- •Корекційно-розвивальна програма «розвиток пізнавальних процесів у дошкільників»
- •Структура та обсяг корекційно-розвивальної програми: «Розвиток пізнавальних процесів у дошкільників»
- •Заняття 1.
- •Хід заняття
- •«Знайомство»
- •Гра «Танці звірят»
- •Гра «так і ні не говорити»
- •Гра «Кричалки - шепталки - мовчалки»
- •Заняття 2
- •Хід заняття
- •Гра «Кубик емоцій»
- •Гра «Слова»
- •Гра «Побудуйте зображення»
- •Психогімнастика. Гра-вправа «Посварилися-помирилися»
- •Заняття 3
- •Хід заняття
- •Гра «3 стихії»
- •Гра «Повтори за мною»
- •Етюд «Квітка»
- •Заняття 4
- •Хід заняття
- •Вправа «Мій настрій»
- •Етюд «Хочу і все!»
- •Гра «Закінчи слово»
- •Вправа «Ввічливі слова»
- •Заняття 5
- •Хід заняття
- •Заняття 6
- •Хід заняття
- •1» Гра «є чи немає?»
- •Заняття 7
- •Хід заняття
- •Гра «Створити настрій»
- •Вправа «Уяви і намалюй»
- •4. Вправа «Сонячні промінчики»
- •Заняття 8
- •Хід заняття
- •Гра «Будь - ласка»
- •Гра «Ввічливий - грубіян»
- •Вправа в піску « Ходимо – їздимо»
- •Вправа «Краплинки емоцій»
- •Заняття 9
- •Хід заняття
- •Вправа "Дзеркало"
- •Гра "Магазин"
- •Вправа «Клубочок»
- •4. Гра «Запам'ятай порядок»
- •Заняття 10
- •Хід заняття
- •Гра «Хто покликав?»
- •Вправа «Раз, два, три говори!»
- •Етюд «Насос і м'яч»
- •Гра «Сороконіжка»
- •Заняття 11
- •Хід заняття
- •1. Вправа «Запам'ятай»
- •3.Гра «Знайди свою квітку»
- •Заняття 12
- •Хід заняття
- •Гра «Виключення зайвого».
- •Гра «Чарівні плями».
- •3. Етюд «Котячі ігри».
- •4. Гра «Скажи навпаки».
- •Заняття 13
- •Хід заняття
- •Вправа-гра: «Покажи іграшку».
- •Малювання «Мої враження від занять у групі» (будь-яка техніка)
- •Прощання «Поділюся добротою»
Гра "Магазин"
Мета: Розвивати короткочасну пам'ять.
Хід гри: Ведучий називає слова: хліб, сіль, ковбаса, масло, сир, яблука, лимон, цукор. Дитина - «покупець», іде в магазин і називає слова «продавцю»- дитині.
«Продавець» і решта дітей слідкують, чи всі слова запам'ятав «покупець».
Вправа «Клубочок»
Мета: Розвиток навичок спілкування.
Діти сідають у коло. Психолог тримає клубочок, нитка обвита навколо пальця, він запитує дитину( «Що ти любиш?», «Яка твоя улюблена казка?», «Чого ти боїшся?» і т. д.), кидає їй клубок, дитина ловить, обмотує нитку навколо пальця, відповідає на запитання, а потім ставить своє запитання наступному учасникові. Наприкінці гри клубочок повертається до психолога. Усі бачать нитки, які зв'язують учасників гри в одне ціле.
Примітка. Якщо психолог допомагає відповісти дитині, він забирає клубочок назад, підказує і знову кидає їй. У результаті можна виявити дітей, які мають труднощі у спілкуванні,- у психолога з ними будуть подвійні, потрійні зв'язки.
4. Гра «Запам'ятай порядок»
5-6 учасників гри стають один за одним в довільному порядку. Ведучий . подивившись на дітей, повинен повернутись і перерахувати, хто за ким стоїть. Потім ведучий змінюється.
Ритуал прощання прощаються «До зустрічі»
Заняття 10
Ритуал привітання
Діти стають у коло і вітаються «Добрий день»
Хід заняття
Гра «Хто покликав?»
Мета: зближення дітей, розвиток уваги.
Діти стоять у колі. Один із учасників розташовується в центрі й заплющує очі, психолог підходить до когось із дітей і торкається до нього. Той голосно називає ім'я дитини. Кого назвали той і стає ведучим. Психолог: «Хто покликав тебе» Гра триває доки всі діти не побувають у ролі ведучого.
Вправа «Раз, два, три говори!»
Мета: розвиток уваги, спостережливості та уяви, вдосконалення комунікативних навичок.
Діти сидять на стільцях. Перед ними стоїть мольберт, на якому великий аркуш паперу. Психолог малює морський берег, хвилі, чайок, пароплав. Далі викликає когось із дітей і пошепки пропонує йому доповнити малюнок (додати хмаринки, човник, камінці на березі, пташку тощо) Мольберт повертають до дітей. Психолог просить дітей визначити, яка нова деталь з'явилась на картинці, назвати її, але після того, як прозвучить команда : «Раз, два, три - говори!» Картину доповнюють по черзі всі діти.
Етюд «Насос і м'яч»
Мета: розвиток діяльності, самоконтролю, зняття психоемоційного напруження.
Психолог пропонує дітям поділитися на пари. Один з них виконує роль «м'яча», другий - «насоса».
«М'яч здутий» - дитина сидить навпочіпки.
«Насос надуває м'яч» - дитина робить рухи руками, супроводжуючії їх звуками «С-с-с...».
«М'яч стає все більшим» - дитина поступово встає, надуває щічки, піднімає руки вгору.
«Насос» закінчує роботу - дитина вдає, ніби висмикує шланг. «М'яч» знову здувається - дитина повільно сідає, випускає повітря зі щік, опускає руки.
Вправа повторюється декілька разів, а потім діти міняються ролями.
Гра «Сороконіжка»
Мета: розвиток комунікативних навичок, уміння працювати у загальному режимі групи, зняття тілесної скутості.
Обирається «голова». Решта дітей присідають, беруть один одного за пояс і йдуть слідом за «головою», намагаючись рухатись всім тілом, обходячи перешкоди, падаючи на бік, уповільнюючи та пришвидшуючи рух, завертаючись у кільце.. Завдання кожного - не випасти із загального ритму, не відірватися від частини тулуба.
Ритуал прощання прощаються «До зустрічі»
