Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
kor-rozv-programa_rozvitok_piznavalnikh_procesi...doc
Скачиваний:
7
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
207.36 Кб
Скачать

Заняття 11

Ритуал привітання

Діти стають у коло і вітаються «Добрий день»

Хід заняття

1. Вправа «Запам'ятай»

Мета: розвивати слухову пам'ять, уважність.

Психолог: «Зараз ми пограємо у дуже цікаву гру. Я буду зачитувати слова у повільному темпі, а ви спробуйте запам'ятати ці слова». Діти уважно слухають і відтворюють слова.

Папір

Коло

Море

Бджола

Будинок

Яблуко

Полум'я

Дзеркало

Пальма

Бант

Телевізор

Чайник

Які слова ти запам'ятав, якщо хочеш можеш їх намалювати, або просто скажи їх вголос.

INCLUDEPICTURE "C:\\Users\\student3\\AppData\\Local\\Temp\\3\\media\\image1.png" \* MERGEFORMAT

2. Гра «Намалюй візерунок»

Ведучий за допомогою указки малює в повітрі візерунок. Наприклад,

3.Гра «Знайди свою квітку»

Мета: розвиток зорового сприйняття, інтересу та уваги до однолітків.

Психолог: На галявині росли квіти з сімома пелюстками ( кількість квітів відповідає кількості пар). Подув сильний вітер, і пелюстки розлетілися у різні боки. Треба знайти і зібрати пелюстки кожної квітки.

Пелюстки розсипані на підлозі, шафах, столах, під стільцями тощо. Перемагає пара, яка найшвидше знайде пелюстки семи кольорів (червоного, жовтого, синього, жовтогарячого, коричневого, фіолетового, рожевого).

    1. Арт-терапія. Колективний малюнок «Чарівна країна»

Мета: згуртування групи, розвиток здібностей до узгодженої взаємодії. Психолог пропонує дітям придумати чарівну країну, дати їй назву і зобразити на великому аркуші паперу. Обміркувавши, кожна дитина малює на своїй частині те,

що хоче. По закінченні всі розповідають про свої роботи.

Ритуал прощання прощаються «До зустрічі»

Заняття 12

Ритуал привітання

Діти стають у коло і вітаються «Добрий день»

Хід заняття

    1. Гра «Виключення зайвого».

Дитині пропонується 3 слова, які вибрані навмання. Необхідно залишити два слова для яких можна виділити загальну ознаку . «Зайве слово потрібно виключити.

Потрібно знайти якомога більше варіантів виключення «зайвого слова»

Варіанти:

      1. Тарілка, кросівки, виделка;

      2. Морозиво, молоко, лялька;

      3. Корова, вовк, ведмідь;

      4. Троянда, морква, ромашка;

      5. Картопля, лимон, огірок.

        1. Гра «Чарівні плями».

До початку гри виготовляють декілька плям: на середину аркуша паперу виливають трішки чорнила або туші, і аркуш складають навпіл. Потім аркуш розгортається, і можна починати гру. Учасники гри почерзі говорять, які предмети зображення вони бачать у плямі або в окремих її частинах. Потім назвати якомога більше предметів.

3. Етюд «Котячі ігри».

Мета: Зняти тілесну скутість.

Діти зображаючи кошенят, наслідують їхні звички, рухи: повзають, граються, з «хвостиком». Клубочком катаються, качаються на спині. Перекочуються з животика на спинку, стрибають, легенько лапками торкаються один одного.

4. Гра «Скажи навпаки».

Мета: Закріпити знання дітей про якості характеру людини.

Психолог: Зараз ми пограємо в цікаву гру. Я буду називати якості, які характерні людям і передавати вам іграшку. Ви по черзі повинні назвати якість. Протилежну тій, яку я назвала. Виграє той, хто жодного разу не помилився:

•веселий-сумний •щедрий – жадібний

•боягуз-сміливий •працьовитий – ледар

•брехливий-чесний •активний - пасивний

Ритуал прощання прощаються «До зустрічі»