- •1. Знайомство з професіями у гуртку птм
- •2. Заняття №1. Світ професій «людина - природа»
- •План проведення екскурсії
- •Хід заняття
- •Iіi. Проведення екскурсії
- •3.1. Повторення правил поведінки під час екскурсії
- •3.2. Розповідь керівника гуртка
- •3.3.Гра «Що можна, а що — ні»
- •3.4. Відгадування загадок
- •3.5. Зустріч із господарем лісу — лісником.
- •3.6. Гра. «Хто швидше?»
- •4.1. Розповідь з елементами бесіди.
- •4.2. Збирання природнього матеріалу
- •V. Підсумок екскурсії
- •3. Заняття №2. Світ професій «людина - людина»
- •Хід заняття
- •2.1. Розгадування кросворду.
- •Кросворд
- •2.2. Інструктаж з техніки безпеки.
- •4.1. Розповідь з елементами бесіди «Тип професій «Людина-людина»»
- •V. Практична робота
- •Фізхвилинка
- •Аналіз робіт. Підсумкова бесіда.
- •Прибирання робочих місць
- •Хід заняття
- •III. Виклад нового матеріалу
- •4.1. Інструктаж з техніки безпеки.
- •Технологічна картка «Моделюємо комп’ютер»
- •Послідовність виготовлення моделі комп'ютера.
- •Фізхвилинка
- •Аналіз робіт. Підсумкова бесіда.
- •Vі. Прибирання робочих місць заняття №4. Світ професій «людина - техніка»
- •Хід заняття
- •Кросворд «Елементи графічної грамоти»
- •4.1. Розповідь з елементами бесіди «Тип професій «Людина-техніка»»
- •4.2. Демонстрація зразків виробів.
- •4.3. Технологія виготовлення. Модель вантажного автомобіля виготовляється в такій послідовності.
- •V. Практична робота
- •Фізхвилинка
- •Vі. Аналіз робіт. Підсумкова бесіда.
- •Vіі. Прибирання робочих місць
- •Заняття №5. Світ професій «людина - художній образ»
- •Хід заняття
- •III. Виклад нового матеріалу
- •3.1. Розповідь з елементами бесіди.
- •3.1. Розповідь з елементами бесіди
- •3.2. Інструктаж з техніки безпеки.
- •3.3. Відбір матеріалів та інструментів.
- •3.4. Технологія виготовлення.
- •V. Прибирання робочих місць висновки
- •Література
2. Заняття №1. Світ професій «людина - природа»
Тема. Світ професій "людина — природа". Екскурсія на робочі місця
професійних працівників сфери "людина — природа"».
Мета: розширити знання учнів про природу; формувати уявлення дітей
про природоохоронну діяльність нашої держави; ознайомитись із
професією лісника, вчити заготовляти і зберігати природний
матеріал;
розвивати пізнавальну активність дітей, творчу уяву, фантазію;
виховувати любов і бережливе ставлення до природи, естетичні
смаки та екологічну свідомість.
Обладнання: плакати «Бережіть природу!», «Ліс — наше багатство!»,
«Ліс - легені країни», загадки, вірш про осінь, зразки готових
виробів, кульки для і збирання природних матеріалів.
Тип заняття: екскурсія.
Місце проведення екскурсії: ліс «Березняки» с. Пасинки.
План проведення екскурсії
I. Підготовка до заняття.
ІІ. Повідомлення теми і завдань заняття.
IІI. Проведення екскурсії
ІV. Практична робота.
V. Підсумок екскурсії
Хід заняття
I. ПІДГОТОВКА ДО ЗАНЯТТЯ.
Напередодні екскурсії керівник гуртка повинен побувати на місці екскурсії, переконатись, що місце цілком безпечне. Для цього слід вибрати найкрасивіший куточок лісу. Бажано, щоб під час екскурсії гуртківців ознайомились із найхарактернішими деревами (дубом, кленом, каштаном, березою, ялиною, сосною, тополею, вербою, акацією). До проведення екскурсії слід залучити двох-трьох батьків. Повідомити лісника про час екскурсії, питання, які діти підготували для нього.
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА ЗАВДАНЬ ЗАНЯТТЯ.
— Сьогодні ви ознайомитесь із типом професії “людина-природа”, предметом праці яких є жива природа: рослинні і тваринні організми. До цього типу відносяться такі професії, як агроном, тракторист широкого профілю, зоотехнік, лісник, птахівник, ветеринар. У нас незвичайне заняття. На нас чекає надзвичайно цікава екскурсія. Куди — ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.
Влітку шубу одягає,
Восени її скидає,
Всім він затишок дарує,
Захистить і нагодує. (Ліс)
— Правильно, на нас чекає цікава мандрівка до лісу і зустріч із його господарем — лісником, а також будемо збирати і заготовляти природній матеріал, щоб використовувати на наступних заняттях.
Iіi. Проведення екскурсії
3.1. Повторення правил поведінки під час екскурсії
Потрібно йти дружно, не відставати, допомагати одне одному;
не ламати гілок дерев і кущів;
не вбивати живе;
не руйнувати пташиних гнізд, мурашників.
3.2. Розповідь керівника гуртка
Ласкаво просимо в наш дім!
Він, знаю, до вподоби всім.
Це незвичайний дім, дивись:
У ньому дах — небесна вись,
А стіни із живих ялин,
Що дістають аж до хмарин!
Домівка в домі цім — з трави,
Але ти квіти тут не рви!
Червоні, жовті, голубі,—
Дарує квіти ліс тобі!.
— Ось ми прийшли на розмову до осіннього лісу. Виблискують у небесній висі жовтою різьбою берези, святковими у своїй красі стоять золотаво-червоні клени. Вирує навколо чарівна золота осінь.
Прислухайтесь до тихого погойдування дерев. Вони ніби на нас чекали.
— Які дерева ми бачимо перед собою? Що ви про них знаєте?
(По черзі підходимо до кожного дерева; і діти розповідають все, що знають про нього.)
Яку користь приносить ліс людям?
Чому не можна вирубувати дерева?
