Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

V!. Домашнє завдання

Переказування тексту.

УРОК38

Тема. Мудрий не все каже, що знає, а дурень не все знає, що каже (ан­глійська народна казка «Сорочаче гніздо»)

Мета: продовжити знайомити дітей із казками народів Європи; оз­найомити з англійською народною казкою; удосконалювати техніку сві­домого виразного читання; вчити стежити за логікою описування подій; формувати уміння визначати головну думку та пояснювати її; виховува­ти наполегливість у навчанні.

ХІД УРОКУ

І. Мовна розминка

1. Скоромовка.

Сорок сорок стрекоче На осокорах — Сто сорок сороченят Стрекотатимуть скоро.

(В. Гринько)

2. Прочитайте прислів'я. Поясніть.

т ш З в к Н с м А к п Є ш в С о м О м Р п і О в н К д у А н к, п а Д л о Е в н З с т И о н М н о У н о З т р И м т М с н У т н В у к А ф і Т ю я И. (Знає сорока, де зиму зимувати.)

3. Розчитування за складовою таблицею.

II. Перевірка домашнього завдання

Переказ змісту казки за кадрами діафільму, які намалювали учні.

III. Повідомлення теми і мети уроку

  • Із казками яких народів Європи ми вже познайомилися? (Росій­ською, білоруською, болгарською, чеською)

  • Хто головним героєм цих казок?

  • Сьогодні познайомимося з англійською народною казкою. (Учні відшуковують на карті Англію, її столицю.)

  • Хто буде головним героєм казки, ми дізнаємося, коли прочитає­мо акровірш.

Згадайте, що таке акровірш.

Сіла на березці білобока. Обережно примощується вона, Роздивляється, щоб ненароком Обіч десь не пропустила кабана, Косулю, лиску, зайця, вепра чи людину, А помітить — скрекоче без упину. (Сорока)

(М. Романченко)

Опрацювання англійської народної казки «Сорочаче гніздо»

1. Читання казки вчителем.

  • Чи сподобалася вам казка?

  • Про що птахи попросили сороку?

2. Словникова робота. 1) Гра «Блискавка».

На дошці прикріплені малюнки сороки, дрозда, сови, горобця, шпа­ка, горлиці.

Учитель на картках-блискавках демонструє написані слова: дрізд, сова, горобець, шпак, сорока, горлиця.

Діти читають, прикріплюють слово під малюнком птаха.

2) Контроль швидкості читання (30 с).

За давніх-давен хворостиночок пуху

тютюн нетерплячі пір'я

клювали туркоче в'ють

майстер розгнівалася заприсяглася

спершу трісочки глузду

грязюки вистачало до тями

млинець чогось м'якенько

робиться геть торочить

Релаксаційна пауза

Слухання запису пташиних голосів.

  1. Повторне читання казки «ланцюжком».

  2. Робота над аналізом змісту казки з вибірковим читанням.

  • Чому птахи попросили навчити їх ліпити гніздо?

  • Чи вдалося сороці навчити їх ліпити гніздо так майстерно, як вона?

  • Назвіть птахів, які хотіли навчитися робити гніздо. Розмістіть їх у тому порядку, в якому вони відлітали.

  • Прочитайте опис гнізда дрозда. Із чим його порівнюють?

  • Яке гніздо у сови? У горобця? У шпака?

  • Прочитайте зачин казки. Які інші зачини казок вам відомі?

  • Хто залишився останнім учнем сороки?

  • Чому горлиці не вдалося досягти майстерності сороки?

  • Як робила гніздо сорока?

  • Що заприсяглася сорока?

5. Гра «Хто уважніший?»

1) Чиє гніздо?

Гніздо на зразок млинця Шпак

Гнізда із хворостинок, зроблені абияк Дрізд

М'якенько вистелені гнізда Горобець

2) Хто це сказав?

  • Тягни три трісочки, тягни три-и. (Горлиця)

  • Так он як воно робиться. (Дрізд)

  • Я вже знаю, як його робити. (Сова)

— І я так зумію. (Горобець)

6. Гра «Перелітні птахи».

Ластівки, дрозди, синиці, лелеки, гуси, зозулі, жайворонки, дятли, сови, горобці, журавлі, горлиці, шпаки...

(Якщо птах перелітний — діти змахують руками.)

7. Гра «Диктор телебачення».

Читати текст, періодично відриваючи погляд, щоб подивитись на гля­дачів.

8. Читання казки за особами.

Діти надягають шапочки сороки, дрозда, горобця, шпака, горлиці, сови.