Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

XI. Підсумок уроку

— З якими жанрами сьогодні ознайомилися на уроці? (Заклички, ми-рилки, лічилки)

XII. Домашнє завдання

Підготувати свою лічилку.

УРОК 55

Тема. Дитячі ігри — веселі і сумні (В. Сухомлинський «Про що ду­мала Марійка»)

Мета: удосконалювати техніку свідомого виразного читання про­зових творів; вчити переказувати близько до тексту, знаходити в тексті зміну душевного стану героя; формувати оцінні судження; збагачувати словниковий запас учнів.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Чистомовка.

Ір-ір-ір — вийшли діти всі у двір. Ати-ати-ати — щоб гру розпочати. Ід-ід-ід — лічилку знайому згадали. Ли-ли-ли — гратися в піжмурки почали.

2. Читайте, думайте, доповнюйте!

Росте — дерево, дитина... (квітка, трава, кущ, саджанець). Пливе — пароплав, човен... (качка, хмара, риба, пліт, кит, м'яч). Висить — рушник, картина... (портрет, павутиння, лампочка, яблуко). Хрумтить — морква, огірок... (цукор, капуста, сухар). Дзижчить — комар, муха... (оса, бджола, джміль).

3. Лічилка.

Я жмурюсь, заплющу очі, Всі ховайтесь, хто де хоче! Вмить розбіглась дітвора — Йти шукать мені пора. Більш не буду я чекать: Раз, два, три — іду шукать. Раз — за Петра. Два — за Дмитра. Три — за Тетянку. Чотири — за Оксанку. Я усіх уже знайшов, Сам ховатися пішов.

(В. Гринько)

II. Повідомлення теми і мети уроку

  • Яка гра згадується у лічилці?

  • Прочитаємо оповідання про те, як грали діти у цю чудову гру.

III. Опрацювання оповідання в. Сухомлинського «Про що думала Марійка»

1. Робота над заголовком оповідання.

— Прочитайте заголовок. Пофантазуйте. Про що може думати дів­чинка під час гри?

Гра «Мікрофон»

Учні по черзі висловлюють свої припущення.

2. Читання оповідання вчителем.

  • Чи справдилися ваші припущення?

  • Про що насправді думала Марійка?

3. Словникова робота.

Гра боляче

шукає синьоока

мусить скрикнула

побігла сміються

піжмурки стоятиму

Читання слів «луною» за вчителем.

— Яке слово «зайве» у словах II стовпчика? («Боляче» — перша буква — Б.)

4. Читання тексту учнями. Гра «Квіточка»

Читання той учень, на парту якого впала квіточка.

— Який настрій був у Марійки в кінці оповідання?

5. Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання.

  • Хто грався в піжмурки?

  • Прочитайте опис гри.

  • Де заховалася Марічка?

  • Хто шукав дітей?

  • Що робили діти, коли їх знаходили?

  • Чому сумувала Марічка? Прочитайте, про що вона думала.

  • Чи справді Микола не шукав Марійку? Прочитайте.

  • Де поділися сумні думки Марійки?

  • Із чим порівнює автор думки Марійки?

6. Вправи для розвитку техніки читання.

1) Гра «Слідопити».

Учитель читає початок речення, решта учнів повинна відшукати кі­нець цього речення і прочитати його.

2) Гра «Хто що робить?»

Лариса

Птахи

Миколка

Петрик

Марійка

злетіли, полетіли

шукає, знайшов

скрикнула, засміялася, побігла

заховалася

скрикнув засміявся побіг

3) Робота в групах. Знайти в тексті по 5 слів:

I група — назв предметів;

II група — назв ознак предмета;

III група — назв дії предмета.

7. Гра «Диктор телебачення».

Читати текст, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на гля­дачів.

8. Гра «Відновіть речення».

Той, хто шукає,... Бігають діти, сміються,... Він шукав Марійку.

...ізнайшов її.

...мусить знайти всіх.

...а Марійку ніхто не шукає.

9. Переказ оповідання.

  1. Творчий переказ. Переказати текст від імені Марійки.

  2. Розвиток мовлення.

  • Чи знайомі вам почуття, які переживала Марійка?

  • Якою ви собі уявляєте Марійку? Скільки їй років?

Робота над ілюстрацією до оповідання

  • Хто зображений на малюнку?

  • Якими словами оповідання можна підписати малюнок?