Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

IV. Опрацювання казки о. Зими «Дві білки і лисиця»

1. Робота над загадками.

Багряна шубка

І розкішний хвостик,

Ліс їй дари приносить:

Осипають сосни шишки,

Час уже збирать горішки

Клопітлива і метка,

У дупло несе грибка. (Білка)

— Які слова допомогли вам відгадати загадку?

В темнім лісі проживає, Довгий хвіст пухнастий має. Їй на місці не сидиться, А зовуть її (лисиця).

— Яке слово римується зі словом лисиця?

2. Гра «Бджілки».

Напівголосне читання учнями тексту, кожен — у своєму темпі.

  • Що знайшли білки?

  • Чому вони не з'їли горіх?

3. Читання тексту «дощиком».

— Хто пообіцяв помирити білочок?

4. Читання казки за особами.

— Як слід промовляти слова лисиці?

5. Робота в групах.

Учні складають продовження казки. Кожна група презентує свій варіант, з яких обирається найкращий.

V. Підсумок уроку

— Всі ви плідно працювали. Ви вмієте помічати чудове і незвичайне навколо себе. І казки, які ви склали, були чудовими!

VI. Домашнє завдання

Скласти свою казку за темами, поданими у підручнику (С. 122).

УРОК 51

Тема. Сонячна пелюстка («Сонячна пелюстка» — вірші учнів Софіївсь-ко-Борщагівської школи, що в Київській області). Підсумок за темою

Мета: навчати учнів свідомо, виразно читати вірші; вдосконалюва­ти вміння доповнювати запропонований сюжет; розвивати зв'язне мов­лення, образне мислення учнів.

ХІД уроку

I. Мовна розминка

1. Вставте голосні, прочитайте.

Р_м_ш_к_ рв_т_ м_ х_д_л_ Н_д р_чк_ в р_сн_й тр_в_ І р_пт_м р_вл_к_ з_стр_л_ Із р_жк_м_ н_ г_л_в_ (Н. Забіла)

(Ромашки рвати ми ходили Над річкою в рясній траві. І раптом равлика зустріли Із ріжками на голові.)

  1. Читайте, відповідайте: хто це? що це? Червона, солодка, запашна (суниця). Весняний, теплий, лагідний (вітер). Нова, цікава, бібліотечна (книжка). Маленькі, працьовиті, медоносні (бджілки). Вузенька, лісова, покручена (стежинка).

  2. Скоромовка.

Летів горобчик, сів на стовпчик, Прибіг хлопчик, утік горобчик.

II. Перевірка домашнього завдання

Учні розповідають створені ними казки. Обирають найцікавішу казку.

III. Опрацювання віршів учнів Софіївсько-Борщагівської школи

1. Читання віршів учнями.

1) «Літо».

  • Які слова римуються у вірші?

  • Із ким порівнюється вітер?

  • Що він робить? Які танці можуть бути у вітру?

2) «Босонога Весна».

  • Хто головна героїня вірша?

  • Що вона нам несе?

  • Як автор ставиться до зими?

  • Чому юні автори слова Квіти, Вітер, Весна, Зима написали з ве­ликої літери?

3) «Осінній килим».

— З якою інтонацією читається цей вірш? Чому?

  • Які порівняння є у вірші?

  • Що можна сказати про юних авторів?

  • Чи вміють вони прислухатися до природи?

Фізкультхвилинка

IV. Підсумок із теми

  • Сьогодні ми закінчуємо вивчати тему, яка називається... («Я хочу сказати своє слово»).

  • Чого навчилися на уроках?

6

— Згадаємо твори з цієї теми, перевіримо, як ви їх засвоїли. 1. Кросворд.

1

Ж

И

В

У

2

П

О

Л

І

С

Е

Р

Е

Д

А

4

М

Ч

5

Л

І

С

О

М

К

Л

О

У

Н

А

7

О

Л

Е

Н

К

А

8

М

О

Л

О

Т

О

К

  1. Яку казку побачив Сергійко над річкою?

  2. Першокласники спостерігали за осіннім небом у_

  3. Серед днів тижня спритна і молода...

  4. В густий малинник закотився...

  5. Чим гуляє лагідний лис?

  6. Кого Сергійко навчав складати вірші?

  7. Як звати дівчинку, яка дуже хотіла впіймати горобчика?

  8. Щоб забити в стіні гвіздок, потрібно мати...

2. Хто це сказав?

  • Йди сюди, Сергійчику! (Володя. В. Артемонова «Їжачок-реп'яшок)

  • І ти, Валю, що хочеш сказати? (Катерина Іванівна. В. Сухомлинський «Я хочу сказати своє слово»)

  • Значить, треба, щоб слово прикладалося» (Клоун Боба. П. Глазовий «ЯСергійко вчив клоуна Бобу складати вірші»)

  • Не сваріться, я помирю вас! (Лисиця. О. Зима «Дві білки і ли­сиця»)

3. З'єднайте твір та автора.

«Квітка»

Володимир Кухалашвілі

«Сіла хмара на коня» «Як побачити вітер?»

«Задзвонив синенький дзвоник» «Білі мухи налетіли»

Дмитро Павичко Володимир Лучук Максим Рильський Тамара Коломієць

4. З якого твору рядки?

  • Краснопірка почала підстрибувати на листочку. (В. Струтинський «Жива казка»)

  • У дворі, де клен дріма, ходить пісенька сама крадькома... (В. Ско-маровський «Пісенька»)

  • Накришили хліба — мовчить горобчик. (В. Сухомлинський «Оленчин горобчик»)

  • Паперовий кораблик щодня

Перевозить у трюмах знання. (А. Качан «Загадка»)

• А без чого жодне діло не кипіло б, не горіло? (Г. Малик «Що для чого треба?»)