Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

VII. Підсумок уроку

  1. Чим особливі колискові пісні?

  2. Гра «Пригадайте колискову».

Ой люлі, ой люлі, Налетіли... (гулі). Усім дітям продає, А Марійці... (так дає). Тиха нічка теплесенька, А дитина... (малесенька).

VIII. Контроль і оцінювання якості читацької' діяльності учнів

IX. Домашнє завдання

  1. Вивчити напам'ять одну із колискових (за вибором).

  2. Опрацювати самостійно С. 20—21.

  3. Намалювати казкову хатинку.

УРОК 9

Варіант 1

Тема. Поетичні перлини (Т. Шевченко «Тече вода з-під явора...»; І. Франко «Дрімають села»; П. Тичина «Осінь така мила»; О. Олесь «Літній вечір...»)

Мета: продовжувати знайомити учнів із перлинами української мови; поглиблювати знання дітей про рідну мову, її багатство і красу; відпрацювати навички виразного, свідомого, правильного читання; розвивати зв'язне мовлення, фонетичний слух; виховувати любов до природи.

Обладнання: складова таблиця; малюнки явора, калини; портрети письменників Т. Шевченка, І. Франка, П. Тичини, О. Олеся.

ХІД УРОКУ

I. Організація учнів до уроку

Учитель

Сядьте, діти, всі рівненько, Усміхніться всі гарненько, Настрій на урок візьмемо Й працювати розпочнемо.

II. Читацька розминка

1. Читання вірша.

Шишка впала — не розбилась, Шишка в трави закотилась, Наша Шура в ліс пішла, Але шишки не знайшла, Принесла вона додому Лише радість, лише втому

(Г. Чубач)

Розповідайте весело, швидко.

  1. Розчитування за складовою таблицею.

  2. Фонетична зарядка.

  • Як капає дощ? (Кап-кап-кап)

  • Як гуркоче грім? (Гр-р-гр-р-гр-р)

  • Як гуде машина? (Гу-у-у-у)

  • Як дзижчить комар? (Дз-дз)

  • Дмухнемо на кульбабку.

II. Перевірка домашнього завдання

  1. Виставка дитячих малюнків півникової хатки.

  2. Роз'єднайте слова, відгадайте твір.

Анамоїйхатоньцікрокви Зхорошогодеревазморкви

III. Повідомлення теми і мети уроку

1. Вступне слово вчителя.

— Сьогодні ми продовжуємо з вами ознайомлюватися з багатством і красою рідної мови. Ми живемо на мальовничій землі — в Україні. Тут жили наші предки, жили наші батьки, живемо і ми. Із задоволенням милує­мося красою рідної природи, вслухаємося у чарівні мелодії пісень, вбираємо у себе ніжні звуки української мови. Одним із найкращих зразків ук­раїнської мови є вірш. Адже вірші — це ще одна мовна перлина. Особ­ливо ті, в яких красою слова змальовано красу природи.

IV. Опрацювання вірша т. Г. Шевченка «Тече вода з-під явора...»

1. Розповідь вчителя.

Одним із найгеніальшіних співців українського слова є Т. Г. Шевчен­ко. Його шанують в усьому світі. Він — наш великий поет, наша честь і слава.

  • Які вірші Т. Г. Шевченка ви знаєте?

  • Сьогодні ми ознайомимося ще з одним чудовим віршем Кобзаря. Вслухайтеся, як звучить українське слово.

  1. Читання вірша вчителем.

  2. Словникова робота.

Тече долиною

вода калинонька

явора верболози

яром пишається

  • У яких словах першого стовпчика наголошений другий склад? Які звуки позначає буква я?

  • Яке слово у другому стовпчику зайве? («Пишається» — назва дії.)

  • Яке слово складається з двох частин? (Верболіз)

  1. Читання вірша учнями.

  2. Аналіз змісту вірша.

  • Яка пора року описана у вірші?

  • Як ви розумієте словосполучення пишається калинонька?

  • Куди тече вода?

  • Як поет пише про калину?

6. Гра «Читання з Незнайком».

Вчитель читає вірші, які замінюють деякі слова.

Учні уважно слухають, знаходять помилку, називають правильно слова.

Фізкультхвилинка