- •Кафедра педагогіки та гендерної рівності
- •«Педагогічні ідеї Марії Монтессорі в сучасних дошкільних закладах»
- •1.1 Життєпис Марії Монтессорі
- •1.2 Педагогічна діяльність і теорія дошкільного виховання м. Монтессорі
- •2.1 Мета і завдання, педагогічні принципи і напрями виховання у педагогіці Монтессорі
- •2.2 Роль і функції педагога у сучасних дошкільних закладах
- •2.3 Особливості використання дидактичного матеріалу у системі Монтессорі
- •2.4 Сучасна практика шкіл м. Монтессорі
- •Розвиткова група «Разом з мамою» для дітей від 8 міс. До 3 років. Мета: забезпечити своєчасний розвиток, ранню соціалізацію дітей та їх адаптацію до вступу в дошкільні освітні установи.
- •Група для дітей 4 -6 років. Мета: підготовка до школи. Приклад уроку у додатку №1.
- •Висновки
- •Список використаних джерел
- •Методична розробка уроку (підготовчий клас)
- •Хід уроку
- •I. Організаційна частина. Привітання.
- •II. Повідомлення теми і мети уроку.
- •VI. Закріплення нового матеріалу.
- •Методична розробка уроку (3 клас)
- •Хід уроку
- •III. Повідомлення теми і мети уроку.
- •IV. Закріплення пройденого матеріалу.
- •V. Розвиток знань.
- •VII. Підсумок уроку.
VI. Закріплення нового матеріалу.
- Ми ознайомилися з числом і цифрою 0. Гарно попрацювали, тепер відпочинемо і пограємо у гру «Зроби так». (Вчитель просить учнів виконувати його прохання, напри клад: підніміть вгору дві руки, плесніть у долоні 4 рази, тупніть ногою 0 разів та інші).
- Отже, ви зрозуміли, що означає число 0. Про це число один дитячий письменник написав усім відомий віршик:
„Кругла, наче буква О
Цифра 0, або «ніщо»,
Як стоїть він сам-самісінький,
То не значить нічогісінько.
- На що ще схожа цифра 0?
- Як ми з вами з'ясували, цифра 0 має форму овалу. Хто добре малює овали, буде гарно її писати. Подумайте, діти, які ще предмети мають овальну форму? Назвіть їх.
- Проведемо гру «Домалюй фігуру». (Вчитель роздає дітям картки із зображенням на них нулів і пропонує домалювати малюнок. Кращі роботи демонструє).
VII. Підсумок уроку. Вербальне оцінювання учнів.
Додаток №2
Методична розробка уроку (3 клас)
Тема. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Розв'язування задач на дві дії.
Мета: закріплювати уміння віднімати двоцифрові числа без переходу через десяток; вчити розв'язувати задачі на дві дії; розвивати просторові уявлення, сенсорні здібності, зорове сприйняття, логічне мислення, увагу; виховувати дружнє ставлення до товаришів, бажання допомагати іншим.
Обладнання: картки з цифрами, геометричні фігури для аплікацій, карта з маршрутом, по якому будуть подорожува ти діти, Барвінок (малюнок), конверти з завданнями-сюрпризами, таблиці з числами, будиночки з числами, таблиці для задач (усний рахунок), картки з рядами цифр, таблиця з морськими тваринками, квітка з завданням, таблиці з геометричними фігурами, розрізані геометричні фігури, картки з прикладами, записи: мелодії для «Вітальної пісні» та для фізкультхвилинки.
Хід уроку
І. Організаційна частина. Привітання.
- Зараз у нас урок математики. Я бачу — всі приготувалися до уроку. Давайте з вами привітаємося. (Діти підхо дять до вчителя, стають у коло, беруться за руки, всі разом співають «Вітальну пісеньку»)
В школі ми вчимося радо,
Щоб було усе до ладу!
Привітаю друга я –
Всі ми тут – одна сім'я.
- Давайте на уроці ми будемо працювати дружно, допо магаючи один одному.
ІІ. Актуалізація опорних знань. Робота на колі. (Діти проходять на килимок, сідають у коло). Усний рахунок.
Лічба десятками по черзі в прямому та оберненому порядку: 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90,100.
Назвіть числа від 29 до 34; від 30 до 36; від 45 до 56.
Гра «Число». За допомогою цифр діти викладають числа. Викладіть число, яке складається з 1 дес. 7 од., 3 дес. 6 од., 8 дес. 4 од., сусідів числа 50,46, 92.
III. Повідомлення теми і мети уроку.
- Щоб дізнатися, яким буде наш сьогоднішній урок ма тематики, давайте виконаємо вправу «Зроби так». (Дітям роздаються геометричні фігури різного кольору та розміру і пропонують виконати завдання ).
- Візьміть у руки прямокутник, покладіть його внизу посередині листка. Візьміть квадрат – прикладіть його справа до прямокутника, ще один квадрат і прикладіть його зліва до прямокутника. Візьміть трикутник і покладіть його над прямокутником. Великий круг покладіть у правому верхньому кутку листка, овал — у лівому верхньому кутку лист ка. Маленькі круги покладіть на середину прямокутника; на середину квадрата справа від прямокутника, на середину квадрата зліва від прямокутника.
- Що ми побудували? Так, це кораблики. Ми відправи мося у подорож морем Математики. (Діти сідають на свої місця за парти). Кожен на своєму кораблі. А очолюватиме нашу регату Барвінок – капітан корабля КАЗКА. Він хоче вчитися, а ми будемо йому допомагати в цьому. Наш клас побуває на острові Числяндія, острові Квітів, острові Геометрія. На нашому шляху зустрічатимуться різні перешкоди, але ми їх дружно подолаємо й потрапимо в Замок Знань на острові Мрія. Хто першим припливе до Замку Знань, отримає ось такі завдання-сюрпризи. (Вчитель демонструє завдання-сюрпризи в конвертах),
