Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

V. Підсумок урок

  • Який розділ почали вивчати?

  • Що найбільше сподобалося на уроці?

  • Хто з героїв казки сподобався, а хто — ні? Чому?

Гра «Впізнайте героїв казки» Відгадування загадок.

Ходить хмуро між дубами, Хижо клацає зубами. Зачаївся він, примовк... Грізний звір цей, звісно... (вовк).

З рогами, а не бик, Доять, а не корова. Кору здирає,

А кошиків не плете. (Коза)

— То чого вчить нас казка «Вовк та козенята?»

— Прочитайте прислів'я, яке заховалося у «Плутанці», поясніть його зміст і скажіть, чи могло б воно бути темою уроку?

VII. Домашнє завдання

  1. Читати казку «Вовк та козенята» за особами.

  2. Сильним учням: переказувати, придумати іншу кінцівку.

УРОК 17

Тема. Звідки прийшло, туди й пішло (українська народна казка «Ру­кавичка»)

Мета: поглиблювати знання учнів про казку; розвивати навички діа­логічного мовлення; вдосконалювати техніку читання учнів, використо­вуючи різні види робіт над текстом; збагачувати активний словниковий запас; вчити правильно висловлювати своїх думки; виховувати бажання бути щирим, добрим.

Обладнання: ілюстрації до казки, малюнки та маски тварин для ін­сценізації казки.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу до роботи

Наш девіз:

Думати — швидко, Відповідати — чітко, Працювати — дружно, Запам'ятовувати — міцно.

II. Мовна розминка

  1. Вправа «Дмухнути на кульбабку» (повторити 2—3рази).

  2. Читання складів на одному диханні. Ра-ро-ру-ри-рі-ре. Рам-ром-рум-рим-рім-рем. Рак-рок-рук-рик-рік-рек.

— Як слова утворилися?

3. Чистомовка.

Ра-ра-ра — у лісі нора. Ри-ри-ри — звірі нірку рили. Ро-ро-ро —каже свиня «хро».

4. Скоромовка.

Хитру сороку спіймати морока, А на сорок сорок — сорок морок.

Прочитати напівголосно і повільно; голосно і швидко; весело, сер­дито.

III. Перевірка домашнього завдання

1. Бесіда за прочитаним.

  • Який новий розділ почали вивчати?

  • Що таке казка? Чим вона відрізняється від інших творів?

  • Яку казку читали вдома?

  • Хто автор казки?

  • Хто її головні герої? Охарактеризуйте їх і розкажіть про своє став­лення до них.

2. Гра «Редактор».

— Хто був уважний, читаючи казку, той легко впізнає слова. В..вк (вовк) з..в..в (завив) гр..б..м (грубим) г..л..с..м (голосом).

3. Переказ казки.

— Перекажіть, починаючи зі слів: «Чуємо, чуємо, то не материн голосок».

4. Читання казки за особами.

— Чого вчить нас ця казка?

5. Творча робота.

— Як ви змінили кінцівку казки? Розкажіть. VI. Повідомлення теми і мети уроку

— На сьогоднішньому уроці ми прочитаємо ще одну казку. Як вона називається — дізнаєтеся, відгадавши загадку.

Де ж усі сховались звірі? У якій такій квартирі? Дуже тісна, невеличка Це чудова... (рукавичка).

V. Опрацювання казки «Рукавичка»

Технологія «Вмикаємо телевізор»

— Добрий вечір! В ефірі телебачення міста Могилева-Подільського. У програмі «Вечірня казка» послухайте українську народну казку «Ру­кавичка».

1. Слухання казки (читає підготовлений учень «актор»).

  • Яких героїв казки запам'ятали?

  • Де взялася у лісі рукавичка?

2. Словникова робота.

— Які слова незрозумілі?

Складання словосполучень зі словами: шкряботушка, скраєчку, скре­котушка, розірветься.

3. Читання казки мовчки, підготовка до читання вголос.

— Чи в повному обсязі надруковано казку у підручнику?

  • Яка частина відсутня?

  • Прочитайте, які тварини оселилися в рукавичці.

  • Розгляньте ілюстрації до казки у підручнику.

  • Кого з героїв казки не зобразив художник? (Кабана)

— Послухайте уважно загадку. Відгадайте і скажіть, кого з героїв каз­ки немає у змісті загадки.

Що за хата на узліссі,

Вся ворушиться, дрижить?

Де не взявсь — кабан біжить.

Тут і вовк іде, й ведмідь,

Й кожен хоче в хатці жить.

Так вже тісно їм усім —

Ось-ось-ось порветься дім.

Що за дім такий лежить,

І ворушиться, й дрижить? (Рукавичка)

(Відсутні: лисичка, Фізкультхвилинка жабка, мишка, зайчик.)

Сірий зайчик сів і жде, Спритно вушками пряде. Зимно зайчику сидіти — Треба трошки пострибати: Скік-скок, скік-скок, скік-скок, Пострибавши — відпочити.

4. Читання казки вголос.

  • Чому мишку названо шкряботушкою, а жабку — скрекотушкою?

  • Кого звірі не хотіли впускати в рукавичку? Чому? Прочитайте.

  • Чи можна прочитати казку за особами?

  • Слова якої тварини ви хотіли б прочитати? Яким тоном їх слід читати?

5. Читання казки за особами за логічно закінченими частинами; інсценізація казки.

— Чи можна цих тваринок назвати друзями? Чому?

6. Розвиток зв'язного мовлення.

Складання учнями казки «Рукавичка» на сучасний лад за поданим початком.

Ішов Віталій Кличко лісом і загубив боксерську рукавичку. Сів він у лісоч­ку на пеньочку і гірко плаче: «Чому це мене спіткала така невдача?»...