Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

VI. Підсумок уроку

  • Діти! Вам було важко на уроці?

  • Вам було цікаво? Що саме вам найбільше сподобалося?

  • Чого навчає нас прочитана казка?

— А ось віршик Платона Воронька, який має таку саму назву, як і казка. Скажіть: чого саме не зрозумів хлопчик і чому йому від усіх дісталося?

КАЗКА ПРО РУКАВИЧКУ

Вчора Галочка-сестричка Казку прочитала, Як у лісі рукавичка Звірям домом стала. Я покинув рукавичку За городом, там, де ліс. Та ні зайчик, ні лисичка Й вовк у неї не заліз. Мабуть, дуже замала В мене рукавичка. Взяв у мами зі стола, З ліжка у сестрички, Рукавичок мабуть, з п'ять, В ліс відніс — Хай звірі сплять. Я не знаю, як було, Що у лісі сталось, А мені не повезло — Від усіх дісталось.

— Який настрій викликав у вас цей віршик? Чому? VII. Домашнє завдання

Виразно читати казку за особами, детально переказувати. За бажан­ням скласти загадку про рукавичку.

УРОК 18

Тема. Не шукай у других правди, як у тебе її немає (українська народ­на казка «Лисиця та їжак»)

Мета: удосконалювати діалогічне мовлення; розвивати увагу, пам'ять, швидкість мовлення; навчати дітей давати характеристику дійових осіб; виховувати бажання бути чесним і ніколи не обманювати.

Обладнання: малюнки і маски їжачка та лисички, складова таблиця.

ХІД УРОКУ

I. Вправи з техніки мовлення

1. Учні виконують вправу з розвитку контролю дихання. Стоять рівно, розправивши плечі. Кладуть ліву руку на лівий бік вище пояса, а праву — на діафрагму. На рахунок «-і» роблять невеликий вдих, на «один, два, три» — спокійний вдих через ніс, а на рахунок «раз» затримують повітря і, голосно рахуючи «1, — видихають повітря.

  1. За складовою таблицею виконують вправу «рядочки»: у першому рядочку читають спочатку перший склад, потім — перший і другий, потім — перший, другий і третій.

  1. Читання на одному мовному видиху скоромовки, записаної на дошці.

Їжачок з їжачихою та їжаченятами наїжачилися.

II. Підготовка до вивчення нового матеріалу

Відгадування загадок.

В мене шубка з колючок, В мене сіра спинка, Ніс, як чорний п'ятачок, Очі — намистинки. Здогадався, мабуть, всяк, Що зовуть мене... (їжак).

В темнім лісі проживає, Довгий хвіст пухнастий має, Та на місці не сидиться, А зовуть її (лисиця).

III. Повідомлення теми і мети уроку

  • Що таке казка?

  • Які бувають казки?

— Прочитайте заголовок до казки, над якою будемо працювати сьо­годні.

  • Як ви думаєте, про кого буде казка?

  • Що ви знаєте про цих тварин?

IV. Опрацювання казки

1. Слухання казки.

Читаю казку до слів «...виводок тетеревенят пасеться».

  • Які головні герої казки?

  • Як може закінчитися казка?

2. Словникова робота.

1) Поясніть значення слів «довідкове бюро» (підготовлені учні). Позирає — поглядає, дивиться, заглядає.

Солодкими оченятами — улесливо, нещиро дивиться.

2) Читання колонок слів у підручнику.

3. Читання казки мовчки.

  • Простим олівцем позначте слова автора, лисички та їжачка.

  • Чи правильно ми передбачили кінцівку казки?

4. Читання казки учнями вголос.

— Як потрібно читати казку? Слова лисички? (Улесливо) Їжачка? (Впевнено)

5. Аналіз казки з елементами вибіркового читання.

  • Який настрій мала лисичка?

  • Чому вона була невдоволеною?

  • Чому змінився її настрій під час зустрічі з їжачком?

  • Що зробив їжачок після привітання? Чому згорнувся клубочком?

  • Що запропонувала йому лисиця?

  • Чому він їй не повірив?

  • Як ви гадаєте, чи справді їжак бачив виводок тетеревенят?

  • Чому ж він обманув лисицю?

Фізкультхвилинка

Раз — підняти руки вгору, Два — нагнутися до долу. Не згинайте, діти, ноги, Як торкаєтесь підлоги. Три, чотири — прямо стати, Будем знову працювати.

6. Вправа для розвитку навички читання.

— Прочитайте речення, в яких усі слова надруковані злито. Поверталасястаралисицязневдалогополювання. Уживотібурчитьвідго-

лоду. Назустрічїйїжачок.

7. Повторне читання казки.

  1. За особами.

  2. Інсценізація казки без слів автора. (Діти одягають маски.)

8. Мовно-логічне завдання.

1) З'єднати слова з відповідним героєм:

Улеслива хитра розумний винахідливий

ЛИСИЧКА ЇЖАЧОК підступна зла кмітлива дотепний

2) Гра «Закінчіть речення».

Лисиця хижа, улеслива, а їжак