Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

IV. Вибіркова перевірка домашнього завдання

  1. Виразне читання вірша Д. Павличка «Школа».

  2. Читання «дощиком» «Загадки».

  3. Читання «ланцюжком» вірша Л. Глібова «Бачити — не бачить...»

V. Оголошення теми і мети уроку. Розв'язання проблемних запитань

  • Кому потрібно навчатися?

  • Які школи називають незвичайними?

  • Чи потрібно навчатися звірям?

  • Сьогодні почитаємо про навчання у Лісових школах.

VI. Удосконалення вмінь виразного читання віршованих творів

1. Вибіркове читання тексту вірша В Фетисова «Хто чого вчиться».

  • Де навчаються звірі? Риби? Птахи?

  • Чого навчаються звірі? Риби? Птахи? Людина?

  • Як розумієте виділені слова?

2. Аналітичне читання вірша С. Жупанина «У Лісовій музичній школі».

  1. Комбіноване читання «Вчитель — учні».

  2. Читання римованих рядків, що «ілюструють» малюнок підруч­ника.

  3. Робота в парах: читання й обговорення лексичного значення «не­зрозумілих» слів (наприклад, ритміка, зручно, солоспів, трелі, по­лонили).

  4. Зачитування римованих рядків, у яких сказано, що пташенята на­вчаються радісно.

Хвилинка відпочинку

Гра «Скажи "ква"» (голосно, тихо, ніжно, здивовано, ствердно...)

3. Багаторазове читання вірша В. Лучука «Крокодилів урок» із метою з'ясування, як тварини називають свого незвичайного вчителя.

  • Чому називають по-різному?

  • Як би називали, наприклад, крокодила, кошеня, курча, собача?

VII. Підсумки уроку

  • Якою темою об'єднані вірші?

  • Яка школа найбільше сподобалася? Чим?

  • Учитися потрібно всім: людям, птахам, тваринам, адже без знань не можна жити.

VIII. Контроль і оцінювання якості читацької діяльності учнів

IX. Домашнє завдання

  1. Читати тексти на с. 10—12. Відповідати на запитання.

  2. Намалювати малюнок «Урок у Лісовій школі».

УРОК 3

Варіант 1

Тема. Більше діла — менше слів (Л. Вахніна «Кордон»; Г. Бойко «Ді­лові розмови»)

Мета: продовжити формування в учнів навичок правильного, сві­домого, виразного читання; навчати аналізувати прочитаний твір; зба­гачувати словниковий запас учнів; розвивати зв'язне мовлення; навча­ти бути добрими, чуйними; формувати вміння правильно поводити себе з однокласниками.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Скоромовка «дощиком».

Ішла баба дубнячком, Зачепилась гапличком, Сюди смик, туди смик — Одчепися мій гаплик.

2. Мовна зарядка.

  • Як гуде джміль?

  • Прилетів комарик.

  • Дмухнемо на кульбабу.

  • Зробимо тишу.

3. Розчитування. Складова таблиця.

II. Перевірка домашнього завдання

Учні читають оповідання О. Буценя «У новій школі» за особами.

Гра «Доберіть ласкаве слово» Кіт — котик.

Мама — мамочка, матуся. Іра — Ірочка. Надя — Надійка. Тато — татусь.

III. Повідомлення теми і мети уроку

  • Діти, згадайте назву нашого розділу.

  • Про що ми читаємо твори в цьому розділі?

Сьогодні ми прочитаємо оповідання Лариси Вахніної «Кордон».

Гра «Мікрофон»

Діти висловлюють, які асоціації у них виникли, коли вони прочита­ли слово кордон.

Кордон — межа, рубіж, лінія, яка щось розділяє.

  1. Читання оповідання вчителем.

  2. Перевірка первинного сприймання.

— Назвіть головних дійових осіб оповідання.

3. Словникова робота. Нишпорить — шукає.

гумка дошка нишпорить

пенал крейда викликала

ручка риска блискучій

зошит парта дівчисько

Діти читають слова перший і другий стовпчики напівголосно.

— Як можна назвати одним словом слова першого стовпчика? (На­вчальне приладдя)

— У другому стовпчику назвати слово з м'яким приголосним. (Крейда) Слова третього стовпчика учні читають «луною» за вчителем.

  1. Гра «Блискавка». Вчитель показує картку. (3 с) парта сіла парта сила карта сіла парта сіла

  2. Читання тексту учнями за логічно завершеними частинами.

Фізкультхвилинка

6. Характеристика дійових осіб оповідання з елементами вибіркового читання.

  • Як Наталя звертається до Сашка?

  • Які ввічливі слова вживає?

  • Про яку рису характеру дівчинки це говорить?

  • Як повела себе Наталя, коли помітила, що у Сашка немає ручки?

  • Чому вона зробила саме так?

  • Чи хотіла вона сваритися з Сашком?

— Якою була Наталя? (Доброю, ввічливою, делікатною, розумною, кмітливою)

  • Як Сашко говорив з Наталею?

  • Як він називав дівчинку?

  • Навіщо намалював на парті кордон?

  • Чому Сашко так ставився до Наталі?

  • Чи заслуговувала вона на таке ставлення?

  • Яким був Сашко? (Грубим, впертим)

  • Чи взяв Сашко ручку, яку поклала Наталя?

  • Чи відразу він витер кордон?

7. Гра «Мікрофон».

Складіть власну кінцівку оповідання.

8. Читання оповідання за особами (С. 11).