- •Кафедра педагогіки та гендерної рівності
- •«Педагогічні ідеї Марії Монтессорі в сучасних дошкільних закладах»
- •1.1 Життєпис Марії Монтессорі
- •1.2 Педагогічна діяльність і теорія дошкільного виховання м. Монтессорі
- •2.1 Мета і завдання, педагогічні принципи і напрями виховання у педагогіці Монтессорі
- •2.2 Роль і функції педагога у сучасних дошкільних закладах
- •2.3 Особливості використання дидактичного матеріалу у системі Монтессорі
- •2.4 Сучасна практика шкіл м. Монтессорі
- •Розвиткова група «Разом з мамою» для дітей від 8 міс. До 3 років. Мета: забезпечити своєчасний розвиток, ранню соціалізацію дітей та їх адаптацію до вступу в дошкільні освітні установи.
- •Група для дітей 4 -6 років. Мета: підготовка до школи. Приклад уроку у додатку №1.
- •Висновки
- •Список використаних джерел
- •Методична розробка уроку (підготовчий клас)
- •Хід уроку
- •I. Організаційна частина. Привітання.
- •II. Повідомлення теми і мети уроку.
- •VI. Закріплення нового матеріалу.
- •Методична розробка уроку (3 клас)
- •Хід уроку
- •III. Повідомлення теми і мети уроку.
- •IV. Закріплення пройденого матеріалу.
- •V. Розвиток знань.
- •VII. Підсумок уроку.
Хід уроку
I. Організаційна частина. Привітання.
- Діти, зараз у нас урок математики. Підійдіть до мене, станьте у коло, візьміться за руки, привітаймося. (Діти співають пісеньку).
«Добрий день, добрий день, добрий день усім, Добрий день, добрий день, хай щастить усім!». (Діти проходять на килимок і сідають у коло).
II. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні на урок до нас завітають казкові герої, які познайомлять нас із числом і цифрою 0 і навчать правильно писати цифру 0.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів. Усний рахунок.
- Діти, давайте порахуємо, скільки у нас присутніх на уроці учнів (Діти по черзі рахують).
- А тепер давайте порахуємо від 1 до 10, від 5 до 9, від 10 до 2.
- Пограймо в гру «Запам'ятай число». Учитель роздає учням картки з цифрами, перед кожним лежать предмети для лічби. Завдання: кожен учень отримує картку з числом, запам'ятовує його, відкладає картку, а потім викладає перед собою таку кількість предметів, яка б відповідала даному числу. Всі разом перевіряють виконане завдання: діти показують усім своє число, називають його, розповідають, скільки предметів вони взяли.
- Молодці, у вас гарна пам’ять і ви вмієте добре рахувати. (Діти сідають на свої місця за парти).
IV. Сприймання і запам'ятовування нового матеріалу. Ігрова ситуація «Наші гості - казкові персонажі».
- Сьогодні до нас на урок, діти, завітали казкові герої. Чи впізнали ви їх? (Вчитель показує малюнки Лиски Аліси і Кота Базиліо).
- Так, це Лиска Аліса і Кіт Базиліо. Вони, мабуть, почули, що ми з вами рахували, та й подумали: «Чи не багатенькі ми бува, як Буратіно, а рахувати не вміємо... Ось і є кого об дурити! Так це чи ні?»
- Ми будемо старанно вчитися, щоб уміти правильно вести підрахунки. Тоді з нами не трапиться такої біди, як із Базиліо. Послухайте.
Котик з Лискою ішли, Узялась ділить Аліска,
Горщик на землі знайшли. Жадібно очима блиска:
Продавець цей горщик взяв, «Я собі моє сердечко,
Бублик з маком їм продав. Візьму з бублика краєчка,
Котик каже: „Треба нам А тобі, коток, до чаю
Поділити пополам!” Дірку з бублика лишаю!»
- Ось так і поділили, але чи справедливо? Хто з вас скаже, скільки це – „дірка з бублика”? (Вчитель роздає дітям бублички).
- Покажіть, що одержав Котик. Так, нічого. У нашого народу є така приказка, коли замість «нічого» кажуть «дірка з бублика», або ще – «пшик». Здогадуєтеся, як виникло це слово? А чули ви, який звук утворюється, коли спускається повітряна кулька? (Пш-ш-ш). Була така гарна, кругла – і раптом нічого немає. (Вчитель демонструє, як спускається повітря з повітряної кульки).
— У математиці, діти, це «нічого» має назву «нуль». І хоча «нуль» ніякої величини не означає, без нього ніяк неможна обійтися. Отже, давайте ближче познайомимося з ним – паном Нуликом (вчитель показує малюнок пана Нулика).
-І аби Базиліо раніше знав його, то нізащо б не погодився на дірку з бублика. Але він почув все це і теж відплатив Лисичці. Ось послухайте:
Каже Лиска: „Слухай, Кіт,А додому повернувся,
Хочу юшки на обід. На дивані простягнувся.
Побіжи мерщій на річку, Ось і Лиска - кривуля
Може вловиш там плотвичку. Думає: «Наїмся й я!».
Кіт послухався Лисичку, Заглядає до каструлі,
Вудку взяв й побіг на річку. А там рибки нема - нуль!
Довго плавав і пірнав, Будить Котика: «Агов!
Потім вудку закидав, Де ж подів ти весь улов?»
Що впіймає, те і з'їсть, Я, - Коток замуркотів, -
Мабуть, вм’яв плотвичок шість. Дірку з бублика заїв.
- Отже, що означає число „нуль"? А чи знаєте ви, як пишеться цифра «нуль»? На що він схожий за формою? Се ред інших цифр знайдіть цифру «нуль». (Вчитель пропонує дітям картки, на яких написані різні цифри, і дає завдання викреслити цифру «нуль»).
206045803406 560473005304 632100456203 503040256046 |
- Давайте навчимося писати цю цифру, але спочатку за допомогою дотику пальчиками.
- Робота з Монтессорі-матеріалом «Цифрами з шорсткого паперу». Вчитель роздає дітям таблички, на яких на клеєні цифра 0 із шорсткого паперу. їм пропонується про вести по цифрі вказівним і середнім пальцями декілька разів. Дітям, які хочуть написати цифру, пропонується спочатку зробити це пальцем в коробочці з піском чи манкою, мок рою губкою на підлозі, в повітрі, крейдою на дошці.
Наступні вправи:
вчитель (або дитина) пише цифри рукою на плечах у дітей, які потім шукають відповідну табличку з цифрою;
дитині зав'язують очі і пропонують за допомогою дотику впізнати цифру на картці.
- Отже, ви добре ознайомилися із зовнішнім виглядом пана Нулика. А тепер напишемо цю цифру в зошиті. (Робо та в зошитах. Письмо цифри 0.)
V. Фізкультхвилинка. (Виконання рухів під музичний супровід).
