Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
70_zad_otv_Kramareva.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
272.9 Кб
Скачать

Грошовій ринок

37. ΔМs =ΔCU + ΔD, ΔCU = cr x Δ D,

Δ Мs =0,5х 1000 + 1000 = 1500 грн.

38. Приріст депозитів: Δ D = Δ Н : (1+ cr) = 1000: (1+ 0,25) = 800 грн.

Приріст готівки Δ CU = cr x Δ D = 0,25 х 800 = 200 грн

Приріст банківських резервів Δ BR = rr x Δ D = 0,2 х 800 =160 грн

Приріст позичкових ресурсів Δ L = Δ D - Δ BR = 800 – 160 = 640 грн.

39. ΔМs = Δ H х Mm ΔH = ΔМs / Mm

Mm = (cr+ 1)/ (cr+rr) Mm= (0,25+ 1): (0,25+0,35) = 3,125

ΔH = 3,125 млрд грн. : 3,125 = 1 млрд грн..

40. Md = Мs = H х Mm

Mm = (cr+ 1)/ (cr+rr) = (0,3+1 ) : (0,3+0,2) = 2,6

Hd = Md : Mm = 126 : 2,6 =48,46 млрд грн.

Hs = Мs : Mm = 100: 2.6 = 38,46 млрд грн..

ΔH = Hd – Hs = 48,46- 38,46 = 10 млрд грн..

41. Приріст готівки банку №1 : Δ CU1 = cr x Δ D1 = 0,3х100 = 30 грн

Приріст банк. резервів банку №1: Δ BR1= rr x Δ D1 = 0,2 х 100 = 20 грн,

Банк 1 може надати позику банку 2: Δ L1 = Δ D1 - Δ BR 1 = 100 –20 = 80 грн,

Приріст депозитів банку2: ΔD2 = Δ L1: (1+cr) = 80: (1+0,3)= 61,54 грн

Банк 2 може надати позику: Δ L2 = Δ D2 - Δ BR 2= 61,54 – 0,2 х 80 =45,54 грн.

42. М2 = М1 + строкові кошти в нац.вал. та вал. кошти.

М1= М0 (готівка) + поточні рахунки.

М2 = 40+ 50+ 10+ 8= 108 млрд грн..

43. М0 = М1 — поточні рахунки = 80 – 42= 38 млрд грн..

М2 = М1 + строкові кошти в нац.вал. та вал. кошти = 80+ 12= 92 млрд грн..

44. Кейнсіанська формула попиту: Md= k х Y – h х i.

Md – попит на гроші,

к — чутливість попиту на гроші до зміни рівня доходу, що показує, на скільки одиниціь змінюється попит на гроші в разі зміни доходу на одиницю.

к = 1: V , V – швидкість обороту грошової одиниці.

Y — дохід, Y= PQ

h — чутливість попиту на гроші до зміни рівня процентної ставки, що показує, на скільки одиниціь змінюється попит на гроші в разі зміни процентної ставки на одиницю.

i. — процентна ставка

Md 1 = k х Y1 – h х i.

100 = 1: 1,25 х Y1 — 0,25 х 0,16

100 = 0,8 Y1 – 0,04 Y1= 125,05 млрд грн

Md 2 = 0, 8 (125,05 + 10) — 0,25 х 0,176 = 108 млрд грн

45. Кейнсіанська формула попиту: Md= k х Y – h х i.

Md 1 = 0,8 х 100 - 0,25 х 0,16 = 79,96 млрд грн

Md 2 = 79,96 + 10,04 = 90 млрд грн..

90 = 0,8 У2 – 0,25 х 0,176

У2 = 112,505 млрд грн.

ΔУ = 112,505 – 100 = 12,505 млрд грн.

46. Кількість грошей,необхідних для обігу=

Ні,ціни підвисяться в 2 рази.

47. М1= 150+750=900 млрд.грн.

М2= 900+1750+350= 3000 млрд.грн.

М3= 3000+650= 3650 млрд.грн.

48. Кількість грошей,необхідних для обігу після зміни швидкості обігу та обсягу виробництва=

Потреба в грошах поменшиться на

49. Темп інфляціі= (Індекс цін пот року — Індекс цін баз.року) : інд цін баз.року

Інд цін мин року: 150: 120 =1,25

Темп інфляціі= (140-125) : 125 = 0,12 або 12%

50. Розв’язання задачі:

Обов’язкові резерви комерційного банку дорівнюють:

млн.грн.

Надлишкові резерви становлять:

млн.грн.

Загальні резерви дорівнюють:

млн. грн.

Кредитні гроші становлять:

K=D-R=20-6=14 млн.грн.

51. Процентна ставка = процентний дохід : ціна облігації х 100.

Проц.ставка баз = 15000:100000 х100% = 15%

Проц дохід в анал році= 0,15 х 1,2 х100000= 18000 грн

Змінився на 18 000–15000 = 3000 грн.

Споживання та інвестиції

52. MPS= Мультиплікатор=

53. Гранична схильність до споживання =

54. Мультиплікатор=

55. Мультиплікатор=

56. Використовуючи основне макроекономічне рівняння

Y= C+I+G+XN,

Визначимо рівноважний обсяг національного виробництва

Y= 100+0,8Y+ 50+50;

Y= 1000 млрд.євро

Оскільки в умовах макроекономічної рівноваги заощадження дорівнюють інвестиціям, то заощадження S=50 млрд.євро

Обсяг споживання дорівнює:

С= 100+0,8*1000=900 млрд.євро.

57. Розвязання задачі:

Визначаємо граничну схильність до споживання:

Гранична схильність до заощадження дорівнює:

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]