Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
kor-rozv-programa_rozvitok_piznavalnikh_procesi...doc
Скачиваний:
7
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
207.36 Кб
Скачать

Заняття 1.

Мета: діагностика особливостей емоційного стану дітей. Створення позитивної мотивації й зацікавленості дітей на заняттях. Зняття емоційного напруження.

Психолог зустрічає дітей. Жестами, словами і мімікою показує радість при зустрічі. Звертається до кожної дитини на ім'я.

Хід заняття

  1. «Знайомство»

Мета: створення психологічного комфорту у дітей.

Треба в коло нам ставати.

Ігри різні починати.

Ви своє ім'я назвіть -

Руку дружби простягніть.

(Діти стають у коло, знайомляться і потискують один одному руки).

Повідомлення мети занять

Діти сідають на стільчики або на килим. Психолог повідомляє, що вони будуть зустрічатися на заняттях, де будуть гратися, малювати,спілкуватися. А головне зможуть поділитися з іншими дітьми своїми радощами і проблемами, отримати добру пораду, допомогу та підтримку. На заняття діти навчаться краще розуміти себе й інших, дізнаються багато нового і цікавого.

Правила групової взаємодії

Психолог знайомить дітей із ритуалом привітання та прощання: діти стають у коло і вітаються «Добрий день», а прощаються «До зустрічі»

Психолог знайомить дітей із правилами поведінки під час ігор та вправ:

•Участь добровільна:

•Говорити коротко, конкретно, виразно про свої почуття;

•Уважно слухати товаришів, не перебивати і не критикувати;

•Вітатися і прощатися обов'язково на кожному занятті.

  1. Гра «Танці звірят»

Мета: згуртування дитячого колективу; зняття тривожності, навчання керуванню своїми емоційними станами; розвиток емпатії. (ведучий включає веселу музику). Діти стають у коло. Пропонується потанцювати, як:

  • Веселі зайчата

  • Сумний ведмідь;

  • Скривджений вовк;

  • Хитра лисиця;

  • Замріяні метелики тощо.

    1. Гра «так і ні не говорити»

Діти, зараз ми будемо гратися в гру, в якій не можна вимовляти слова ТАК і НІ. Будьте уважні, я буду кожного щось запитувати, відповідаючи, не можна вимовляти слова ТАК і НІ (наприклад: «Ти зараз спиш? – Не сплю»)

Ти зараз спиш?

Уночі сонечко світить?

Ти любиш морозиво ?

Тебе звати (неправильне ім'я)?

Ти любиш ходити до лікаря?

Лікар стриже дітей?

Ти ходиш у дитячий садок?

Корови літають?

Узимку жарко?

Ти ходиш на роботу?

Цукерка солодка?

Їжак колючий?

Сонце синє?

Твій тато грається ляльками?

Ти вмієш плавати?

На лижах улітку ходять ?

Ти любиш дивитись мультфільми?

Лід теплий?

Ти слухняний?

Тобі сняться сни?

  1. Гра «Кричалки - шепталки - мовчалки»

Дітям пропонуються три силуети долоні: червоний, жовтий, синій. Це сигнали. Коли дорослий піднімає червону долоню «кричалку» - можна бігати, кричати; жовта долоня - «шепталка» - можна тихо пересуватися й шепотіти, на сигнал «мовчалка» (синя долоня) - діти повинні завмерти на місці або лягти на підлогу й не ворушитися. Закінчувати гру краще «мовчалкою»

Етюд «Посмішка по колу»

Мета: вчити мімікою передавати емоцію радості.

Психолог В коло знову всі ставайте,

посмішку передавайте,

На сусіда подивіться

і ласкаво посміхніться.

Діти стають у коло і передають посмішку.

Кожна дитина посміхається до свого сусіда, той до іншого і т.д.

Зворотній зв'язок

- Що сподобалося, а що ні?

Психолог цікавиться враженнями дітей від заняття, за роботу й запрошує на наступне заняття.

Ритуал прощання прощаються «До зустрічі»