- •Корекційно-розвивальна програма «розвиток пізнавальних процесів у дошкільників»
- •Структура та обсяг корекційно-розвивальної програми: «Розвиток пізнавальних процесів у дошкільників»
- •Заняття 1.
- •Хід заняття
- •«Знайомство»
- •Гра «Танці звірят»
- •Гра «так і ні не говорити»
- •Гра «Кричалки - шепталки - мовчалки»
- •Заняття 2
- •Хід заняття
- •Гра «Кубик емоцій»
- •Гра «Слова»
- •Гра «Побудуйте зображення»
- •Психогімнастика. Гра-вправа «Посварилися-помирилися»
- •Заняття 3
- •Хід заняття
- •Гра «3 стихії»
- •Гра «Повтори за мною»
- •Етюд «Квітка»
- •Заняття 4
- •Хід заняття
- •Вправа «Мій настрій»
- •Етюд «Хочу і все!»
- •Гра «Закінчи слово»
- •Вправа «Ввічливі слова»
- •Заняття 5
- •Хід заняття
- •Заняття 6
- •Хід заняття
- •1» Гра «є чи немає?»
- •Заняття 7
- •Хід заняття
- •Гра «Створити настрій»
- •Вправа «Уяви і намалюй»
- •4. Вправа «Сонячні промінчики»
- •Заняття 8
- •Хід заняття
- •Гра «Будь - ласка»
- •Гра «Ввічливий - грубіян»
- •Вправа в піску « Ходимо – їздимо»
- •Вправа «Краплинки емоцій»
- •Заняття 9
- •Хід заняття
- •Вправа "Дзеркало"
- •Гра "Магазин"
- •Вправа «Клубочок»
- •4. Гра «Запам'ятай порядок»
- •Заняття 10
- •Хід заняття
- •Гра «Хто покликав?»
- •Вправа «Раз, два, три говори!»
- •Етюд «Насос і м'яч»
- •Гра «Сороконіжка»
- •Заняття 11
- •Хід заняття
- •1. Вправа «Запам'ятай»
- •3.Гра «Знайди свою квітку»
- •Заняття 12
- •Хід заняття
- •Гра «Виключення зайвого».
- •Гра «Чарівні плями».
- •3. Етюд «Котячі ігри».
- •4. Гра «Скажи навпаки».
- •Заняття 13
- •Хід заняття
- •Вправа-гра: «Покажи іграшку».
- •Малювання «Мої враження від занять у групі» (будь-яка техніка)
- •Прощання «Поділюся добротою»
Заняття 3
Ритуал привітання
Діти стають у коло і вітаються «Добрий день»
Хід заняття
Гра-завдання « Що пропало?»
Мета: розвивати зорову пам'ять, увагу, вміння володіти своїми почуттями.
Хід гри: показуючи цікаві іграшки дітям, можна їх переставляти, міняти місцями, ховати. Діти повинні сказати чого не стало? Давати правильну відповідь потрібно неголосно, по команді, радісним шепотом.
Гра «3 стихії»
Запам'ятаймо назви і символи 3-х стихій. Земля - присідаємо і торкаємося руками землі. Вода - простягаємо руки вперед і показуємо хвилі. Повітря - простягаємо руки вверх. А тепер ведучий називає стихію, а інші показують відповідний її символ. Наступний етап ускладнення гри. Ведучий називає представників тваринного світу, а дітки показують символ стихії, в якій вона живе.
Наприклад, Лелека - повітря
Дельфін - вода
Кіт - земля
Або навпаки, ведучий показує стихію, а кожен називає представника даної стихії, без повторень.
Гра «Повтори за мною»
Діти стоять навколо столу ведучого. Ведучий пропонує одній дитині поплескати все, що їй він постукає пальцем по столі. Решта дітей уважно слухають і оцінюють виконання рухами: піднімають вгору великий палець, якщо оплески правильні, і опускають його вниз - якщо не правильні. Ритмічні фрази повинні бути короткими і ясними за своєю структурою:
1)ІІ III; 2) І III І; 3) І III II; 4) III І; 5) III II; 6) II III І; 7) III III І і т.д.
Етюд «Квітка»
Мета: закріплення емоцій радості
Психолог. «Промінчик теплого ласкавого, сонечка упав на землю й зігрів насінинку, яка була в землі. З насінинки виросла чарівна квіточка»
Виразні рухи: діти сидять навпочіпки, голова й руки опущені. Повільно піднімають голову, розправляють тулуб, руки піднімають у сторони.
Міміка: м'язи обличчя розслаблені, очі відкриті, посмішка.
Ритуал прощання прощаються «До зустрічі»
Заняття 4
Ритуал привітання
Діти стають у коло і вітаються «Добрий день»
Хід заняття
Вправа «Мій настрій»
Мета: вчити дитину діагностувати свій емоційний стан.
Дітям пропонується обрати одну з ілюстрацій, які демонструють настрої (обличчя людей та дітей)
Етюд «Хочу і все!»
Мета: формувати в дітей навички правильної поведінки в суспільних місцях.
Петрик стояв із мамою в магазині і все розглядав. Раптом він помітив, що в однієї жінки відкрилася сумка, а звідти виглядає щось волохате, прозоре, майже невидиме. Петрик здивувався: «Що це може бути?» А то була впертість, яку тітонька збирала всюди. Краплина впертості стрибнула з сумки й приліпилася Петрику до рукава. І що тут трапилося!
-Я хочу машинку! Я хочу велосипед! Купи мені! - репетував хлопчик. Мамі стало соромно за сина і вона намагалася вийти з ним із магазину. Та Петрик упав на підлогу, тупав ногами й повторював «Хочу і все!»
Почула це жінка з сумкою і підійшла до Петрика, витерла пляму впертості у нього на рукаві. Петрик знову став хорошим, слухняним хлопчиком, (запитати дітей, що б вони сказали мамі, якби були на місці Петрика)
Петрик сказав: «Пішли звідси, будь-ласка. бо мені дуже соромно» Діти, а зараз обітріть свої рукава від плям впертості і неслухняності і з цього часу будете також хорошими дітьми .Обговорення:
