Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

IV. Підсумок уроку

  • Чи сподобалася вам подорож?

  • Як називається країна, якою ми мандрували з Колобком?

— Остання галявина, де зупинився Колобок, — «Клуб філософів» (робота в групах).

  1. група. Казки, які ми читали, називаються народними тому, що...

  2. група. Казка «Вовк та козенята» вчить нас бути...

  3. група. Казка «Лисичка та Журавель» вчить нас бути...

4група. Нема за що нероб і ледарів пирогами пригощати, тому що... Висновок (разом). Казка вчить, як на світі жить!

V. Домашнє завдання

Продовжувати читати українські народні казки. УРОК23

Тема. Із рідної хати починається Батьківщина (А. Костецький «Бать­ківщина»; М. Чернявський «Рідний край»; В. Сухомлинський «Дідова колиска»)

Мета: навчати учнів виразно читати віршовані твори; розвивати умін­ня аналізувати тексти; виділяти головну думку; вдосконалювати техні­ку читання; виховувати любов до Батьківщини; викликати у дітей по­чуття гордості за неї.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Скоромовка.

Щедрий дощик площу полоще.

2. Чистомовка.

Щу-щу-щу, щу-щу-щу! Ми пішли на площу Ощ-ощ-ощ, ощ-ощ-ощ! Тут якраз почався дощ.

Щу-щу-щу, щу-щу-щу! Всі ховались від дощу. Му-му-му, му-му-му! Повернулися додому Ли-ли-ли, ли-ли-ли! Раді дуже всі були.

3. Гра «Блискавка».

Щука щука щока щука.

Щупав щупав щупав щипав.

Дощечка — донечка — дощечка — дощечка.

II. Повідомлення теми і мети уроку

1. Вступна бесіда.

— Діти, сьогодні ми починаємо вивчати новий розділ. Прочитайте, як він називається. («Нема без кореня рослини, а нас, людей, без Батьків­щини»)

Цей розділ розподілений на 3 теми. Прочитайте, які (С. 51).

— Перша тема, над якою ми працюватимемо, називається «Що таке Батьківщина».

Давайте спробуємо скласти асоціативний кущ.

На дошці кріпиться плакат. Учні згадують все, що виникає у пам'яті сто­совно цієї теми. Спочатку висловлюються і фіксуються найстійкіші асоціації, а потім — другорядні. Кущ асоціацій поступово «розростається» протягом всіх уроків даної теми.

  • Які синоніми є до слова Батьківщина? Прочитайте їх (С.51).

  • Як називається наша Батьківщина?

  • Назвіть її столицею, найбільші міста.

  • Діти, послухайте легенду.

НАША ЗЕМЛЯ

Колись давно Бог створив народ і кожному наділив землю. Наші ж предки кинулись на розподіл пізніше, землі їм вже не дісталося.

От вони й пішли до Бога. А він у цей час молився, і люди не сміли йому щось сказати. Стали чекати.

Через деякий час Бог обернувся, сказавши, що вони чемні діти, хоро­ші. Дізнавшись, чого прийшли до нього, запропонував їм чорну землю.

— Ні, — відповіли наші предки, — там уже живуть німці, французи, іспанці, італійці.

— Тоді я вам дам землю ту, що залишив для раю, там усе є річки, озе­ра, ліси, степи.

Але пам'ятайте, якщо будете її берегти, то вона буде ваша, а ні — ворога.

  • Чому Бог не відмовив нашим предкам?

  • Яку землю він їм віддав?

  • Про що попередив?