- •Кафедра педагогіки та гендерної рівності
- •«Педагогічні ідеї Марії Монтессорі в сучасних дошкільних закладах»
- •1.1 Життєпис Марії Монтессорі
- •1.2 Педагогічна діяльність і теорія дошкільного виховання м. Монтессорі
- •2.1 Мета і завдання, педагогічні принципи і напрями виховання у педагогіці Монтессорі
- •2.2 Роль і функції педагога у сучасних дошкільних закладах
- •2.3 Особливості використання дидактичного матеріалу у системі Монтессорі
- •2.4 Сучасна практика шкіл м. Монтессорі
- •Розвиткова група «Разом з мамою» для дітей від 8 міс. До 3 років. Мета: забезпечити своєчасний розвиток, ранню соціалізацію дітей та їх адаптацію до вступу в дошкільні освітні установи.
- •Група для дітей 4 -6 років. Мета: підготовка до школи. Приклад уроку у додатку №1.
- •Висновки
- •Список використаних джерел
- •Методична розробка уроку (підготовчий клас)
- •Хід уроку
- •I. Організаційна частина. Привітання.
- •II. Повідомлення теми і мети уроку.
- •VI. Закріплення нового матеріалу.
- •Методична розробка уроку (3 клас)
- •Хід уроку
- •III. Повідомлення теми і мети уроку.
- •IV. Закріплення пройденого матеріалу.
- •V. Розвиток знань.
- •VII. Підсумок уроку.
IV. Закріплення пройденого матеріалу.
- Вирушаймо в путь! Ми припливли на острів Числян дія. Він називається так, тому що тут живуть числа. Барві нок уже познайомився з ними, але деяких він прочитати не може. Допоможіть йому.(На карті намальований ліс, серед дерев — числа, діти повинні зосередити свою увагу на малюнку, щоб відшукати числа, які заховані).
Вправа на розвиток логічного мислення.
Розгляньте таблицю і дайте відповіді на запитання.
25 |
34 |
81 |
6 |
44 |
15 |
90 |
32 |
11 |
100 |
6 |
9 |
73 |
5 |
1 |
3 |
7 |
11 |
|
|
Яке число зайве в першому ряді?
Скільки десятків у числі 32? 11?
Яке найменше число? Назвіть найбільше число.
Продовжте четвертий ряд чисел.
Усні обчислення.
а) - Уявіть, що числа живуть у двоквартирних будиночках. Одні з них ми бачимо, інші – невидимі. їх сума позна чена на дахах. Допоможіть Барвінку знайти невідомий доданок, коли відомі сума і один із доданків. За допомогою якої дії ми це зробимо? (робота з картками, на яких зображені будиночки з числами).
б) - Розв'яжемо цікаву задачу.
Вранці Барвінок іде до школи з порожньою головою. На уроці української мови вчитель заповнює його голову 2 кг нових слів і правил, на уроці математики – 4 кг цифр, чисел і прикладів, задач і математичних дій, на уроці музики - 4 кг нот, мелодій і пісень, а на уроці фізкультури - 7 кг пояснень, що таке легка атлетика, забіг, дистанція, старт, фініш, еста фета. Скільки кілограмів знань вмішує Барвінкова голова за чотири уроки навчання?
(4 + 4 + 2 + 7= 17 кг)
- Чим ця задача цікава? Чи вимірюємо ми знання кілограмами?
3) Графічний диктант.
Наш Барвінок – вправний капітан. Він уміє вести кора бель по лінії курсу. Для цього потрібно уміти зображати лі нії різних напрямків. Давайте зараз намалюємо наш марш рут: 3 клітинки вниз, 2 кл. вправо, 1 кл. вгору, 1 кл. вправо, 1 кл. вгору, 1 кл. вліво, 1 кл. вгору, 3 кл. вправо – все повторюємо спочатку.
4) Вправи на розвиток уваги.
- Для того, щоб вирушити з цього острова, нам потрібно виконати ще одне завдання. Гра „Знайди число". (Дітям пропонується таблиця з числами):
а) у першому ряді знайди число 57
б) у другому – число, яке складається з 7 дес. 1 од.
в) у третьому – число на 1 більше, ніж 33; на 1 менше, ніж 100.
434578901345 790134567131 891347119913 473415780134 573149014981 |
5) Вправа на розвиток зорового сприйняття.
- Тепер ми відправляємося на острів Квітів, але дивіться, що там у морі? На нашому шляху різні тваринки: медузи, рибки, морські коники. (Перед дітьми 6 малюнків з тваринками, які розташовані по-різному, але деякі малюнки однакові - треба їх знайти).
6) - Ми припливли на острів Квітів. Як багато квітів на цьому острові! На одній з них завдання: Попрацюй з підручником. (Виконання завдань із підручника з теми. Ро бота над задачею).
7) Фізкультхвилинка. Діти разом із учителем викону ють ритмічні вправи під музичний супровід.
8) Робота з геометричним матеріалом.
- З острова Квітів ми вирушаємо на острів Геометрія і виконаємо завдання.
Завдання 1. Дітям пропонують таблицю з геометрични ми фігурами: у першому ряду намальовані 3 трикутники і 1 чотирикутник, у другому – ромб, чотирикутник, трикутник, круг, у третьому – 3 чотирикутники і 1 п'ятикутник. Діти дають відповіді на запитання вчителя:
- Назвіть фігури, зображені на таблиці.
- Знайдіть зайву фігуру в кожному рядку.
Завдання 2. Дітям пропонують таблицю з геометрични ми фігурами:
1 ряд – трикутник, чотирикутник, круг, квадрат;
2 ряд – квадрат, круг, чотирикутник,.....
3 ряд – чотирикутник, трикутник, квадрат,....
4 ряд – круг, квадрат, трикутник,.....
- Якої фігури не вистачає?
Завдання 3. Гра „Складання розрізаних геометричних фігур". Дітям пропонують розрізані на частини геометричні фігури і дають завдання скласти з них одну фігуру.
