Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

V. Підсумок уроку

  • Яку тему почали вивчати?

  • Чи можна побачити навколо себе дива?

  • Що для цього слід робити?

VI. Домашнє завдання

Вивчити вірш напам'ять.

УРОК43

Тема. Жива казка (В. Струтинський «Жива казка») Мета: удосконалювати навички читання прозових творів; розвивати навички правильного усного мовлення; збагачувати словник дітей; кори­гувати процеси мислення, пам'яті; вчити бачити прекрасне в природі.

ХІД УРОКУ

І. Мовна розминка

1. Скоромовка.

Заіскрились в лузі роси, Заспівали в росах коси. І синочкові не спиться, Коли в тата косовиця.

(Л. Куліш-Зіньків)

2. Читати виразно, чітко.

Прилетіли солов'ї, Звеселились всі гаї. Ой, веселі, солов'ї, Розкажіть про ті краї, Де зимою ви літали? Що ви їли? Де ви спали? А чи мають ті краї Отакі, як в нас, гаї?

(Г. Чубач)

3. Читайте уважно, знайдіть «пеньок». Шум — шум — сум — шум — шум — шум. Зірка — сірка — зірка — зірка — зірка — зірка. Ножик — ножик — ножик — ножик — носик. Човен — човен — човен — повен — човен.

II. Перевірка домашнього завдання

Гра «Хто краще?»

Конкурсне читання вірша напам'ять.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— На сьогоднішньому уроці ми продовжимо шукати казки, які зна­ходяться навколо нас і ховаються у шапці-невидимці.

IV. Опрацювання оповідання в. Струтинського «Жива казка»

1. Читання оповідання вчителем.

  • Чи сподобалось вам оповідання?

  • Що вас найбільше вразило?

2. Словникова робота.

Колючки раптом плавця

придивляється булькнуло навшпиньки

прислухається краснопірка товариству

настовбурчивши гойдаючись прозорокрилі

підстрибувати звідкілясь зааплодувати

  1. Читання слів «буксиром» за вчителем.

  2. Читання тексту учнями «ланцюжком».

— Що порадив дідусь Сергійкові?

— Як ви розумієте цю пораду: «Ходи тихо, як ходить сонечко»? Фізкультхвилинка

5. Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання.

  • Як Сергійко поводився на березі річки? Прочитайте.

  • Кого першим побачив Сергійко? Прочитайте опис красноперки.

  • Хто за нею гнався? Яким був окунь? Прочитайте.

  • Як врятувалася краснопірка?

  • Хто вболівав за краснопірку?

  • Як радили за неї жабка, коник?

  • Що робив зелений коник? Хто ще підтримав його?

  • Хто зааплодував артистам?

  • Що хотів зробити Сергійко? Чому він не зааплодував?

6. Гра «Диктор телебачення».

Читати текст, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на гля­дачів.

— Знайдіть у тексті порівняння.

7. Гра «Розмістіть героїв».

На дошці — малюнки краснопірки, окуня, жабки, коника, пуголовка, жука-водолюба, жука-вертячки, бабки. Учні повинні розмістити їх так, як вони згадуються в оповіданні.

8. З'єднайте слова.

Краснопірка

скрипочка

окунь

жук-водолюб

лілія

жаба

жук-вертячка

Пуголовки

пісня

лілія

коник

скрипочка

краснопірка

окунь

Затихла

гнався

підставила

застрибала

виринув

застиг

зітхнула

Зелений

метушливі

маленька

смугастий

біла

ніжна

жовта

9. Робота над ілюстрацією до оповідання.

— Розгляньте малюнок. Що на ньому зображено? Який епізод твору зображено на малюнку? Прочитайте.

10. Пояснення образних висловів.

— Поясніть значення виділених виразів.

11. Розвиток мовлення.

Робота в групах

— Як можна продовжити казку?