Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
70_zad_otv_Kramareva.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
272.9 Кб
Скачать

Споживання та інвестиції

52.Треба розрахувати розмір простого інвестиційного мультиплікатора, якщо відомо, що в державі було інвестовано 5000 гривень, на споживання використовано 3750 грн., а на зберігання 1250 грн.

53. Визначте граничну схильність до споживання населення при умовах: валовий національний продукт збільшився з 550 млрд.грн. до 925 млрд.грн. Фонд споживання збільшився з 220 до 520 млрд.грн., а фонд накопичення поменшився на 20%.

54. Треба розрахувати розмір простого інвестиційного мультиплікатора, якщо відомо, що в державі було інвестовано 5000 гривень, на споживання використовано 3750 грн., а на зберігання- 1000 грн.

.

55.Треба розрахувати розмір простого інвестиційного мультиплікатора, якщо відомо, що в державі було інвестовано 5000 гривень, на споживання використовано 3750грн., а на зберігання 2500грн.

56. Економіка країни характеризується такими даними (млн.євро):

Y = C+I+G C = 100 +0.8Y

I = 50; G = 50;

Визначити рівноважний обсяг національного виробництва (ВВП), величину заощаджень та споживання.

57. В країні безподатковий дохід населення за звітний рік збільшився на 90 млн. євро, а споживчі витрати – 60 млн. євро. Визначити граничну схильність до заощадження.

58. Економіка країни В перебуває у стані рівноваги за умови, що споживання домашніми господарствами визначаються функцією (млрд євро)

С = 100 + 0,8 (Y – T),

I = 100, G = 200, t = 0,25.

Визначте: 1) рівноважний ВВП; 2) мультиплікатор витрат; 3) мультиплікатор ви8рат з урахуванням ставки податків.

59. В економіці країни державні витрати G = 500 млрд євро, податкова функція T = 0,4Y, функція трансфертів TR = 0,2Y, рівень цін P = 1. Державний борг D =1 000 млрд євро при реальній ставці відсотка r =10 %. Реальний обсяг виробництва Y = 2000 млрд євро, а потенційний = 2500 млрд євро.

Визначте: 1. яким буде сальдо бюджету? 2. Яка величина структурного дефіциту держбюджету? 3. Яка величина циклічного дефіциту держбюджету?

60. Валовий внутрішній продукт за повної зайнятості становить 150 млрд грн. Фактичний ВВП дорівнює 120 млрд грн. Податкові надходження становлять 10% від ВВП. Державні закупівлі товарів і послуг дорівнюють 10,5 млрд грн, а державні трансфери – 2,5 млрд грн.

Визначити: 1) який надлишок чи дефіцит має державний бюджет; 2) зміну сальдо держбюджету за повної зайнятості.

61. Фактичний ВВП країни В у минулому році становив 3800 млрд євро. На поточний рік уряд запланував збільшення ВВП до 4300 млрд євро, щоб досягти його рівноважного потенційного значення. За останні роки гранична схильність до споживання в країні становила 0,78.На скільки треба збільшити державні витрати або зменшити податки, щоб економіка досягла рівноважного стану?

62. Економіка країни перебуває в стані рівноваги і характеризується такими макроекономічними показниками (млрд євро):

C = 200 + 0,75 (Y – T);

I = 100 + 0,1 Y;

G = 180, = 5;

T = 0,3.

Визначте: 1) рівноважний ВВП; 2)мультиплікатор державних витрат; 3) мультиплікатор податків.

63. В економіці країни А функція інвестиції визначається рівнянням

I = 40 + 0,4Y, а функція збереження – рівнянням S = - 20 + 0,6Y, де Y – національний дохід. Визначте рівноважний рівень національного дохіду.

64. Якщо функція збереження виражена формулою S = -30 + 0,1Y, де Y – національний дохід, а автономні інвестиції складають величину 125, то яким буде рівноважний рівень національного доходу?

65. Функція споживання має вид: C = 100 + 0,8Y, де Y – національний дохід. Розрахуйте споживчі витрати (споживання) і заощадження при даному доході:

Y

C

S

600

800

1000

1200

1400

66.Функція споживання має вид: C = 100 + 0,8Y, де Y – національний дохід. Заповніть таблицю і розрахуйте граничну схильність до споживання (MPC) та граничну схильність до збереження (MPS):

Y

C

S

600

800

1000

1200

1400

67. Функція споживання задана формулою: C = 80 + 0,5 Y, де Y – національний дохід. Заповніть таблицю і побудуйте графік споживання.

Y

C

S

0

100

200

300

400

500

68. Яким має бути приріст інвестицій при MPS = 0,5, щоб забезпечити приріст доходу в 2000 грошових одиниць? А в 1000 грошових одиниць?

69. ВВП країни складає 200 млрд. грошових одиниць. Гранична схильність до споживання складає 0,75. Якщо уряд країни поставив задачу досягнути ВВП на рівні 400 млрд. грошових одиниць, якими мають бути інвестиції?

70. ВВП країни в поточному році складає 200 млрд. грошових одиниць. Гранична схильність до споживання складає 0,75. Якщо в наступному році інвестиції збільшаться на 50 млрд. грош.од., то яким слід очікувати обсяг ВВП?

Варіанти білетів МАКРО-2007

№ білети

І варіант

2 варіант

3 варіант

1

3, 26,55,37,

52(лег) 62(тр) 1, 3

56,тр 14лег, 13, 29

2

4, 27,54, 38,

53, 61 2, 4

50,15, 3, 32

3

5, 6, 29,39

54, 60, 7,8

45, 19,33, 4

4

7, 8,30, 40

55, 59, 5, 6

44, 22,21, 34

5

9, 10, 31, 41

14, 58, 33 ,12

41, 26, 1, 9

6

11, 12, 32, 61

15, 57, 9,32

62, 27,2,8

7

13, 14, 33,62

19, 56, 34, 13

61, 30, 5, 7

8

15, 16, 34, 50

22, 50, 16, 1

59, 35, 6, 12

9

17, 18, 35, 28

26, 45, 2,20

58,42, 10, 16

10

19, 20,42, 36

27, 44, 17,18

57, 43, 11, 17

11

21, 22, 43,56

30, 41, 21,

56, 46,18,20

12

1, 23, 46, 57

35, 40,10,23

50, 47, 21, 37

13

24, 47,53,58

42, 39,11, 24

45, 52, 23, 46

14

6, 25, 48,59

43, 38,14, 25

44, 53, 24,64

15

7, 23, 49,60

46, 36,63, 4

41, 54, 25, 63

16

8, 3, 51,44

47,28, 64,5

40, 55, 65,5

17

10, 12, 63,45

48, 62,67, 13

39, 49, 66, 6

18

4, 11, 64,36

49, 61, 68, 6

38, 48, 67,13

19

5, 14, 65,44

51, 60,69, 5

36, 52, 68,12

20

9, 15, 66, 45

52, 59, 70, 7

28, 51, 69,16

21

13, 18, 67,50

53, 58, 11, 9

62, 14, 70, 21

22

17, 22, 68,40

54, 57, 12, 29

61, 15,26,20

23

16, 19, 69,41

55, 56, 17, 21

59, 55, 31, 1

24

20, 70, 52, 28

65, 50, 25,30

58, 53, 47, 23

25

6, 24, 63,57

66, 45,24, 31

57, 54,60,6

1. ВВП р т = ВВП т (1+0,15) = 400 х 1,15= 460 млрд грн.

Дефлятор = ВВП н т : ВВП рт

ВВП н т = Дефлятор х ВВП рт =0,9 х 460 = 414 млрд грн.

М d = ВВП н т : У = 414 : 4 = 103,5 млрд грн..

2. індекс зміни ВВП = 1,155 : 1,05=1,1

ВВП = 500 х1,1 = 550 млн грн..

М d = 550: 5 =110 млн грн..

3. ВВП 1 = 5 +7+ 110 + 6 +6 = 134 млн..грн

ВВП 2 = 15+10+90+10+8 = 133 млн..грн.

ЧВП 1 = 134 – (6+6) =122 млн..грн.

ЧВП 2 = 133 –(10+ 8) =115 млн..грн.

ВИ1 = 5+7= 12 млн..грн

ЧИ1 = 12 –(6+6)=0

ВИ 2 = 15+10= 25 млн..грн

ЧИ2 = 25 - (10+8) = 7 млн..грн.

Личное потребление 1 = 90 млн..грн.

Личное потребление 2 = 110+ 20 = 130 млн..грн.

4.ВВП за доходами: Рента+ прибуток корпорацій+ амортиз + відсоток+ зпл+ доходи Інд власн+ + непрямі податки= 6+20+32+16+84+24+8 = 190 у.о.

ВВП за витратами: особисті витр. + чисті інвестиції+ державні зак+ чистий експорт + аморт = 100 + 12+40+6 + 32= 190 у.о.

ВНП = ВВП + чистіе факторніе доході = 190+ 4=194 у.о.

НД = ВНП – Аморт-непрямі податки = 194 –32 - 8 = 154 у.о.

ЧВП = ВВП –Аморт= 190- 32 = 158 у.о

5. ВНП=5000+1000+5000+8000=19000 ум.одиниць

Чистий продукт = 19000-3000= 16000 ум одиниць

6. ВВП реал т = ВВП ном т : дефлятор = 5000 : 1, 075= 4651,16 у.о.

Для базового року реальні та номінальні величини співпадають.

Темп приросту= (ВВП реал т— ВВПреал баз) : ВВП баз =

(4651,16 –4400):4400 = 0,057 или 5,7%

7. Темп інфляції : (120-110): 110 х 100% = 6,25%

ВВП реал т= 375: 1,2 = 312,5 у.о.

Темп росту: 312,5 : 300 = 1,042 або 104, 2%

8. 400-120+48+22+34+76+ 20 – 10 = 470 у.о

9. ВВП по доходам= 420 + 170+ 88+(80-30)= 728 у.о.

ВНД = ВВП + Пд. = 728+ 36 = 764 у.о.

ВНП у расп.= ВНД- (поточні з закорд – поточні іншим держ) 764- (42-34)= 756 у.о.

10. 1). ВВП н (т-1) = 1Р х ВВП р (т) = 2600 х 1,3 = 3380 млрд.грн.

2). Тр = ВВПн (т) = 2800 = 0,828

ВВП н (т-1) 3380

Темп росту складає.82,8 % -100% = 17,2%

11. 1). ВВП н ( т) = ВВПн(т-1) х 1,12 = 1500 х 1,12 = 1680 млрд.грн..

2). 1Р = ВВПн(т)

ВВПр(т)

ВВПр(т) = ВВПн(т) : 1Р = 1680 : 1,15 = 1460 млрд грн.

3).абс. приріст = ВВП р(т-1) – ВВП н (т)= 1460 - 1500 – = — 40 млрд. грн.

Реальний ВВП скоротився на 40 млрд грн.

12. ЧВП = ВВП- А = 140-20 =120 млрд грн.,

НД = ЧВП - ЧП (чісті податки) = 120-10 =110 млрд грн.,

ОД= НД – Внсоц.страх – Податки на пр.- нерозподілений прибуток + трансферти =

110 – 12 - 20 – 50 + 22 = 50 млрд грн..

ОД росп = Од- -Особисті податки = 50-11 = 39 млрд грн.

13. ВНП= 620+ 23+ 110+ 340=1093 млрд.грн.

ЧНП= 1093- 85=1008 млрд.грн.

НД=1008 – 40=968 млрд.грн.

14. Реальний ВНП(1 рік) =

Реальний ВНП на душу населення (2 рік)= 4: 0,11=363,6 млрд грн.

Реальний ВНП (2 рік) =

Реальний ВНП на душу населення (2 рік) = 4,4: 0,12=366, 7млрд грн.

Темп зростання =

Темп зростання на душу населення =

15. 2004 2005 2006 2007

Реальний ВНП 400 400 500 750

Темп економічного зростання (2004-2005рр.)- немає

Темп економічного зростання (2005-2006рр)=

Темп економічного зростання(2006-2007рр)=

16. ВНП= 290-3+70+62=419 млрд.грн.

ЧП= 419-16=403 млрд.грн.

НД= 403- 19=384 млрд.грн

17. ВНП= 480+11+90+210=791 млрд.грн.

ЧНП= 791- 70=721 млрд.грн.

НД= 721-35= 686 млрд.грн.

18. Роки 2005 2006 2007

Реальний ВНП (млрд.грн.) 81 101,03 80

19. Роки 2005 2006 2007

Реальний ВНП 123 160,87 116,88

20. ВНП=270+54+3+62=389 млрд.грн.

ЧНП= 389- 12= 377 млрд.грн.

НД= 377- 14= 363 млрд.грн.

21. ВНП= 1,3+219,1 +59,4+52,1=331,9 млрд.грн.

ЧНП= 331,9- 11,8= 320,1 млрд.грн.

НД= 320,1- 14,4=305,7 млрд.грн.

22. Роки 2004 2005 2006 2007

Реальний ВНП 510 500 630 1048

Економічне зростання (2004-5рр) =

Економічне зростання (2005-6рр) =

Економічне зростання (2006-7) =

23. ВНП=12+218+ 113+22+50+21+20=456 млрд.грн.

ЧНП=456-21= 435 млрд грн.

НД= 435 – 22=413 млрд.грн.

24. Розвязання задачі:

ВВП за доходами дорівнює:

ВВПд= ЗП+ВКП+ЗД+(МП-С) = 156+96+48+(37-12)=325 млн.євро

25. Розвязання задачі:

Згідно з методом кінцевого використання (за витратами) :

ВВП = СВ+ВІ+ДЗ+ЧЕ= СВ+ВІ+(ДВ – Т)+(Е–ІМ) =

160+40+(60-20) +(14-12)=242 млрд.грн.

ЧНД = ВВП-А= 242-38=204 млрд. грн.