Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
kor-rozv-programa_rozvitok_piznavalnikh_procesi...doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
207.36 Кб
Скачать

4. Вправа «Сонячні промінчики»

Діти простягають руки вперед і по черзі кладуть долоньки один на одного.

Ведучий. Давайте спрямуємо всю свою доброту й тепло до долоньок. У нас вийшло велике, добре, ласкаве й тепле сонечко.

Спробуйте відчути його тепло... А тепер давайте зберемо сонячні промінчики, так ми попрощаємося з їжачком і одне з одним.

Ритуал прощання прощаються «До зустрічі»

Заняття 8

Мета: діагностувати взаємини й характер дітей та статус кожної дитини в групі й сім'ї. Формувати здатність визначати емоційний стан людини, навички позитивної комунікації та культури поведінки,

Ритуал привітання

Діти стають у коло і вітаються «Добрий день»

Хід заняття

    1. Гра «Будь - ласка»

Мета: розвиток уваги, зняття емоційного напруження в дітей.

Діти стають у коло. Психолог дає команду: «Діти, будь-ласка посміхніться, присядьте, підніміть руки, покружляйте тощо». Якщо не прозвучало: «Будь-ласка», а хтось виконав команду, той вибуває з гри.

    1. Гра «Ввічливий - грубіян»

Мета: формування позитивних рис характеру дітей.

Діти сідають на килим. Психолог по черзі котить дітям м'яч і говорить слова- вчинки: вітається, б'ється, кричить, штовхається, допомагає, привітний, бережливий тощо. Діти повинні сказати, яка ця людина «ввічлива» чи «грубіян».

Обговорюють разом із психологом наслідки неввічливості та ввічливості.

  • Яка людина подобається, яка ні?

  • Як вирішити цю проблему?

  • Хто в собі хотів би щось змінити?

    1. Вправа в піску « Ходимо – їздимо»

Мета: зняття емоційного напруження в дітей. Розвиток позитивних емоцій,

тактильно-кінестетичної чутливості. Формування навичок культури поведінки. З допомогою пальців, долоньок та кулачків діти виконують вправи (по 3 дітей одночасно):

  • проведіть одним пальчиком по піску;

  • тепер двома пальчиками;

  • давайте «помаршируємо» кулачками;

  • проїдемо на лижах (двома пальцями);

  • їдемо на санчатах (долоньками).

Потім пропонуємо проїхати назустріч один одному, але щоб не перетнутися, поступаючись «Спритний лижник».

Обговорення

  • Що ви відчували, коли ходили пальчиками по піску?

  • Чи подобається марширувати?

  • Який пісок на дотик?

  • Хто був найспритнішим і найввічливішим лижником?

  • Чому потрібно поступатися іншим?

  1. Вправа «Краплинки емоцій»

Мета: Розвиток емоційно-вольової сфери у дітей.

На кольорових краплинках зображено різні емоційні стани, дітям пропонується обрати ту емоцію, яку відчуває дитина в даний час. Обговорення особливостей міміки обличчя людини. Діти згадують випадки з життя, коли їм було сумно, весело, коли відчували злість. Чого вони найбільше бояться? На що розгнівалися й чому? За що відчувають провину?

Ритуал прощання прощаються «До зустрічі»

Заняття 9

Ритуал привітання

Діти стають у коло і вітаються «Добрий день»

Хід заняття

  1. Вправа "Дзеркало"

Мета: Створити в групі емоційно позитивний фон, розвивати пам'ять, увагу.

Хід гри: Діти синхронно повторюють за ведучим його рухи. Акцент переноситься з фізичних дій на міміку обличчя і пластику тіла.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]