Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

V. Підсумок уроку

  • Чого вчилися діти в полі?

  • Чого ви вчилися на сьогоднішньому уроці?

  • Що зрозуміли? Який висновок зробили?

VI. Домашнє завдання

Поспостерігайте за небом, ідучи зі школи.

Розкажіть про свої враження так, щоб усім було цікаво.

УРОК47

Тема. Я поет і музикант (В. Скомаровський «Пісенька»; В. Коло-мієць «Лис і ліс»)

Мета: удосконалювати навички виразного читання, вмілого вико­ристання інтонацій у мовленні, вміння розкривати зміст поезії; форму­вати творчі здібності.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Скоромовка.

Лис малий і більший лис По гриби ходили в ліс. Заздрить білка в лісі лису — Лис лисички ніс із лісу.

(Л. Куліш-Зінків)

2. Читайте тільки назви дерев.

Рюкзак, дуб, краб, моряк, сосна, стіна, козак, смерека, метро, ялинка, жарт, калина, тополя, береза, корова.

3. Читайте швидко, чітко.

сік рік лід

жук сік

рак

ліс

бук

сік ріс ніс бик сік рік піч бак

4. Додайте слово. Прочитайте вірш. Пам'ятайте про риму.

Під горою хвойний... (ліс),

За горою хижий... (лис). Вкрита травами... (гора), Збоку — лисяча. (нора). В ній хитрюга неспроста Від собак хова... (хвоста): Як навіда в... (курник),

То відразу ж півень... (зник).

II. Перевірка домашнього завдання

Конкурс «Хто краще?»

Учні розповідають про те, яким вони побачили небо.

III. Опрацювання вірша в. Скомаровського «Пісенька»

1. Читання вірша вчителем.

  • Що хотів наздогнати хлопчик?

  • Зверніть увагу, як побудований вірш. Де потрібно робити паузи, читаючи його?

  • З яким настроєм ви читатимете вірш?

2. Читання вірша учнями напівголосно, кожен — у своєму темпі. Гра «Бджілки».

  • Де ходить пісенька?

  • Із чим поет порівнює пісеньку?

  • Де хлопчик збирається наздогнати пісеньку?

  • Яку пісеньку він наздожене?

  • Які пісні любите ви?

3. Пофантазуйте! Робота в групах Про що співають:

I група — дощові краплі;

II група — весняні струмки;

III група — навесні?

4. Читання вірша учнями хором. Гра «Дощик».

IV. Робота над віршем в. Коломійця «Лис і ліс»

1. Гра «Бджілки».

Напівголосне читання учнями вірша, кожен — у своєму темпі.

  • В якому темпі слід читати вірш?

  • Після яких слів потрібно зробити найдовшу паузу?

  1. Читання вірша «буксиром» за вчителем.

  2. Робота над аналізом змісту вірша з елементами вибіркового чи­тання.

  • Де гуляє лис?

  • Який у нього настрій?

  • Чим розчулений лис?

  • Куди записує лис свої вірші?

  • Прочитайте опис блокнота.

  • Який це лис — добрий чи злий?

4. Гра «Мікрофон».

— Про що писав у своїх віршах лис? Кожен учень висловлює свою думку.

5. З'єднайте слова у словосполучення.

лис

блискучі

ліс

бура

кора

сонячний

звуки

хороші

думки

чудні

листки

лагідний

6. Робота над ілюстрацією до вірша.

  • Розгляньте уважно малюнок.

  • Яким художник зобразив лиса?

  • У що його одягнув?

  • Зміст яких рядків вірша відображений на малюнку?

7. Відшукайте рими.

Лис — ліс, зітхає листків наскрипів палітурки пе­ньок —.

8. Гра «Земля — небо».

За командою «Земля» — діти нахиляються до книжки і читають текст. За командою «Небо» — піднімають голівки вгору, прибираючи вказівки від тексту. Знову — «Земля» — учні очима знаходять, де вони закінчи­ли читати.