Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

III. Підсумок за розділом

  • Ми з вами закінчили вивчали I розділ нашої «Читанки». Як він на­зивається?

  • Як ви його засвоїли, ми перевіримо і виявимо кращого знавця творів розділу.

За кожну правильну відповідь ви отримуватимете фішку. Бажаю успіху!

1. Назвіть авторів цих рядків.

  • Наче вулик, наша школа. (Д. Павличко)

  • Бачити — не бачить... (Т. Тлібов)

  • Приготуйте, діти, пера. (В. Лучук)

  • Літній вечір... Гори в імлі... (О. Олесь)

2. Які за жанрами ці твори?

  • Осінь така мила. (П. Тичина, вірш)

  • Добрий вечір, зайчику.. (Дитяча пісенька)

  • Тиха нічка теплесенька. (Колискова)

  • Сильніше за силу... (Дитяча пісенька)

3. З якого твору слова?

  • Хитрощі не люблять совісті. («Як Наталя у лисиці хитринку ку­пила»)

  • Черкнув крейдою і того дня. («Кордон»)

  • Зате знаю, з ким мені не треба дружити. («Уновій школі»)

  • Бо така багата мова українська. («Неня»)

4. Згадайте, що це? Наведіть приклад.

  • Цікаве запитання, у якому є слова-підказки для відгадки. (За­гадка)

  • Короткий влучний вислів повчального характеру. (Прислів'я)

IV. Підсумок уроку. Підбиття підсумків вікторини

— Діти, ви молодці! Добре засвоїли те, про що ми говорили на уро­ках. Найголовніше, пам'ятайте, ми живемо на мальовничій землі — в Ук­раїні. Тут жили наші предки, живуть батьки і ми. Із задоволенням милує­мося красою рідної природи, вслухаємося у чарівні мелодії пісень, вби­раємо у себе ніжні звуки української мови.

Любіть всім серцем свою рідну мову. Вивчайте її. Вона — наша гор­дість!

Мово рідна!

Слово рідне!

Хто вас забуває,

Той у грудях не серденько,

А лиш камінь має.

Варіант 2

Тема. У серці ніжену і погідну збережемо мову рідну! (М. Хоросниць-ка «Матусин заповіт»; «Дві душі» (з народного))

Мета: узагальнити найважливіше з прочитаної теми і розділу; розви­вати пам'ять; уміння висловлювати оцінні судження; вчити розрізняти твори різних жанрів; виховувати культуру спілкування.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

1. Перевірка готовності дітей до уроку.

Поспішіть місця зайняти — Час урок розпочинати.

2. Привітання.

II. Вправи для вироблення правильності читання

град гриб гілка галка

грам грип гірка галька

грак гній гра гай

граф гніт грак гайворон

дсіг—ма давати дворовий

Vі ча давити дворогий

та диван доктор

дива диктор

III. Перевірка домашнього завдання

  1. Читання напам'ять лічилок за бажанням.

  2. Тлумачення дібраних прислів'їв.

Про працю

  • Бджола мала, а й та працює.

  • Під лежачий камінь вода не тече.

  • Готуй сані влітку.

  • Що посієш, те й пожнеш.

Про розум

  • Сім раз відміряй, один — відрізай.

  • Не хвали сам себе, нехай тебе інші хвалять.

  • Добре роби, добре й буде.

  • Розум за гроші не купиш.

Про мову

  • Добре слово краще за цукор і мед.

  • Слово до слова — складається мова.

  • Слово — не горобець, вилетить — не спіймаєш.