Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

V. Підсумок уроку

  • Чому твір називається «Жива казка»?

  • Які ще заголовки можна дібрати до оповідання?

  • Чи доводилося вам спостерігати «живу казку»?

VI. Домашнє завдання

Читати казку.

УРОК44

Тема. Фантазуємо (Д. Павличко «Квітка»; В. Кухалашвілі «Як поба­чити вітер»; В. Лучук «Сіла хмара на коня»)

Мета: удосконалювати навички читання віршованих творів; вчи­ти сприймати зміст поезії на слух; розвивати пам'ять, увагу, спостереж­ливість; виховувати любов до природи, до художнього слова.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Скоромовка.

Ходять зубри бородаті, Волохаті рогаті. А між ними зубренятко — Дуже схоже на телятко.

(В. Гринько)

  1. Чистомовка. На-на-на — буяє весна. Уть-уть-уть — квіти цвітуть. Іє-іє-іє — листя зеленіє Ва-ва-ва — все навкруг співа. Хи-хи-хи — раді дітлахи.

  2. Розчитування за складовою таблицею.

  3. Добір слів—назв ознак «Хто більше?» Весна — гомінка,...

Квіти — яскраві,... Дерево — високе,... Діти — веселі,...

II. Перевірка домашнього завдання

Гра «Хто краще?» Читання казки.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці будемо навчатися бути уважними, спостереж­ливими. Будемо навчатися фантазувати.

IV. Опрацювання вірша д. Павличка «Квітка»

1. Виразне читання вірша вчителем.

— Чим був здивований поет?

2. Словникова робота.

Диво дашок немовля

вчора з пелюшок на блюдечку

полум'я розв'язується звідкіль

пуп'янок на хвилиночку відкривається

3. Читання слів вголос «ланцюжком».

  • Із ким порівнюється квітка?

  • Назвати слова-синоніми. (Дитина немовля малятко)

4. Гра «Квіточка».

Читає той учень, на парту якого впала квіточка.

  • Яке найбільше диво помітив поет?

  • Яку картину викликає цей вірш у вашій уяві?

5. Знайдіть риму.

Не було —., дашок —., немовля —., століть —., щось —.

6. Гра «Дощик». Діти читають хором.

Накрапає дощ (тихо); дощ пускається сильніше (голосніше); злива (го­лосно); дощ слабшає (тихіше); дощ перестав (читання припиняється).

V. Опрацювання вірша в. Кухалашвілі «Як побачити вітер?»

1. Робота над заголовком.

  • Яким реченням за інтонацією є заголовок?

  • Чи можете ви відповісти на це запитання?

Гра «Мікрофон»

2. Читання вірша вчителем.

— Яку пораду поета ви запам'ятали?

3. Словникова робота.

Літає зграями гойдаються

грає хмаринку пташиними

здіймає вітрилами сполохані

розчинить кущами стомиться

Читання слів учнями «луною», в парах, скоромовкою.

4. Гра «Бджілки».

Напівголосне читання учнями вірша, кожен — у своєму темпі.

  • Коли можна побачити вітер?

  • Що незвичайного відкрив вам вірш?

5. Гра «Читає Незнайко».

Учитель читає з «помилками». Учні читають речення правильно.

6. Гра «Буксир».

Створюється пара із «сильнішого» учня і «слабшого». «Сильніший» учень веде у читанні, а «слабший» намагається досягти темпу читання «сильнішого» учня.

VI. Опрацювання вірша В. Лучука «Сіла хмара на коня»

1. Гра «Бджілки».

Напівголосне читання учнями вірша, кожен — у своєму темпі.

  • На кого сіла хмара?

  • Кого хмара доганяла?

  • Кого збив вітер?

  • Куди зникла хмара? Чому?

  1. Гра «Хто краще?» Конкурсне читання вірша учнями.

  2. «Знайдіть риму».

На коня —., наліг —., віжки —.

II. Розвиток зв'язного мовлення.

Робота у групах. «Пофантазуйте!»

I група

Складіть казку про могутню родину діда Вітрюгана, в якій живуть Ві­тер, Вітрисько, Вітрище, Вітерець (С. 107).

II група

Складіть казку про табун білогривих хмарин, запряжених золотими промінчиками сонця (С. 107).

VIII. Підсумок уроку

— Чи сподобалося вам фантазувати?

— Вийдете надвір — уважно подивіться навкруги. Подивіться, як на­роджується квітка.

Побачте вітер. Погляньте, як на конях літає хмара.

IX. Домашнє завдання

Вивчити напам'ять вірш (за вибором).

УРОК45

Тема. Як м'ячик став їжачком (В. Артемонова «Їжачок-реп'яшок») Мета: удосконалювати навички свідомого виразного читання; вчити читати текст в особах, переказувати за складеним планом; розвивати образ­не мислення учнів, зв'язне мовлення; виховувати любов до природи.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Скоромовка.

Їжак та їжаченя Їздять по гриби щодня. Їжачиха помагає — Сироїжки їм збирає.

2. Читайте швидко, чітко.

бік

бік

бік '

біг

бак

рік

бій

бук

сік

, бір

бик

вік

3. Читайте тільки назви тварин.

Порт, рись, клен, їжак, липа, вовк, горох, нічка, гадюка, лавка, море, рись, клей, єнот, барабан, молоко, малина, лев, підручник, ведмідь, стіл, журнал, газета.