Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Praktichna_robota 4.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
1.71 Mб
Скачать

Практична робота №4

Тема: Рекламна в засобах масової інформації.

Актуальність теми: Реклама перетворилась на невід’ємну складову нашого життя, на важливий елемент інфраструктури засобів масової інформації, охопивши всі сфери діяльності людини. Саме завдяки засобам масової інформації вона стала масовою, всюдисущою, а значить можна в такому разі говорити про її ефективність.

Реклама в періодичній пресі, по радіо, телебаченню здатна зробити популярним товар (у першу чергу це відноситься до товарів щоденного вжитку), розширити ринок його продаж. Реклама в Інтернеті є порівняно молодою, але враховуючи зростання популярності цієї глобальної комп’ютерної мережі вона має великі перспективи. Широкі можливості засобів масової інформації викликають необхідність вивчати механізми їх функціонування і розвитку, ефективність впливу на аудиторію.

Мета:поглибити знання з даної теми, навчитися складати рекламні оголошення для преси.

Структура заняття:

І. Підготовчий етап:

Вступ – 2-3 хв.

Визначення вихідного рівня занять – 15-20 хв.

(варіант тестового контролю – Додаток 1)

ІІ. Основний етап:

Практична робота – 50-55 хв.

Тема 5.Реклама в засобах масової інформації.

Загальний обсяг теми5 – 6 годин, з низ 2 години – лекційне заняття, 4 години – практичні заняття.

Основні питання теми:

  1. Реклама в періодичній пресі.

  2. Радіореклама.

  3. Особливості телереклами.

  4. Реклама в комп’ютерних мережах.

Матеріали методичного забезпечення основного етапу заняття:

  • матеріали лекцій до теми № 5 «Реклама в ЗМІ»;

  • рекламні оголошення підприємств;

  • підручники по предмету.

Методичні вказівки при виконання роботи:

  • уважно прочитайте інструкційну картку;

  • у звіті про практичну роботу запишіть тему, мету, хід виконання роботи;

  • за допомогою матеріалів лекцій та підручників повторіть основні засади теми;

  • уважно ознайомтеся зі змістом кожного завдання. Текст завдань записуйте у звіт. Відповіді повинні бути обґрунтованими.

Після виконання практичної роботи студент повинен:

Знати:види ЗМІ; носії рекламних оголошень в ЗМІ; переваги та недоліки рекламних оголошень, розміщених в різних ЗМІ.

Вміти: складати рекламні оголошення преси.

Хід заняття:

  1. Дайте відповіді на запитання (письмово).

  2. Рішення ситуацій.

Завдання 1.

Дайте відповіді на запитання.

  1. Види засобів масової інформації.

  2. Реклама в пресі.

  3. Дайте визначення поняттю «ритм тексту».

  4. Складіть перелік загальних рекомендацій щодо вибору шрифтів рекламного оголошення.

Завдання 2

1. З погляду дотримання загальних рекомендацій до складення рекламних оголошень для преси, оберіть з представлених рекламних оголошень найвдаліше.

Рекламне оголошення №1.

Курси по вивченню іноземних мов - Німецька, англійська, французька, арабська, мова іврит, В групах по ускореній програмі: Для студентів; Для дітей. у групах для молоді. Окремі групи - для пенсіонерів. Оплата складає 350 гривнів. Мова івріт - 450 грн. Звертатися: Неділя-середа - 9-18.00. Пт-сб - 10.00 - 14.00 годин Дзвоніть терміново за телефонами - 218 -11 -71, Київ.

Рекламне оголошення №2.

Курси з вивчення іноземних мов у Києві (англійська, арабська, іврит, німецька, французька) Групи за прискореною програмою для: - дітей; - школярів; - студентів; - пенсіонерів. Вартість навчання - 350 грн (за іврит - 450 грн) Запис проводиться: Нд.-ср.: 9.00-18.00 год.; пт.-сб.: 10.00-14.00 год. Тел.: (044) 218 -11-71

2. Проаналізуйте представлений рекламний текст. Дайте йому оцінку згідно вимог, що пред’являють до рекламних текстів (Додаток №1).

ПроФірмаParker пропонує власникам ручок "Паркер" нову послугу, одночасно рекламуючи свій товар і можливу рекламу його власника.

Підніміть ВАШ БІЗНЕС НА НОВУ ВИСОТУ

Компанії всього світу не випадково використовують ручки "Паркер" для своєї реклами. Наші технологічні досягнення відкривають широкі можливості нанесення логотипу Вашої фірми на ручку "Паркер".

Ваші клієнти, колеги та конкуренти запам'ятають ім'я Вашої фірми так само добре, як знамениту стрілку "Паркер", що стала символом найвищої якості.

Хочете знати, чому ручка "Паркер" – це кращий подарунок для Ваших клієнтів і прекрасна можливість просування Вашої компанії на ринку? Просто заповніть бланк, відправте його на нашу адресу або надішліть по факсу.

Підніміть Ваш бізнес на нову висоту! Нанесіть Ваше ім'я на ручку "Паркер".

3. Ви – власник нового ресторану. Складіть рекламне оголошення для преси з метою інформування населення про відкриття нового закладу на ринку послуг міста. Виконуйте завдання згідно наданої аналогії:

- оберіть видання, вибір обґрунтуйте;

- визначте в якій частині шпальти буде розміщено рекламне оголошення (Додаток 2);

- визначте розмір рекламного оголошення;

- визначити кількість повторювань оголошення;

- скласти текст рекламного оголошення, визначити його ритм.

ІІІ. Завершальний етап:

  1. Визначення кінцевого рівня знань – 10-15 хв.

Контрольніпитання

  1. Чому рекламний текст рекомендується розбивати на абзаци?

  2. Від чого залежить довжина рекламного тексту?

  3. У чому полягає специфічна роль кожного абзацу в рекламному тексті?

  4. Чи можна порушувати в рекламному тексті мовні норми?

  5. У чому полягає логіка побудови рекламного тексту?

2. Підсумок заняття.

ІV. Список літератури:

  1. Бернет Дж., Мориарти С. Маркетинговые коммуникации: интегрированный подход. – СПб.: Питер, 2001. – 864 с.

  2. Бландел Р. Эффективные бизнес-коммуникации: принципы и практика в эпоху информации. - СПб.: Питер, 2000.

  3. Голубков Е Н. Маркетинговые коммуникации. – М.: Финпресс, 2000.

  4. Мокшанцев Р.И. Психология рекламы. – М.: Инфра-М, Новосибирск: Сибирское соглашение, 2000. – 230 с.

  5. Норіцина Н.І. Маркетингова політика комунікацій: Курс лекцій. – К.: МАУП, 2003. – 120 с.

  6. Примак Т.О. Маркетингові комунікації на сучасному ринку: Навчальний посібник. – К.: МАУП, 2003. – 200 с.

  7. Ромат Е.В. Реклама. – СПб.: Питер, 2001. – 496 с.

Додаток №1

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]