Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

VI. Оголошення теми й мети уроку

— Сьогодні познайомимося ще з однією перлиною української мови — поетичною — віршами відомих поетів Тараса Шевченка, Івана Франка, Павла Тичини, Олександра Олеся.

V. Бесіда-розповідь про життя і творчість поетів

  • Розкажіть, що ви знаєте про названих поетів? (Т. Г. Шевченко — великий Кобзар, І. Франко — про нього читали у «Букварі».)

  • Розглянемо портрет О. Олеся (С. 118 підручника). Прочитаємо хо­ром про нього.

  • Назви яких збірок для дітей ви запам'ятали?

  • Твори П. Тичини для дітей виходили у збірках і окремими книж­ками — «А я у гай ходила», «Хор лісових дзвіночків». Відомі його казки «Івасик-Телесик», «Дударик».

VI. Опрацювання художніх творів «Читанки»

Робота у групах. Використання інтерактивної технології «Інформа­ційна пилка».

— За допомогою лічилки ви об'єдналися у чотири групи. Кожна з груп буде виконувати певні завдання, опрацьовуючи один із віршів. Потім ви обміняєтеся інформацією.

Група 1. Вірш Т. Шевченка «Тече вода з-під явора...»

  1. Прочитайте вірш. Яка пора року описана?

  2. Поясніть лексичне значення слів та виразів: явір, яр, долина, вер­болози, пишається калина, явір зеленіє.

  1. Зіставте прочитане з малюнком.

  2. Прочитайте вірш тихо, голосно. Оберіть темп читання.

  3. Виразно прочитайте вірш.

Група 2. Вірш І. Франка «Дрімають села...»

  1. Прочитайте вірш. Яка пора року описана?

  2. Доведіть, що це — осінь, використовуючи поетичні рядки.

  3. Ще раз прочитайте вірш. Яку картину ви уявили?

  4. Поясніть, як можуть села і садки дрімати, а хатки грітися.

  5. Виразно прочитайте вірш, передаючи красу його звучання.

Фізкультхвилинка

Група 3. Вірш П. Тичини «Осінь така мила»

  1. Прочитайте назву вірша. Подумайте, про що він?

  2. Прочитайте вірш. Чому ж поет назвав осінь милою, славною?

  3. Зіставте прочитане з малюнками.

  4. Чому саме матусі осінь несе свої дари?

  5. Прочитайте, що саме несе осінь?

Група 4. Вірш О. Олеся «Літній вечір»

  1. Прочитайте вірш. Які слова вам незрозумілі?

  2. Правильно наголошуючи, прочитайте: в золоті, ллється, гасне, плине.

  1. Прочитайте вірш, знижуючи силу голосу.

  2. Які картини ви уявляєте, читаючи поезію О. Олеся?

  3. Виразно прочитайте вірш.

Фізкультхвилинка

VII. Підсумок уроку

  • Що об'єднує ці вірші?

  • Чому вірші називаються поетичними перлинками?

  • Який із віршів найбільше сподобався? Чим?

VIII. Контроль і оцінювання якості читацької' діяльності учнів

IX. Домашнє завдання

  1. Вивчити напам'ять вірш І. Франка «Дрімають села».

  2. Виразно читати вірші (С. 22—23).

УРОК 10

Варіант 1

Тема. Про що розповідають слова? (А. Коваль «Слова розповідають»; Л. Компанієць «Ковалівна»; О. Пчілка «Журавель»)

Мета: розвивати в учнів прагнення вивчати рідну мову, дізнаватися про походження слів; розвивати допитливість; продовжувати роботу над удосконаленням читацьких навичок; вчити аналізувати художній твір.

ХІД УРОКУ