Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

IV. Опрацювання дитячої народної гри «Перстенець»

1. Читання змісту гри мовчки.

— Чим відрізняється ця гра від попередньої? (Менш рухлива)

2. Розучування слів гри.

— Від якого слова утворились слова гадуль-гадуль-гадулька?

3. Обрання ведучого.

Еники, беники, їли вареники, Еники, беники — квас, Вийшов старенький Тарас.

4. Інсценізація гри в класі.

5. Робота з ілюстрацією.

  • Хто зображений на малюнку?

  • В яку гру грають діти? Обґрунтуйте свою відповідь.

V. Підсумок уроку

— Що нового дізналися про ігри?

VI. Домашнє завдання

Вивчити гру «Журавель».

УРОК53

Теми. Народні співаночки (українські народні співаночки «Ой, вес­на, весна...», «Вийди, вийди, сонечко...»)

Мета: розширювати та узагальнювати знання про усну народну твор­чість; формувати вміння визначати тематику народної співаночки; вихо­вувати почуття любові до національного фольклору.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Лічилка.

Ішов кіт через сто воріт, До кінця дійшов, Кошеня знайшов. — Няв!

2. Скоромовка.

Сонце гріє — аж пече, З сома в море піт тече, Радить сому сонний кит: — Покупатись, соме, слід.

(Л. Куліш-Зіньків)

3. Читайте. Доповніть склади! лі... (то) по... (сол)

лі... (сок) по... (тяг)

лі... (кар) по... (сох)

лі... (так) по... (ра)

фа... фа... фа... фа...

(ра)

(зан) (кел)

(ртух)

II. Перевірка домашнього завдання

Гра «Хто краще?»

Конкурсне читання вірша до гри «Журавель».

III. Повідомлення теми і мети уроку

1. Загадка.

Прийшла вона до нас прекрасна,

Многоцвітна, тепла, ясна,

Ніби дівчина в вінку

Ожили луги, діброви,

Повно гомону, розмови

І пісень в чагарнику. (Весна)

— Із настанням весни все розквітає, здається, що ніби якась чарівна енергія вливається в кожного після довгого зимового сну.

Діти дуже люблять і чекають весну. Весна — це сонце і тепло, зелена трава і чудові квіти. А головне — дітям не потрібно сидіти у хаті, хова­ючи від морозу і холоду, а можна піти на галявину чи в лісок, погратись, повеселитись, поспівати.

І в давнину був такий звичай, що як тільки зійде сніг, і землю при­гріє сонце, діти виходили на околицю села з випеченими з тіста «жайво­ронками» і кликали весну.

IV. Опрацювання української' народної співаночки «Ой, весна, весна...»

1. Читання співаночки учнями. Гра «Бджілки».

  • Як побудована співаночка? (У формі діалогу)

  • Між ким відбувається розмова?

  • З якою інтонацією слід читати слова дітей? А слова весни?

2. Читання співаночки «луною» за вчителем.

  • Про що запитують діти весну?

  • Як вони звертаються до весни?

  • Що принесла весна?

3. Читання співаночки за особами. Запитує група учнів, за весну читає учениця.

  • Знайдіть у тексті співаночки пестливі слова.

  • Доберіть пестливі слова до слів весна, пшениця.

  • В якому значенні вжито слово красна?

  • Які слова в співаночці римуються?