Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

IV. Підсумок уроку

  • Чи сподобався урок?

  • Коли співчували Марійці?

  • Коли раділи за неї?

  • Чого вчить нас оповідання?

V. Домашнє завдання

Читати, переказувати оповідання.

УРОК56

Тема. Дитячі ігри — веселі і сумні (О. Буцень «Новий м'яч») Мета: удосконалювати навички виразного читання, вмілого вико­ристання інтонацій у мовленні; формувати оцінні судження; навчати уч­нів співвідносити заголовок твору з його змістом, давати характеристи­ку дійових осіб; виховувати вміння товаришувати.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Скоромовка.

Ти, малий, скажи малому, Хай малий малому скаже, Хай малий теля прив'яже.

2. Читайте, відповідайте: так чи не так?

Кожен з вас, звичайно, знає, Хто під хмарами літає. Тож швиденько говоріть: Хто летить, хто не летить.

Летить-летить літак? (Так!) Летить-летить їжак? (Не так!) Летить-летить шпак?.. Летить-летить мак?.. Летить-летить ґава?.. Летить-летить кава?.. Летить-летить лисиця?.. Летить-летить синиця?..

3. Загадка.

Малий, Пузатий,

А такий стрибун завзятий! Тільки вдариш добре вбік, Як одразу в танець — скік! За ці скоки його люблять І ногами часто луплять. А йому мов так і треба: Підлітає аж до неба. На каміння упаде — Хоч би слід лишився де! (М'яч)

II. Опрацювання оповідання о. Буценя «Новий м'яч»

1. Робота над заголовком оповідання.

— Про що свідчить заголовок? Пофантазуйте.

2. Читання оповідання.

Гра «Рибки»

Читання учнями тексту мовчки, кожен — у своєму темпі, при цьому діти можуть ворушити губами.

Тестування

1) Ім'я головної героїні:

а) Клава;

б) Оксана.

2) Дівчинка винесла у двір:

а) нову ляльку;

б) новий м'яч;

3) Дівчинка грала з м'ячем:

а) сама;

б) з подружками.

4) М'яч закотився:

а) під паркан у кущі;

б) за високі дерева біля будинку.

5) Клава не могла дістати м'яча, адже:

а) заважав високий паркан;

б) жалила руки кропива.

6) Дівчатка:

а) допомогли;

б) відмовилися допомагати і гратися. Фізкультхвилинка

3. Словникова робота

М'ячем мигтить трішки

підбігли пограюся кропива

пограємось розходитися нажалила

вислизнув нахилилася відповідають

Читання стовпчиків слів «буксиром», у парах.

4. Гра «Квіточка».

Читає той учень, на парту якого впала квіточка.

5. Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання.

  • Куди вийшла Клава?

  • Що вона тримала в руках?

  • Яким був м'яч? Опишіть його.

  • Як повелися дівчатка, коли побачили новенький м'яч?

  • Чому дівчатка почали розходитися?

  • Що трапилося із м'ячем?

  • Чому Клава не змогла його витягти?

  • Що запропонувала вона подружкам? А що хотіла насправді?

  • Що відповіли дівчатка?

6. Робота над ілюстрацією до оповідання.

  • Хто зображений на малюнку?

  • Якими словами тексту можна підписати малюнок?

...та й почали розходитися. ...вм'яча погратися. ...м'яча дістати. ...з новеньким м'ячем.

7. З'єднайте частини речення.

А дівчаткам ще дужче хочеться... Постояли дівчатка... Вийшла Клава у двір... Не може Клава...

8. Гра «Розвідники».

Скільки разів у тексті зустрічається слово? I група — м'яч;

II група — Клава;

III група — дівчатка?

9. Переказ оповідання.

10. Творчий переказ від імені Клави, від імені дівчаток.