Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

IV. Підсумок уроку

  • Чи цікавим був урок?

  • Що найбільше сподобалося?

  • Хто з братів вмів бачити чудеса?

  • Чи навчить Володя Сергійка бачити казку в навколишньому?

V. Домашнє завдання

Читати, переказувати твір. Спробувати придумати оповідання про ці­кавий випадок, що трапився із твоїм песиком або кошеням.

УРОК46

Тема. Я хочу сказати своє слово (В. Сухомлинський «Я хочу сказа­ти своє слово»)

Мета: вчити учнів розуміти текст, виділяти головне, аналізувати, спо­нукати дітей до словесної творчості; виховувати любов до слова, бажан­ня користуватися його красою та силою.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Читайте, запам'ятовуйте!

Зранку злива здивувала — Всю пилюку позмивала:

З листя, з прутиків лози, Із сухої дерези. Після зливи і грози — Світ чистіший від сльози.

(Г. Чубач)

  1. Читайте, знайдіть «зайве слово». Вода, водичка, підводний, водій, водяний. Мило, милуватися, мильниця, милитися, мильце. Гуси, гусячий, гусінь, гусак, гусятниця.

  2. Розчитування за складовою таблицею

  3. Прочитайте прислів'я, посніть їх значення.

(Слово до слова зложиться мова.)

^Bizij ^доб) ^poj ^roj |сло| ^вау ^од| ^роз| [^y (Від доброго слова і лід розмерзає.)

II. Перевірка домашнього завдання

Гра «Хто краще?»

Конкурс на краще оповідання про цікавий випадок, що трапився із песиком, кошеням чи іншою твариною.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Прочитайте. Що можете сказати про ці слова?

сдЯ рмфХтно Онт Чзвш Упрс Сжкм Кон Алдп Залп Апв Тни Иор Сдсф-Воп Онук Є нл Спм Луч Ояью В вба О

  • «Я хочу сказати своє слово» — назва розділу, над яким працюємо. Які твори прочитали вже в цьому розділі?

  • Сьогодні ми ознайомилися з оповіданням Василя Сухомлинсько-го, яке називається так само, як і розділ.

IV. Робота над оповіданням в. Сухомлинського «я хочу сказати своє слово»

1. Читання оповідання вчителем.

  • Чи сподобалося вам оповідання?

  • Як звали головну героїню оповідання?

2. Словникова робота

нок

хий

вчи

тися

нє

осін

петало

тре

вожне

три

диви

лися

загово

рили

Трепет — легке, слабке тремтіння, дрижання, безперервне, незнач­не коливання.

3. Повторне читання оповідання учнями напівголосно, — кожен у своєму темпі. Гра «Бджілки».

  • Учні якого класу є героями оповідання?

  • Чи давно вони ходять до школи?

  • Чому ви так думаєте? Доведіть словами тексту.

  • Куди пішли діти з Катериною Іванівною?

  • Який був день? Прочитайте.

  • Чому в степу було сумно?

  • Яке завдання поставила вчителька перед дітьми?

  • Як діти поставилися до цього завдання?

  • Чому вчителька не похвалила дітей?

  • Де стояла маленька Валя?

  • Що запитала її вчителька?

  • Яке слово сказала Валя?

  • Як відреагували на це слово діти?

  • Що вони відразу побачили в небі?

  • Чому небо було сумне? Зажурене?

  • Із чим порівнює автор небо?

Фізкультхвилинка

4. Читання оповідання учнями.

Гра «Диктор телебачення»

Читати текст періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на глядачів.

5. Гра «Розвідники».

— Скільки разів у тексті зустрічається слово?

I група — небо;

II група — діти.

6. Гра «Буксир».

Створюється пара з «сильнішого» учня і «слабшого». «Сильніший» учень веде у читанні, а «слабший» намагається досягнути темпу читан­ня «сильнішого» учня.

7. Гра «Чи є таке речення в оповіданні?»

Учитель читає речення, учні відповідають, відшукавши речення в тексті.

  • Був тихий осінній вечір. (Ні)

  • Вони дивилися в небо і думали. (Є)

  • Справа стояла маленька Валя. (Ні)

  • І діти дивилися в його лагідні сині-сині осінні очі. (Ні)

8. Гра «Чиї це слова?»

  • Сьогодні ми будемо навчатися розповідати про осіннє небо... (Вчи­телька)

  • Я хочу сказати своє слово... (Валя)

  • Небо ласкаве... (Валя)

  • Яке ж твоє слово про небо? (Вчителька)