Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

V. Підсумок уроку

  • Чого вчить казка? Що засуджує?

  • Прочитайте прислів'я. Яке з них передає основну думку казки?

пи ють, хут а та чи ре

л я я я я я Л

(Не питають, чи хутко, а питають, чи добре.)


Пос пі ши ш лю дей на смі ши ш (Поспішиш — людей насмішиш.)


Не та чи ко, пи ють доб

(Добре того вчити, хто хоче вчитися.) VІ. Домашнє завдання

Переглянути вдома прочитані раніше казки. Яка з них подібна до цієї? Чим саме?

УРОК 39-40

Тема. Дружба — найдорожчий скарб (німецька народна казка «Бре­менські музиканти»)

Мета: ознайомити учнів із німецькою народною казкою; вчити ви­значати послідовність дій у творі: розвивати навички швидкого правиль­ного читання, увагу; виховувати почуття дружби та взаємодопомоги.

ХІД УРОКУ

І. Мовна розминка

1. Читайте виразно. Запам'ятовуйте!

Півень півневі співав: «Я сьогодні рано встав!»

Потім вилетів на пліт — Заспівав на цілий світ: «Я співати так люблю, Що ніколи не просплю!»

(Г. Чубач)

2. Читайте, змінюйте слова.

на

у

квітка

берег

вухо

рука

горох

книга

3. Читайте, відповідайте — так чи не так.

Кожен з вас, звичайно, знає, Хто під хмарами літає, Тож швиденько говоріть: Хто летить, хто не летить.

Летить-летить щиглик? (Так!) Летить-летить півник? (Так.) Летить-летить віник? (Ні.) Летить-летить лялька?... Летить-летить майка?... Летить-летить чайка?... Летить-летить гайка?... Летить-летить стріла?... Летить-летить бджола?... Летить-летить зала?... Летить-летить юрок?... Летить-летить грибок?... Летить-летить урок?...

II. Перевірка домашнього завдання

  • Яку казку читали на попередньому уроці?

  • Яка казка є аналогічною до неї за змістом?

  • Хто її автор? (Українська народна казка «Дрізд і голуб»)

  • Чим вони схожі?

III. Актуалізація опорних знань учнів

  • В яких країнах Європи ви побували, вивчаючи народні казки? (Росія, Білорусь, Болгарія, Чехія, Англія)

  • Сьогодні казка запрошує нас у самий центр Європи, де на берегах річок Ельби та Рейну розташувалася відома своїми мальовничими крає­видами Німеччина.

Місто Бремен зустріне нас скульптурами великих і маленьких осликів. (Демонстрація краєвидів Німеччини, Бремена.)

— Подорожувати ми будемо разом з однією незвичайною музичною групою. Відгадайте, хто її учасники? (Разом із відгадками демонструєть­ся зображення героїв твору.)

• Двічі родився, у школі не вчився, А години знає. (Півень)

• Сірий, та не вовк,

Довговухий, та не заєць,

З копитами, та не кінь. (Осел)

• День мовчить, вночі гавчить, Хто до господаря іде, знати дає. (Пес)

• Має вуха, темний хвіст Й дуже дивну звичку: Спершу добре він поїсть, Потім вмиє личко. (^їт)

  • Хто здогадався, як називається ця група? (Бременські музиканти)

  • Послухаймо, як вони співають.

(Звучить грамзапис пісні з мультфільму «Бременські музиканти».)