Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

III. Перевірка домашнього завдання

  1. Організація виставки книжок-збірок загадок «Жменька загадок із твого класу».

  1. Відгадування загадок. Робота в парах.

Обмін аркушами, на яких записані тексти загадок. Виділення суттє­вих ознак як ключиків до відгадування загадок.

  1. Читання текстів підручника у різному темпі.

  2. Робота над віршами В. Бутрім.

1) Коротке повідомлення вчителем про В. Бутрім.

— Валентина Бутрім — учителька початкових класів однієї зі шкіл Києва. Багато пише для дітей віршів, сценаріїв свят, віршованих пра­вил, уроків.

2) Читання вчителем віршів.

— Послухайте вірші В. Бутрім та «спіймайте» цікавинки українсь­кої мови.

Песик кісточку підніс Іменнику під ніс.

Вишила серветку Люба, — Це тобі, матусю люба.

Наша кицька і без мила Лапки, хвіст і вушка мила.

Сам ображено два дні Бульбашки пускав на дні.

IV. Оголошення теми і мети уроку

— Загадки вчать нас мислити, а прислів'я — задумуватися над своїми або чужими вчинками. Спробуємо зрозуміти зміст прислів'їв.

V. Опрацювання художніх творів підручника

1. Робота над прислів'ями.

  1. Читання прислів'їв мовчки (С. 31).

  2. Колективне обговорення їх змісту.

  3. Що об'єднує ці прислів'я?

Фізкультхвилинка

2. Робота над лічилками.

1) Розв'язування проблемного запитування

— Для чого народ (а пізніше — й поети) складав лічилки?

2) Хорове читання лічилок у різному темпі, кожного разу — швидше.

3) Читання статті про Наталю Забілу (С. 116) з довідника «Познайом- ся з авторами прочитаних творів».

VI. Підсумок уроку

1. Відгадування загадки В. Бутрім.

У кожнім реченні Я — перша,

Почну і прізвище, й ім'я,

І назви рік, і міст, і селищ.

Ви здогадалися, хто я? (Велика буква)

2. Пояснення змісту прислів'я. Хто багато читає, той багато знає.

VII. Контроль та оцінювання якості читацької діяльності учнів

VIII. Домашнє завдання

  1. Опрацювати матеріал «Читанки» (С. 31—32)

  2. Вивчити одну з лічилок напам'ять.

  3. Дібрати 2—3 прислів'я про працю, мову, розум (за групами).

УРОК 15

Варіант 1

Тема. Любіть свою мову, вивчайте, читайте, на світ весь безмежний її прославляйте (Лічилки; «Дві душі»; «Обіцянка» (з народного); М. Хо-росницька «Матусин заповіт»)

Мета: перевірити знання учнів за розділом «У рідній школі — рідна мова»; розвивати бажання вивчати рідну мову, читати книги, бути куль­турними, ерудованими людьми; виховувати любов до рідної мови.

ХІД уроку

I. Мовна розминка

1. Чистомовка «Дощиком».

Ба-ба-ба, ба-ба-ба! Он на березі верба! Бу-бу-бу, бу-бу-бу! Доглядаємо вербу! Бі-бі-бі, бі-бі-бі Сидить голуб на вербі. Би-би-би, би-би-би! Голуб полетів з верби! Бу-бу-бу, бу-бу-бу! Я люблю свою вербу.

  1. Розчитування за складовою таблицею.

  2. Розучування лічилки зі слів учителя.

Ати-бати — Йшли солдати. Ати-бати — На базар. Ати-бати Що купили? Ати-бати — Самовар.

II. Робота над темою уроку

  • Для чого діти розучують лічилки?

  • Коли їх застосовують?

1. Читання лічилок із підручника.

  1. Читання мовчки.

  2. Заучування лічилок.

2. Читання смішинок-веселинок.

— Український народ любить жартувати.

Якою б засмученою не була людина, але почувши дотепний жарт, вона посміхається, сум минає, і замість нього панує веселий сміх.

  1. Читання смішинки «Дві душі» учнями мовчки.

  2. Читання смішинки за особами.

Учні обирають виконавців за допомогою однієї з лічилок, вивчених на уроці.

3) Читання смішинки «Обіцянка»:

а) мовчки;

б) за особами.

Виконавці ролі дідуся й онука обираються за допомогою лічилки.

3. Робота над віршем М. Хоросницької «Матусин заповіт».

  1. Читання вірша учнями (мовчки).

  2. Словникова робота.

Погідний — ясний, світлий, темний.

3) Робота над аналізом змісту вірша.

  • Між ким відбувається розмова?

  • Яку мову слід зберегти у своєму серці?

  • Як потрібно ставитися до інших мов?

  • Як автор називає рідну мову?

  • Прочитайте окличне речення.

  • Який заповіт давала мама дитині?

  • Як дитина зрозуміла матусин заповіт?