Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

V. Домашнє завдання

Уважно перечитати казку «Лисичка та Журавель» і перебудувати її так, щоб герої казки стали гостинними.

УРОК20

Тема. На чужу роботу дивитись — ситому не бути (українська народ­на казка «Колосок»)

Мета: вчити глибоко відчувати казку, її добрих героїв, засуджувати хитрість, ледарство, боротися з ними у повсякденному житті; розвивати вміння читати в особах, переказувати; виховувати бажання допомагати іншим, рости працелюбним

Обладнання: ілюстрації до казки, маски героїв.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу до уроку

Встаньте всі скоріше, діти! Посміхніться всім миліше! Привітайтесь: «Добрий день!» Продзвенів дзвінок: «Дзелень!»

II. Вправи з техніки мовлення та читання

1. Учні читають із дошки прислів'я на одному мовному видиху. Після короткого видиху, паузи і вдиху читають прислів'я повністю, повторюючи 2—3 рази.

  • Робота спільна як пісня весела.

  • Умілому усяка робота легка.

2. Робота зі складовою таблицею 3.

Читання із буквосполученнями вн, вр, вх, вч, вш.

3. Скоромовка.

Женчик-женчик невеликий, На черчику черевики, І шапочка чорненька, І латочка червоненька.

  • Прочитайте і повільно, голосно і швидко.

  • Який звук зустрічається найчастіше?

  • Прочитайте весело.

III. Підготовка до вивчення нового матеріалу та повідомлення теми уроку

(Російська назва)

— Щоб дізнатись назву казки, яку будемо читати на уроці, відгадай­те ребус.

(Колосок)

— А якщо ще й загадку відгадаєте, то дізнаєтесь, хто буде дійовими особами казки.

Хвіст — як ниточка, Сама — як калиточка, Любить дуже ніч і тишу Це маленька сіра... (миша).

— Хто найраніше встає? (Півень)

— Прочитайте з дошки тему уроку. Поясніть, як ви розумієте цей вислів.

— Прочитайте назву казки. Хто її автор?

IV. Робота над казкою

1. Словникова робота.

1) Читання слів із підручника.

Читає вчитель — діти повторюють; читають сильні учні по стовпчи­ку; читання «ланцюжком».

2) «Довідкове бюро» (підготовленніучні пояснюють значення слів). Ціп — це знаряддя для молотьби зерна, яке складається із двох палок,

з'єднаних між собою ременем.

Млин — це споруда для розмелювання зерна на борошно.

2. Читання казки вчителем.

  • Хто головні герої?

  • Як звали півника? (Голосисте Горлечко)

  • Як звали мишенят? Чому в них такі дивні імена? (Круть, Верть)

3. Читання казки вголос за логічно завершеними частинами.

1) Зачин.

— Чи можна дати характеристику героїв? Яку?

2) Читаю до слів «...глядіть, скільки я зерна намолотив!»

  • Хто виконував роботу?

  • Що робили мишенята?

3) «...взяв собі на плечі мішок і пішов».

— Хто поніс зерно до млина?

4) «...мабуть, мені доведеться».

  • Як ви думаєте, хто спече пироги?

  • Дочитайте казку мовчки і скажіть, як ви зрозуміли зміст остан­нього речення?

  • Чи справедливо вчинив півник?

4. Читання казки учнями вголос «ланцюжком».

  • З якою ілюстрацією слід читати слова мишенят спочатку? Потім? Чому?

  • Хто з героїв казки вам сподобався? Чим саме?

  • Які слова слід написати під ілюстрацією у підручнику?

5. Робота над образними висловами.

Голосно закричали; тихіше сказали; зовсім тихо відказали; ледве чут­но пропищали.

Фізкультхвилинка

6. Читання казки за особами, інсценізація (робота в групах: автор, герої казки, режисер).

Гра-змагання «Хто кращий артист?»

Кожна група обирає собі уривок із казки та інсценізує його.

7. Характеристика героїв.

— Які слова спадають на думку, коли чуєте слово «півник» чи «мише­нята»?

Вийдіть до дошки і запишіть біля відповідного героя свої слова.

справедливий

голосистий

хазяйновитий

працелюбний

миші

смішні

ледачі

грайливі

веселі