
- •Розділ 1 Теоретичні основи дослідження
- •Сутність та основні положення активізації пізнавальної діяльності школярів
- •1.2. Нетрадиційні прийоми активізації навчального процесу на уроках математики.
- •1. 3. Роль нетрадиційних уроків в активізації пізнавальної активності школярів
- •Розглянемо, в чому специфіка дидактичної гри, її суттєві ознаки. По-перше, дидактична гра має свою стійку структуру, яка відрізняє її від будь-якої іншої діяльності.
- •Розділ 2 Шляхи активізації пізнавальної діяльності школярів
- •Способи активізації навчально-пізнавальної діяльності школярів
- •Висновки
- •Список використаних джерел
- •Додатки Додаток а
- •Додаток б Урок з математики для учнів 6-го класу на тему «Дії над звичайними дробами»
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент. Мотивація уроку.
- •II. Подорож чудовими місцями України разом з математикою. Чудо I. Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець»
- •Чудо II. Києво-Печерська лавра
- •Чудо III. Софія Київська
- •Чудо IV. Херсонес Таврійський
- •Чудо V. Хотинська фортеця
- •Чудо VI. Національний заповідник-острів «Хортиця»
- •Чудо VII. Національний дендрологічний парк «Софіївка»
- •Кросворд
Додатки Додаток а
Чотири рівні проблемності в навчальному процесі
|
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів |
1рівень |
активізує та контролює знання; ставить та формулює навчальну задачу; розв’язує проблему; закріплює знання учнів, організовує самостійну роботу. |
Розуміють необхідність актуалізації знань; розуміють суть проблемної ситуації; осмислюють хід її розв’язання; виконують вправи за зразком та тренувальні вправи в процесі виконання самостійної роботи. |
2 рівень |
керує підготовчою роботою; актуалізує опорні знання; діагностує можливості учнів до розв’язання навчальної проблеми; створює проблемну ситуацію; формулює проблему; направляє учнів на розв’язання проблеми; організовує самостійну роботу |
розуміють необхідність актуалізації знань та створеної проблемної ситуації; разом з вчителем розв’язують проблему; виконують вправи на перевірку та закріплення розв’язаної проблеми; тренуються у виробленні навичок. |
3 рівень |
керує підготовчою роботою; актуалізує опорні знання та створює проблемну ситуацію; керує розв’язанням навчальної проблеми; організовує самостійну роботу |
осмислюють актуалізовані знання та створену проблемну ситуацію; формулюють навчальну проблему; висувають гіпотезу та дедуктивно її обґрунтовують; перевіряють розв’язання; виконують самостійну роботу |
4 рівень |
керує підготовчою роботою; ставить завдання; організовує, керує навчальним процесом; організовує самостійну роботу |
усвідомлюють необхідність самостійного засвоєння нових знань; формулюють навчальну проблему; висувають гіпотезу; обґрунтовують її дедуктивно; перевіряють правильність доведення; творчо застосовують здобуті знання на практиці. |
Додаток б Урок з математики для учнів 6-го класу на тему «Дії над звичайними дробами»
Мета:
Дидактична: повторити і систематизувати знання з теми; вчити учнів об'єктивній самооцінці та вмінню коригувати свою навчальну діяльність;
Розвивальна: активізувати розумову діяльність учнів, розвивати їхні інтелектуальні здібності; розвивати вміння працювати самостійно в групах.
Виховна: виховувати інтерес до математики і до процесу навчання, а також впевненість у своїх силах та самостійність.
Обладнання: інтерактивна дошка, презентація PowerPoint, карта-схема маршруту, зображення семи чудес України, кросворд, дидактичні матеріали.
Хід уроку
I. Організаційний момент. Мотивація уроку.
Учитель: Сьогодні урок математики пройде у вигляді подорожі до найцікавіших місць рідної країни. Наша мандрівка до семи чудес України буде не лише до історико-культурних місць країни, а й у далеке минуле.
До семи чудес України відносять творіння природи та людського генія, які свою технічною чи художньою довершеністю викликають подив світу.