Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

V. Підсумок уроку

— Що читали сьогодні на уроці?

  • Хто намагався піймати пісеньку у дворі?

  • Хто писав вірші, розчулений лісом?

VI. Домашнє завдання

Читати виразно вірші.

УРОК48

Тема. Як стати поетом (П. Глазовий «Як Сергійко вчив клоуна Бобу складати вірші»)

Мета: удосконалювати навички виразного читання за особами; оз­найомити учнів із новим жанром — п'єсою; спонукаючи дітей до твор­чості; викликати інтерес до віршування; вправляти в доборі слів; вихо­вувати любов до мовного багатства.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Читайте, слова додавайте!

Рак ранесенько проснувся, В черевики гарні... (взувся), І без тата, і без... (мами) Прогулявся між корчами. Срібна рибка пропливала, Вона рака не... (впізнала). Рак розсердився, роззувся І додому... (повернувся).

2. Читайте швидко слова в стовпчиках, потім — у рядках, не поми- ляйтеся.

г~> 7. ; :

день

біль

бриль

гість

пень

ціль

хміль

честь

кінь

сіль

сталь

злість

вись

нуль

князь

кліть

синь

мазь

жнець

мить

рись

и

грязь

швець

мідь

3. Читайте мовчки, думайте, про кого читаєте.

Нявчить, гарчить, пищить, дзижчить, кує, цвірінчить, хрокає, кряче, тьохкає, виє, шипить, кукурікає, ґелґоче, кумкає, реве.

— Про кого прочитали?

Читайте вголос — називайте кожного.

II. Повідомлення теми і мети уроку

— Твори яких жанрів ми з вами читали? Сьогодні ми познайомили­ся з новим жанром літератури — п'єсою.

П'єса — це твір, призначений для театральної вистави. У п'єсах виді­лені дійові особи. Слів автора дуже мало. Вони лише зазначають, де від­буваються події, до кого звертаються дійові особи, як поводяться герої, який мають настрій.

III. Опрацювання твору п. Глазового

«Як Сергійко вчив клоуна Бобу складати вірші»

— Розгляньте уважно твір. Хто є його дійовими особами?

1. Читання слів автора вчителем.

  • Хто головний герой твору?

  • Яке свято було у хлопчика?

  • Які подарунки він отримав?

  • Який подарунок був незвичним? Опишіть його.

  • Назвіть головних дійових осіб твору

2. Читання твору учнями за особами (читають підготовлені учні.)

  • Який настрій у вас після читання твору?

  • Що вас найбільше розсмішило?

3. Гра «Бджілки».

Напівголосне читання учнями вірша, кожен — у своєму темпі.

  • Як ви читатимете слова Сергійка? (Повчальним, впевненим, спокій­ним тоном)

  • А клоуна? (Добрим, веселим, легковажним, захопленим, здивова­ним тоном)

Фізкультхвилинка

4. Читання за особами.

— Як Сергійко пояснив клоунові, що таке рима? Що мав на увазі хлопчик під словом «прикладно»?

— Як зрозумів це слово Боба?

— Чи зрозумів він, як складати вірші? Прочитайте вірші, які склав Боба.

  • Ким Сергійко хотів зробити клоуна?

  • Чи вийшов з нього музика?

  • Чому? Як про це сказав Сергійко?

  • Чи зумів клоун відгадати загадки?

  • Чому? Куди зібрався Боба?

  • Що він зібрався робити в цирку?

  • Чи зможе він там досягти успіху?

5. Читання твору за частинами.

  1. Клоун Боба вчиться писати вірші.

  2. Сергійко хоче, щоб Боба став музикою.

  3. Розгадування загадок.

  • Допоможіть клоунові — доберіть риму до слова голова.

  • Спробуйте скласти віршик про собаку, про Бобу.

  • Чи сподобалися б ваші віршики Сергієві? Чому?

  • Як називаються загадки, які загадував Сергійко Бобу? (Добавлянки)