Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

V. Підсумок уроку

— Яку казку читали? Чи є в неї автор? Чому?

(Більше вір своі'м очам, ніж чужим речам.)

— Прочитайте прислів'я і скажіть, чи могло б воно бути заголовком до прочитаної казки?

VI. Домашнє завдання

Читати казку, відповідати на запитання у підручнику. Вміти харак­теризувати героїв.

УРОК 19

Тема. Яке частування, таке й дякування (українська народна казка «Лисичка та Журавель»)

Мета: вчити учнів свідомо і виразно читати казку; розвивати на­вички читання за особами, вміння виділяти в тексті дійових осіб, дава­ти їм характеристику; виховувати бажання бути гостинними і порядни­ми людьми.

Обладнання: малюнки лисиці і журавля, скоромовка, таблиці для розчитування.

ХІД УРОКУ

I. Вправи з розвитку мовлення

1. Для контролю глибокого, але короткого дихання під час вимовляння коротких складів чи слів: секундний видих — вдих на «раз» — пауза, «два» — видих під час вимови складів і слів, надрукованих на дошці:

ли-се-ня, ли-си-ця, жу-ра-вель, жу-рав-лик.

2. Вправа «Голосно — тихо» (вправляння у зміні сили голосу і темпу вимовляння).

Підіймати указку вгору — діти промовляють слова скоромовки го­лосно, з поступовим підсиленням. А коли поволі опускати — говорять зі зниженням сили голосу.

Наварили смакоти — Будем їсти я і ти. А со-рро-ки І во-рро-ни Будуть їсти макарони!

3. Розчитування за таблицею.

II. Повідомлення теми і мети уроку

  • Як ви гадаєте, що починається такими словами: «Жили собі дід та баба...», «Були собі ...»? (Казки)

  • Сьогодні ми продовжуємо читати казки про тварин. А про яких саме, відгадайте.


ИЧКА (Лисичка)


Ребус

Загадка

Птах, якого навесні звуть веселиком, а восени ... (журавлем).

III. Опрацювання казки «Лисиця та Журавель»

1. Читання казки вчителем.

  • Хто автор казки? (Народ)

  • Які дійові особи зустрілися вам у казці?

  • Чи вдалося Лисичці перехитрити Журавля?

2. Словникова робота.

  1. Опрацювання колонок слів у підручнику.

  2. «Довідкове бюро». Призволяйся пригощайся. Нюшити нюхати.

— Які ще слова вам незрозумілі?

3. Самостійне читання казки учнями.

— Чому Лисичка не приятелює з Журавлем?

  1. Читання казки вголос «ланцюжком» до слів «А прийду, Журавлику, прийду, лебедику». Далі читають «Незнайком».

  1. Аналіз казки з елементами вибіркового читання.

  • Прочитайте зачин казки. Чи були герої казки друзями?

  • Прочитайте. Яким було частування у Лисички? У Журавля?

  • Прочитайте кінцівку казки. Чим закінчилась їхня дружба? Чому?

6. Гра «Закінчіть речення».

«Журавель до кашки...»; «От лисичка до глечика...»

7. Характеристика героїв казки.

  • Якою була Лисичка?

  • Яким був Журавель?

Фізкультхвилинка

Зупиняємо урок — робимо зарядку:

Руки вгору, руки вниз —

Все у нас в порядку .

Руки в боки — нахиляйся,

Наче маятник хитайся,

За хвилинку відпочили

І за парти тихо сіли.

8. Читання казки за особами.

  • Як слід читати слова Лисички? Чому?

  • А Журавля?

9. Добирання підпису до малюнка в підручнику.

— Знайдіть в тексті слова, які можна підписати під малюнком.

зроблю для тебе все так, як для себе

IV. Підсумок уроку

  • Який етап уроку найбільше сподобався?

  • Чи були герої казки гостинними?

  • Що б ви порадили героям казки, щоб вони стали друзями?

  • Про кого ці прислів'я?

  • Не копай іншому ями — бо сам у неї впадеш.

  • Є в глечику молоко — та голова не влазить.

  • Як би ви вчинили на місці героїв казки?

  • То чого вчить нас ця казка?