Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать
  1. Оголошення теми і мети уроку

  2. Опрацювання художніх текстів «Читанки»

1. Робота над смішинками (С. 32—33).

1) Читання смішинки «Дві душі» вчителем.

— Послухайте невеличкий текст, подумайте, що це — оповідання, вірш, загадка?

2) Бесіда за прочитаним.

  • Між ким відбувається діалог?

  • Чи можна назвати хлопчика спостережливим? Чому? (Він ставить цікаві запитання.)

3) Висновок: це — смішинка-веселинка.

Люди придумували їх або запам'ятовували з власного життя, перека­зували одне одному, щоб учитися на цих випадках і веселити одне одно­го, поліпшувати настрій.

  1. Хорове читання смішинки «Обіцянка».

  2. Бесіда за прочитаним.

  • Між ким відбувається діалог?

  • Яким ви уявляєте дідуся? Хлопчика?

6) Читання смішинок за особами.

Фізкультхвилинка

2. Робота над віршем М. Хоросницької «Матусин заповіт» (С. 33). 1) Читання вірша мовчки.

2) Бесіда за малюнком.

  • Між ким відбувається розмова?

  • Що можна сказати про дитину?

  • Чи зрозуміла дівчинка заповіт?

  • Як потрібно цей заповіт виконувати?

  1. Словникова робота. Заповіт, погідну, берегти мову.

  2. Якими ще словами можна охарактеризувати мову?

  3. Читання вислову.

рідну погідну

серці збережемо

рідну < мову

— Як розумієте цей вислів?

VI. Узагальнення прочитаної' теми і розділу за матеріалами підручника (с. 34)

  1. Контроль та оцінювання якості читацької діяльності учнів

  2. Підсумок уроку

— Ми прочитали великий розділ «В рідній школі—рідне слово». Що най­більше запам'яталося? Вразило?

Використання інтерактивної технології «Мікрофон».

УРОК 16

Тема. У світі казки чарівної (українська народна казка «Вовк та ко­зенята»)

Мета: розширити знання учнів про казку як вид усної народної твор­чості; навчити розпізнавати такі твори серед інших, орієнтуватися в їхніх особливостях; вчити визначати головну думку казки; розвивати уміння відтворювати зміст прочитаного; виховувати любов до казок.

Обладнання: малюнки кози і вовка, кросворд, загадки, таблиця «Плу­танка».

ХІД УРОКУ

I. Організація класу до уроку

Учитель

Пролунав дзвінок, Починаємо урок, Працюватимем старанно, Щоб почули у кінці, Що у нашім другім класі Діти просто молодці!

II. Мовна розминка

1. Вправа «Водолаз» (На рахунок 1—5 вдихаємо повітря, затримуємо дихання і повільно видихаємо).

  1. Читання складів на одному диханні. За-зо-зу-зе-зі-зи Лза-лзо-лзу-лзі-лзи Сиза-слзо-слзу-сизе-слзі-слзи

  2. Скоромовка.

Вовк-вовцюг вівцю волік, Вова вовку — вила в бік. Як завив же вовк-вовцюг, — Миттю випустив вівцю.

Прочитати тихо і повільно, голосніше та швидше, голосно і швидко.

III. Повідомлення теми і мети уроку

  • Ми починаємо вивчати новий розділ. Прочитайте його назву.

  • Як ви її зрозуміли? Поясніть.

Сьогодні ми казку сюди запросили, Щоб бачити казку і слухать гуртом, А казка в дорозі десь загубилась — Давайте її пошукаєм разом.

Діти. Казко! Казко!