Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

V. Опрацювання вірша г. Малик «Що для чого треба»

1. Читання вірша учнями мовчки. Гра «Рибки»

Добирання пропущених слів.

— З яким настроєм читатимете вірш вголос?

2. Читання вірша вголос.

Гра «Квіточка»

Читає той учень, на парту якого впала квіточка.

  • Без чого жодне діло не кипітиме, не горітиме?

  • Поясніть вислів робота в руках горить.

  • Які повинні бути руки, щоб в них діло кипіло?

  • Що потрібно, щоб руки такими стали?

3. Гра «Знайдіть риму».

Перекопати гвіздок нарубати діло робочих наук —.

4. Гра «Що чим роблять?»

Лопатою

молотком

сокирою

ручкою

ножем

пензликом фарбують

копають

ріжуть

рубають

пишуть

забивають

5. Читання вірша учнями вголос хором.

Гра «Дощик»

VI. Підсумок уроку

  • Чи сподобалося вам дописувати вірші?

  • Що найбільше сподобалося на уроці?

VIII. Домашнє завдання

Намалювати будь-який день тижня. Скласти свою загадку. УРОК50

Тема. Закінчіть казку (В. Сухомлинський «Оленчин горобчик»; О. Зима «Дві білки і лисиця»)

Мета: удосконалювати навички свідомого виразного читання; зба­гачувати словниковий запас; розвивати зв'язне мовлення, творчу уяву; виховувати любов до природи.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Чистомовка.

Ель-ель-ель — віє теплий вітерець. Ить-ить-ить — в небі синяя блакить. Ці-ці-ці — весело цвірінькають горобці. Лі-лі-лі — десь курличуть журавлі. Уг-уг-уг — радіє все навкруг

2. Скоромовка.

Гуска грає на гітарі, Ґелґотить гусак гагарі, Горобець гука грака, Ґава гатить гопака.

(Ю. Кругляк)

3. Відгадайте загадку.

Я ловлю комах, жучків, Їм маленьких черв'ячків, В теплий край я не літаю, Під стріхою хату маю. Цвірінь! — сів я на хлівець. Зовуть мене... (горобець).

— Що ви знаєте про горобців?

4. Читайте уважно, запам'ятовуйте!

В зимові дні на стовпчиках, На вітах, на дахах Сидять малі горобчики У сірих піджаках.

— Горобці — маленькі птахи з товстим яйцеподібним тулубом, ко­роткими й округлими крилами. Спина пташки коричнева, на щоках чор­ні плями, на крилах світлі смужки. Ніжки коротенькі, але міцні. Дзьоб тонкий, твердий. Горобці охайні, весь час чепуриться, охоче купаються взимку в снігу, навесні і влітку в калюжах. Так вони позбавляються ко-мах-паразитів.

II. Повідомлення теми і мети уроку

— Цій пташці присвячений перший твір, який ми будемо читати. Та прочитаємо ми тільки початок твору, а продовжимо його самі.

III. Опрацювання оповідання в. Сухомлинського «Оленчин горобчик»

1. Читання твору вчителем.

— Де взяла Оленка горобчика?

2. Словникова робота.

Пір'я клеєм

склеїти готовий

сіренький зернятка

підвіконні оченятами

відчиненого зацвірінчала

3. Читання оповідання «ланцюжком».

  • Про що мріяла Оленка?

  • Чому їй не вдалося здійснити свою мрію?

  • Що надумала зробити Оленка?

  • Як дівчинка робила горобчика? Прочитайте.

  • Прочитайте опис горобчика, якого зробила Оленка.

  • Для чого дівчинка насипала пшона і поставила горобчикові води?

  • Що ще зробила Оленка, щоб горобчик ожив?

  • Коли горобчик ожив?

  • Чи схоже це оповідання на казку?

  • Коли події починають розгортатися, як у казці?

Фізкультхвилинка

4. Читання оповідання «буксиром». Гра «Читає Незнайко»

Учитель читає оповідання, замінюючи деякі слова. Учні помічають «помилку», читають речення правильно.

5. Робота в групах.

Учні складають продовження оповідання. Заслуховують оповідан­ня, обирають кращі.