Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать
  1. Підсумок уроку

  2. Домашнє завдання

Підготувати відповіді на запитання (С. 100).

УРОК 42

Тема. Сто казок (І. Жиленко «Доброго ранку! Доброго дня»; Т. Коло-мієць «Задзвонив синенький дзвоник»)

Мета: удосконалювати навички читання віршованих творів; роз­вивати уяву, фантазію, вміння робити висновки; збагачувати активний словник учнів; сприяти розвитку читацьких інтересів; виховувати лю­бов до поетичного слова.

ХІД УРОКУ

І. Мовна розминка

1. Скоромовка.

ДЕНЬ У ДЕНЬ

День у день: Дзень та дзень! Кожен день: Дзень та дзень! В школі дзвінок Кожен день Вчитись кличе: Дзень! Дзень! Дзень!

(В. Гринько)

2. Чистомовка.

Ду-ду-ду, ду-ду-ду! Грає хлопчик на дуду Ді-ді-ді, ді-ді-ді! Рибка плаває в воді. Пів-пів-пів, пів-пів-пів! Синички чути спів. На-на-на, на-на-на! Радує нас всіх весна.

3. Читайте, стежте за вимою.

ПЕРЕПОЛОХ

Бджілка з Джмеликом Літали,

Бджілка з Джмеликом Дзижчали:

  • Джжжу!

  • Дзззу!

  • Джжжу!

  • Дзззу! Наполохали Козу

Так як стрибне За паркан, Під яким Дрімав Кабан. З несподіванки Кабан Підхопивсь, Звалив паркан.

(Я. Дяченко)

II. Повідомлення теми і мети уроку

1. Бесіда.

— Ви знаєте багато казок, умієте гарно читати. А чи вмієте ви поба­чити дива навколо себе? Уявити розмову дерев, квітів, пісеньку бджілки, коника, почути розмову пташок.

Почути голос природи, спробувати складати вірші, загадки вам допо­може новий розділ, який так і називається «Я хочу сказати своє слово». Пам'ятайте: «І найменший колосок має власний голосок».

III. Опрацювання вірша і. Жиленко «Доброго ранку! Доброго дня»

1. Гра «Бджілки».

Напівголосне читання вірша учнями, кожен — у своєму темпі.

— З якою інтонацією читається вірш? (Щиро, доброзичливо)

2. Словникова робота.

Вежа, башта — висока і вузька, переважно з каменю, архітектурна споруда, що будується окремо або становить частину будівлі.

3. Читання вірша учнями хором.

  • Які слова привітання є у вірші?

  • Які ще слова привітання ви знаєте?

  • Які побажання висловлює поетеса у вірші?

  • Як ви розумієте слова «Хай буде все на землі, як належить»?

  • Назвіть підряд п'ять днів, не називаючи днів тижня. (Позавчора, вчо­ра, сьогодні, завтра, післязавтра) Які з цих слів зустрічаються у вірші?

IV. Опрацювання вірша т. Коломієць «Задзвонив синенький дзвоник»

1. Гра «Бджілки».

Напівголосне читання учнями вірша, кожен — у своєму темпі.

2. Словникова робота.

Дзвоник розправляв

коник пелюстинці

крилята не вбоїться

малята копитами

Читання слів «луною» за вчителем.

3. Читання вірша учнями «ланцюжком».

  • Яка квітка дзвонить на стеблі?

  • Що зробив зелений коник?

  • Розгляньте цю комаху. Що про неї знаєте?

  • Із ким порівнює поетеса коника у вірші?

  • Що він несе малятам?

  • Чи доніс коник казки малятам?

  • Де він їх розгубив? Де поділися казки? Чому вони у шапці-неви-димці?

  • Хто зможе відшукати всі казки?

4. Відновіть вірш.

Задзвонив синенький дзвоник Поскакав зелений коник Розправляв малі крилята, Він казки поніс малятам

по світах, на стеблі, по землі, наче птах

5. Гра «Доберіть риму».

Дзвоник (коник); на стеблі (по землі); крилята (малятам); птах (світах); по стежинах (по доминах); бив (розгубив).

6. Робота в групах. Дібрати з вірша:

I група — слова—назви предметів;

II група — слова—назви ознак;

III група — слова—назви дій.

7. Гра «Диктор телебачення».

Читати текст, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на гля­дачів.