Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

III. Підсумок уроку

  • Що автор хотів сказати цим твором?

  • У реченні вставте потрібні слова.

Самому гратися..., а з друзями ... (Сумно, весело)

IV. Домашнє завдання

Читати, переказувати оповідання.

УРОК57

Тема. У гомінкій компанії (М. Рильський «Річка»). Підсумок за темою Мета: розвивати художнє сприймання явищ природи; закріплювати навички роботи над художніми засобами поезії; виховувати почуття то­вариськості; розвивати зв'язне мовлення.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Скоромовка.

Біля моря долілиць Спину гріє хлопчик Гриць. Перележав, перегрів! Горе Грицю — підгорів.

(В. Струтинський)

— Прочитайте скоромовку очима, за указкою — на швидкість, чис­тоту і правильність вимови.

2. Складовий аукціон (хто більше придумає слів на заданий склад). Ла — (ласка, лама, ластівка...)

Ру — (рука, ручка, рубанок, рукав...) Ша — (шахи, шапка, шакал, шарада...)

3. Читайте, запам'ятовуйте!

Рак ранесенько проснувся, В черевики гарні взувся. Срібна рибка пропливала, Вона рака не впізнала. Рак розсердився, роззувся І додому повернувся.

(Г. Чубач)

II. Повідомлення теми і мети уроку

  • Яка пора року незабаром настане?

  • Як будете відпочивати влітку?

— Сьогодні ми прочитаємо вірші, в яких поети підкажуть вам, де і як мож­на найкраще відпочити влітку.

III. Опрацювання вірша о. Олеся «Два хлопчики»

1. Читання вірша вчителем.

— Що робили хлопчики?

  1. Словникова робота. Рибку мати велику чатують маленьку кошиком золотеньку вихваляється срібненьку холодочку

  2. Читання вірша учнями «ланцюжком»

  • Яка пора року описана у вірші? Прочитайте.

  • Де хлопчики ловлять рибку?

  • Хто забирав рибку?

  • Що мама зварить з риби?

  • Що є свідченням того, що хлопці — завзяті рибалки?

  • Де спатимуть хлопці?

4. Гра «Сонячний зайчик».

На дошці записані речення. На початку та в кінці кожного рядка у кру­жечках записані числа. Учні «стрибають» очима від кружечка на початку рядка до кружечка в кінці рядка.

МИ Два хлопчики на ставочку (/А

(а) Ловлять рибу в холодочку, (а)

(б) Золотеньку і срібненьку, (в) (7J І велику, і маленьку. {&)

5. Гра «Доберіть риму».

Ставочку срібненьку взяти чують мати ли­нами сіли встати

IV. Опрацювання вірша м. Рильського «Річка»

1. Напівголосне читання учнями тексту, кожен у своєму темпі.

Гра «Бджілки»

— Що робили діти на річці?

2. Словникова робота

Юрба — скупчення людей, група, гурт.

3. Читання вірша «буксиром» за вчителем.

  • Знайдіть у вірші слова, що повторюються.

  • Як їх потрібно читати?

  • Який настрій створює цей вірш?

4. Гра «Хто краще?» Конкурсне читання вірша.

  • Прочитайте окличні речення.

  • Знайдіть і прочитайте порівняння.

  • Чому так радіють діти?

  • Як вони передають свою радість?

  • Що сказано про пташок? Про риб?

5. Гра «Знайдіть і прочитайте».

  • Речення, в якому є синоніми до виразів зграї пташок, компанія дзвінка;

  • слова з ь;

  • речення, в якому є слова риби, музики.

  1. Гра «Читає Незнайко».

  2. Гра «Диктор телебачення»

Читати текст, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на гля­дачів.