Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

IV. Опрацювання вірша г. Бойка «Ділові розмови»

1. Учні читають вірш мовчки.

  • З якою інтонацією слід читати вірш?

  • Чи можна сказати, що автор сміється над поведінкою героїв? Чому?

2. Робота в парах. «Розмова по телефону».

V. Підсумок уроку

  • Чи сподобався урок?

  • Чи було вам весело?

  • Коли?

  • Які риси характеру висміюють автори творів?

  • Чи можна вірш назвати по іншому?

VI. Домашнє завдання

Читати, до оповідання дібрати інший заголовок.

Варіант 2

Тема. Чи вмієте ви дружити? (О. Буцень «У новій школі»; Л. Вахніна «Кордон»; Г. Бойко «Ділові розмови»)

Мета: формувати вміння висловлювати оцінні судження; характери­зувати дійових осіб; збагачувати словник учнів синонімами; виховувати почуття справжньої дружби, товариськості.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

  1. Самоперевірка готовності учнів до уроку.

  2. Привітання.

Доброго ранку! Доброго дня! — Бажаєте ви і бажаю вам я.

ІІ. Проведення читацької розминки

1. Артикуляційна зарядка. Доповнення чистомомовки. Ва-ва-ва — наша школа... (нова). Шу-шу-шу — букви правильно... (пишу). Ші-ші-ші — на пам'ять ми вчимо... (вірші). Ля-ля-ля — хто чистомовку добавляє?

2. Читання перевернутих слів.

ХИШОС УЯЬЛЛ УІЛУП

— Що спільного між словами? Яку тему ми вивчаємо?

III. Перевірка домашнього завдання

  1. Бесіда за виставкою малюнків «У Лісовій школі».

  2. Виразне читання віршів. Словесне малювання.

  3. Робота над змістом прислів'їв. (С. 10)

IV. Повідомлення теми і завдань уроку

— Навчатися потрібно всім: звірам, птахам, людям. Що ж відбувається у справжній новій школі? Це оповідання Олега Буценя. Роздивимося його портрет та прочитаємо про цю людину — вчителя та письменника.

V. Опрацювання текстів підручника

1. Читання вголос оповідання О. Буценя «У новій школі».

— Прочитайте оповідання і скажіть, чому воно має таку назву?

2. Бесіда за змістом прочитаного.

  • Чому Нюра до всіх придивлялася?

  • Хто запропонував їй дружбу?

  • Як розумієте відповідь Нюри?

  • Чи можна цю відповідь доповнити?

  • Якими словами?

3. Вибіркове читання.

  • Прочитайте, як Галя розповіла про своїх однокласниць?

  • Як характеризує ця розповідь дівчинку?

  • Якими іменами ви б назвали однокласниць Галі? (Олена, Віра, Надійка, Іра)

4. Читання за особами.

Фізкультхвилинка

5. Розгляд малюнка до оповідання Л. Вахніної «Кордон» (С. 11)

— Роздивіться малюнок. Прочитайте назву оповідання. Про що буде цей текст?

Кордон — лінія, яка щось розділяє, межа, рубіж.

  1. Читання тексту «буксиром».

  2. Перевірка первинного сприймання.

  • Де відбуваються події?

  • Як звати дітей?

  • Чи були Сашко і Наталя друзями?

  • Який випадок допоміг Сашкові зрозуміти свою помилку?

8. Словникова робота.

Добирання синонімів до слів: вертається — говорить, повелося — ста­ло, нишпорить — шукає, запасна — інша.

9. Колективний поділ тексту на три логічно завершені частини. Обговорення поділу учнями.

10. Читання частин по рядах.

11. Читання та аналіз вірша Г. Бойка «Ділові розмови» за завданнями підручника.