Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

IV. Повідомлення теми і мети уроку

— Перший розділ «У рідній школі — рідне слово». Про що ми будемо читати у творах цього розділу?

  1. Читання хором (С. 5).

  2. Удосконалення мовленнєвих досягнень учнів.

Робота над скоромовкою

Уві сні Орест Зліз на Еверест, Допоможіть Оресту Злізти з Евересту! Бо йому вже скоро Треба йти до школи!

(В. Верховень)

V. Читання й аналіз віршів за завданнями підручника

  1. Виразне читання вірша Д. Павличка «Школа» вчителем.

  2. Перевірка первинного сприймання.

— Із ким поет порівнює дітей? А школу?

3. Робота над значенням слів. Робота в парах.

Рій бджоли

мрій вмить

школа задзвенить довкола

4. Повторне читання — «гудіння» вірша. Фізкультхвилинка

5. Колективне обговорення.

— Чому потрібно бути дружними і працьовитими?

6. Читання і відгадування загадок (С. 6—7).

  • Перша загадка — добавлянка.

  • Чому її так називають?

  • Чи допомогла влучна рима відгадати загадку?

  • Як розумієте слова «озветься», «гомін», вираз «голос подає дзві­нок»?

  • Яку підказку Леонід Глібов надає щодо розгадування загадки, яку написав?

Перекладіть російською:

жартівлива —., в пригоді —.

VI. Підсумок уроку

  • Як називається підручник із читання?

  • Чи сподобався він вам на перший погляд? Чим?

  • Доведіть, що рідна школа — це дружна, працьовита шкільна ро­дина.

VII. Контроль і оцінювання якості читацької' діяльності учнів

VIII. Домашнє завдання

  1. Читати тексти (С. 3—7).

  2. Самостійно опрацьовувати матеріал (С. 7—9).

УРОК 2

Варіант 1

Тема. Більше вір своїм очам, ніж чужим речам (О. Буцень «У новій школі»)

Мета: ознайомити учнів з оповіданням О. Буценя «У новій школі»; вчи­ти аналізувати твір; удосконалювати навички вибіркового читання; вчити виділяти головне у прочитаному, вчити розрізняти справжніх друзів.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

Учитель

Пролунав уже дзвінок, Всіх покликав на урок. Тому дружно всі сідаємо, Працювати починаємо.

II. Мовна розминка

1. Розучування скоромовки.

Два дельфіни десять днів Дивували дітлахів.

(О. Кононенко)

— Який звук найчастіше зустрічається у скоромовці?

2. Розчитування за складовою таблицею.

III. Перевірка домашнього завдання

Діти розповідають скоромовки, пояснюють, як вони їх розуміють.

IV. Актуалізація опорних знань учнів

1. Асоціативний кущ.

— Давайте доберемо такі слова, які допоможуть нам уявити, що таке дружба.

друг

ігри відпочинок

Фізкультхвилинка

V. Повідомлення теми і мети уроку

1. Уч и т е л ь. На попередньому уроці ми читали про тварин, які на- вчалися в своїй Лісовій школі. Сьогодні прочитаємо оповідання О. Бу- ценя «У новій школі».

Спершу пофантазуємо і зіграємо у гру «Мікрофон».

Учень, який отримує мікрофон, висловлює свої припущення, про що йти­меться в оповіданні.

  1. Читання оповідання вчителем.

  2. Перевірка первинного сприймання.

  • Чи правильно ми передбачили, про що йтиметься в оповіданні?

  • Хто прийшов у нову школу?

  • Чи були у Нюри тут подруги?

4. Словникова робота.

Іра підійшла задавака

Нюра перебрала задирака

Надя придивлялася хитруля

Галя виявились брехуха

— Що спільного у словах першого стовпчика? Другого? Третього? Читання слів «луною» за вчителем.

5. Читання тексту «ланцюжком».

— Із ким першим познайомилася Нюра?

6. Перевірка розуміння прочитаного.

  • Куди прийшла Нюра?

  • Хто першим підійшов до Нюри?

  • Про що запитала Галя у Нюри?

  • Як би ви відповіли, якби були на місці Нюри? (Гра «Мікрофон»)

7. Вибіркове читання.

Гра «Хвости»

Вчитель читає початок речення; учні відшукують і зачитують все ре­чення.

8. Читання оповідання за особами.

Учні разом з учителем визначають, з якою інтонацією слід читати слова дівчаток.

Звертається увага на ключові слова: питає, зітхнула, відповіла.

9. Визначення головної думки твору.

  • Із ким із дівчаток ви б дружили?

  • Яким повинен бути справжній друг?

  • Чи сподобалася вам відповідь Нюри?

  • Про кого з дівчаток можна так сказати?

  • Мудра, вихована, тактовна, серйозна. (Нюра)

  • Задавака, хитруля, брехуха, задирака. (Галя)

  • Як Галя називала своїх однокласниць?

  • А як потрібно називати?

  • Якою людиною виросте Галя?

  • Чи можна їй допомогти змінитися?

  • Як?

  • Які слова ще можна додати до нашого асоціативного куща?

VI. Підсумок уроку

  • Чи сподобався вам урок?

  • Що нового ви дізналися?

  • Чи справдилися ваші очікування від уроку?

VII. Домашнє завдання

Читати оповідання за особами.

Варіант 2

Тема. Які бувають школи? (В. Фетисов «Хто чого вчиться»; С. Жупа-нин «У Лісовій музичній школі»; В. Лучук «Крокодилів урок»)

Мета: пробуджувати інтелектуальні почуття; удосконалювати умін­ня виразно читати; порівнювати твори, близькі за темою; виховувати ін­терес до пізнання нового.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

1. Створення емоційного зосередження дітей.

От і знову дзвінок лунає, Мелодійно і срібно звучить. Він до класу дітей закликає, Щоб успішно вас знову вчить...

(Н. Красоткіна)

2. Привітання.

II. Удосконалення техніки читання

Ігрове завдання «Словесна гірка»

читач 11 читати читання Т читанка

— Чи можна назвати ці слова родичами? Чому?

III. Закріплення знань про структуру «Читанки»

  1. Розповіді декількох дітей про структуру підручника.

  2. Ознайомлення з відмінностями про поетів.

— На С. 114—122 є невеличкий довідничок «Познайомся з автора­ми прочитаних творів». У довідничку вміщено портрети та відомості про 26 поетів і письменників, твори яких ми будемо читати і письменників, твори яких ми будемо читати протягом року.

Робота в групах

1 група ознайомлюється з матеріалом про Володимира Фетисова, дру­га — про Степана Жупанина, третя — про Володимира Лучука.

Представник кожної з груп доповідає колективу дітей класу про те, що запам'ятав, читаючи довідничок «Познайомимося з авторами про­читаних творів» (під час уроку — на етапі читання та аналізу певних вір­шованих творів).

Фізкультхвилинка