Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Так, сьогодні ми будемо говорити про загадки і різні мовні ціка-винки.

Прочитайте уважно слова.

Біб, око, Пилип, корок, коток, зараз.

— Що цікавого помітили в цих словах?

IV. Робота над змістом вірша д. Білоуса «Загадка»

1. Читання вірша учнями.

  • Які цікаві слова запам'ятали?

  • Що в них цікавого? Прочитайте.

2. Словникова робота. Пояснення слова кирик.

  • Прочитайте окличні речення. Поясніть його.

  • В українській мові існують не тільки слова, а й цілі речення, що чи­таються однаково — що зліва направо, що справа наліво — та означа­ють те саме.

Козуб у бузок. Я несу гусеня.

На ринок сіно ніс Кониран. (В. Лучук) Сир і рис. Кіт утік.

Фізкультхвилинка

V. Опрацювання загадок

1. Вступне слово вчителя.

— Загадки є одним із найдавніших видів народної творчості, що до­жив до наших днів і житиме й надалі.

Загадка (від слова «гадати» думати) — це дотепне запитання або вислів, що вимагає розкриття, відгадки.

У загадках прикмети предметів не називаються прямо, про них мо­виться у прихованій формі. У загадках зашифрований якийсь предмет чи явище. Спостережлива людина завжди відгадає загадку.

2. Читання загадок із підручника.

— Які слова допомагають відгадати загадку?

3. Робота в групах.

Кожна група отримує малюнок (портфель, ялинка, кішка тощо). Завдання — за малюнком скласти загадку, загадати її однокласникам.

4. Гра «Хто більше знає загадок».

Учні загадують загадки, які вони знають.

VI. Підсумок уроку

  • Чи цікаво було на уроці?

  • Що найбільше сподобалося?

  • Прочитаймо вірш «луною» за вчителем.

КОНАДІНС, АБО СНІДАНОК НАВИВОРІТ

Наш Іванко спозаранку Вже готовий до сніданку — У сорочці, у штанцях, Навіть з ложкою в руках. Глип на стіл — Там БІЛХ, АВАК... Що це значить? Як це так?

Усміхнулась ложка хитро, Усміхнувся хитро ніж: — Раз навиворіт сорочка, Конадінс, будь ласка, їж!

— Що повинно бути у словах навиворіт? (Вони повинні мати одне і те значення.)

VII. Домашнє завдання

Підготувати загадку.

УРОК 14

Варіант 1

Тема. В'язка народних прислів'їв

Мета: дати уявлення про суттєві ознаки прислів'їв; удосконалювати навички читання вголос і мовчки; вчити виділяти у прислів'ях головне; довести на матеріалі прислів'їв красу, багатство, влучність мови; вихову­вати любов до рідної мови.

ХІД УРОКУ

I. Мовна зарядка

1. Скоромовка.

Ніс Гриць пиріг через поріг, став на горіх, упав на поріг.

2. Гра «Блискавка».

Казка каска казка казка

Дубочки дубочки зубочки зубочки

Мишка мишка мишка миска

3. Гра «Доповни речення».

Учитель називає речення. Діти доповнюють його, додаючи по одно­му слову.

Жовтіють дерева. Восени жовтіють дерева. Восени жовтіють дерева у лісах. Восени жовтіють дерева у лісах і парках.

  1. Роз'єднайте слова, прочитайте, відгадайте. Невидимийдухскинувзменекапелюх. (Невидимий дух скинув з мене капелюх.) (Вітер)

  2. Прочитайте загадку, відгадайте.

не він лі сві а грі

на бі бі є тить не є

На небі він біліє, світить, а не гріє. (Місяць)