Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать
  1. Підсумок уроку

  2. Домашнє завдання

Відповідати на запитання (С. 124).

УРОК52

Тема. Народні дитячі ігри (дитячі народні ігри «Журавель», «Пер­стенець»)

Мета: розширити в учнів уявлення про народні дитячі ігри; вчити аналізувати зміст і форму гри; пояснити учнями, яке значення мають ігри й забави у житті дітей для зміцнення здоров'я; виховувати повагу до над­бань українського народу.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Читайте виразно, не поспішайте!

Зголоднів великий палець: — От коли б дістати смалець! Вказівний за ним зітхає

— Смалець що! Купи немає. А середній мовить тихо:

— Що крупа! Без хліба лихо.

Підмізинний ледь не плаче:

  • Отаке життя ледаче! — А мізинець:

  • Годі, братця!

До роботи треба браться!

(Т. Коломієць)

2. Будьте уважними!

• З и я плаваю у морі,

З і — мишей ловлю в кармані. (Кит кіт)

• Люблять нас усі збирати, Після дощику в ліску,

А як букву г відняти, —

Будем плавти в ставку. (Гриби риби)

  • Я дерево вічнозелене, Росту майже всюди. Перестав мої склади — Давати воду буду. (Сосна насос)

  • Він у бурю, в хуртовину Виростає біля тину. Коли ж з на н замінити, —

Можна в ньому буде жити. (Замет намет)

• На неї птах сідає, Вона його гойдає. А г на б змініть —

Звірятком стане вмить. (Гілка — білка)

• Коли я з д — росту на гілці,

Коли ж із т — пливу по річці. (Плід пліт)

3. Лічилка.

Бджілки в поле полетіли, На пахучі квіти сіли, Стали в вулик мед нести. Ми гуляєм — ти лови!

— Де і навіщо ми використовуємо лічилки?

II. Повідомлення теми і мети уроку

  • В які ігри ви любите грати?

  • Із ранніх років через ігри і забави входила маленька людина у жит­тя, через них вона дорослішала, набувала практичного досвіду. У числен­них народних іграх українських дітлахів відобразилося все: і історія наро­ду, і його світогляд, і традиції, і деталі побуту. Ви думаєте, гра — це пус­тощі?

Це своєрідне мистецтво. В іграх передається характер народу, вихо­вуються дружні стосунки, чесність, повага, спритність, кмітливість. У грі змагаються , пізнають одне одного. Гра вносить радість, бадьорість жит­тя дітей. Рухатися, бігати, гратися — це означає жити. Народна мудрість говорить: «Як дитина бігає і грається, так їй і здоров'я усміхається!» На­род свято береже свою мову, пісню і, звичайно ж, гру.

  • Прочитайте запис на дошці. Хочеш бути красивим — грайся! Хочеш бути щасливим — грайся! Хочеш бути здоровим — грайся!

  • З яких частин складається гра?

— Сьогодні ми починаємо вивчати новий розділ. Прочитайте, як він називається. У цьому розділі ми познайомимося із народними іграми, пісеньками, закликами, забавлянками і лічилками.

Фізкультхвилинка

III. Ознайомлення з грою «Журавель»

1. Гра «Бджілки». Напівголосне читання учнями.

— Позначте складові частини гри (дійові особи, слова, які промов­ляються, правила гри).

2. Словникова робота Унадився — часто ходить.

Коноплі — трав'яниста рослина, зі стебел якої виготовляють волок­но, а з насіння — олію.

  • Скільки дітей бере участь у грі?

  • Кого діти обирають?

  • Що робить «журавлів»? А «бабуся»?

  • На що схожий вірш, який супроводжує гру?

  1. Розучування слів гри. Читання хором.

  2. Інсценізація гри в класі.