роду, рідні­шого над матіночку (В. Гринько «Сім»; А. Костецький «Все починається з мами»; В. Лучук «Тільки мама»; «Кріп в окропі» (скоромовка); Д. Пав-личко «Мамина рука»)

Мета: удосконалювати навички читання поетичних товарів; працю­вати над образними висловами; формувати оціночні судження; розвива­ти уміння чітко визначати головну думку твору; виховувати почуття лю­бові й пошани до матері.

ХІД УРОКУ