
- •1. Характеристика типу виробництва
- •2. Визначення технічнообгрунтованих норм часу
- •3. Визначення вартості основних фондів
- •3.1. Розрахунок необхідної кількості обладнання і його повної первиної вартості.
- •3.2 Розрахунок вартості приладів, пристроїв та інструменту
- •3.3. Розрахунок вартості транспортних засобів
- •Розрахунок вартості будівель
- •4. Розрахунок планової чисельності промислово – виробничого персоналу
- •5. Планування витрат на основні матеріали
- •5. Планування витрат на основні матеріали
- •6. Планування фонду оплати праці
- •Планування кошторису витрат
- •Планування калькуляції продукції
- •Висновки:
- •Література
- •Характеристика типу виробництва
3.2 Розрахунок вартості приладів, пристроїв та інструменту
Для виготовлення і обробки деталі використовується різноманітні інструменти:
зинкера
розверстка
мітчик
різці
протяжки
алмазний інструмент
затискні пристрої
втулки
держалки
фаскомери
пневматичні прилади
Їх вартість приймаємо у розмірі 20% від повної первинної вартості обладнання на якому використовується.
Впр=2659684,8*20%=531936,96
3.3. Розрахунок вартості транспортних засобів
Вибір транспортних засобів залежить від:
1. виду робіт
2. типу виробництва
3. ваги деталі та її габаритів
4. відстані переміщення
В умовах серійного типу виробництва використовуються ручні візки (450-800 грн.), крани – балки. Крім транспортних засобів що використовуються для переміщення виробів використовуються також транспортні засоби що
переміщують сировину, матеріали, напівфабрикати а саме: електрокари, кари, автонавантажувачі.
Данні що до транспортних засобів наведені у табл.4
Табл. 4
№ п/п |
Найменування обладнання |
Кількість |
Повна первинна вартість |
1 |
Ручний візок |
34 |
2418(82212) |
2 |
Кран – балка |
7 |
24900(174300) |
3 |
Автонавантажувач |
10 |
45000(450000) |
4 |
Електрокари ЕК |
15 |
13000(225000) |
5 |
Електрокари ЕТ |
5 |
50000(250000) |
Розрахунок вартості будівель
Sвир = Sпит * Кf * Спр
Sвир -
Sпит
Кf
Спр – прийнята кількість обладнання (шт.)
Sпит = L * B
L - висота
B - ширина
Sпит1 = 3,0 * 2,75 = 8,25 Sвир1 = 8,25 * 4 * 3 = 99
Sпит2 = 4,03 * 1,4 = 5,64 Sвир2 = 5,64 * 4,5 * 10 = 254
Sпит3 = 2,8 * 2,5 = 7,0 Sвир3 = 7,0 * 4,0 * 10 = 280
Sпит4 = 2,3 * 2,22 = 5,1 Sвир4 = 5,1 * 4,5 * 10 = 230
Sпит5 = 3,25 * 1,25 = 4,06 Sвир5 = 4,06 * 4,5 * 4,0 = 74
Sпит6 = 2,5 * 2,22 = 5,55 Sвир6 = 3,55 * 4,5 * 7,0 = 175
Sпит7 = 2,81 * 1,17 = 3,28 Sвир7 = 3,28 * 4,5 * 6,0 = 89
Sпит8 = 2,2 * 1,2 = 2,64 Sвир8 = 2,64 * 5,0 * 4,0 = 53
Sпит9 = 2,5 * 2,22 = 5,55 Sвир9 = 5,55 * 4,5 * 3,0 = 75
Sпит10 = 1,3 * 1,15 = 1,49 Sвир10 = 1,49 * 5,0 * 4,0 = 30
Sпит11 = 2,73 * 1,92 = 5,24 Sвир11 = 5,24 * 4,5 * 7,0 = 166
Sпит12 = 1,4 * 1,4 = 1,96 Sвир12 = 1,96 * 5,0 * 1,0 = 10
Sпит13 = 2,0 * 1,70 = 3,4 Sвир13 = 3,4 * 4,5 * 1,0 = 15
Sпит14 = 1,0 * 6,85 = 6,85
Sпоб = ∑Sвир * 25%
Sпоб = 1578 * 25% = 394,5
Vбут = Sбуд * h
Vбуд = 1578 * 6 = 9468
Vпобут = Sпоб * h
Vпобут = 394,5 * 3 = 1183,5
Вбуд = [(Vбуд + Vпоб) * Ц ] * k
h – площа
Sбуд – площа будівель
Вбуд – вартість будівлі
Ц – ціна за 1м будівлі
k – коефіціент
Вартість основних фондів розраховуємо у 3 розділі заносимо у табл.5.
Табл. 5 Вартість основних фондів
Табл.5
Вартітсь осноіних фондів
№ п/п |
Найменування станків |
Сума, грн |
Норма амортизації, рік. |
1 |
Будівлі |
8521200 |
20 |
2 |
Транспортні засоби |
501463,44 |
5 |
3 |
Обладнання |
2659684,8 |
12 |
4 |
Дорогокоштуючі інструменти та прилади |
452798,848 |
4 |
Всього |
12135147,088 |
---- |