Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
movna_osvyta.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
256 Кб
Скачать

2.27 Ігрова навчальна технологія як спосіб організації навчання на уроках рідної мови

На відміну від ігор узагалі, педагогічна гра мас важливу озна­ку — чітко поставлена мета навчання й відповідно до неї педаго­гічний результат, що можуть бути обґрунтовані, визначені в оче­видному вигляді й характеризуються навчально-пізнавальною спрямованістю.

Ігрова форма занять створюється на уроках за допомогою ігрових прийомів і ситуацій, що є засобом спонукання, стимулювання учнів до навчальної діяльності.

Дидактична мета ставиться перед учнями у формі ігрового завдання.

Навчальна діяльність підпорядковується правилам гри. Навчальний матеріал використовується як її засіб.

До навчальної діяльності додасться елемент змагання, що перетворює дидактичне завдання на ігрову діяльність, а його успішне виконання пов'язується з ігровим результатом.

Місце й роль ігрової технології в навчальному процесі, створення елементів гри й навчання багато в чому залежать від уміння викладача, функцій і класифікації педагогічних ігор.

2.28 Особливості використання ігор у навчанні рідної мови шестирічок.

Завдяки ігровим формам занять вдається залучити всіх учнів (навіть пасивних) до систематичної розумової праці, дати їм змогу відчути успіх, повірити в свої сили.

Добору та вдосконаленню ігор слід приділяти значну увагу: виготовляти наочні посібники, вигадувати цікаві ігрові ситуації, визначати прийоми та способи, які б пов'язували програмний матеріал з грою. Потрібно навчати дітей правильного спілкуван­ня, дотримання правил. Особливо це необхідно для успішного проведення змагань, конкурсів, коли учням доводиться співвід­носити свої дії з діями інших, щоб досягти спільних результатів, у яких зацікавлена вся команда.

Щоб одна й та ж сама гра не набридала, через певний час доцільно вносити в неї деякі зміни, ускладнюючи завдання з ура­хуванням засвоєного матеріалу, індивідуальних особливостей дітей.

Метою кожної гри має бути прагнення сформувати у дітей чіткі мовні уявлення й поняття, виробити міцні навички та вміння, навчити прийомів і способів опанування знань.

Гра є провідною діяльністю дітей шестирічного віку. Весь уроку першому класі має бути пронизаний грою, але не заради розваги, а навчальною, що потребує виконання складних розумових опера­цій — аналізу, синтезу.

Ігри, які проводяться на уроках навчання грамоти, умовно можна поділити на такі групи:

  • ігри добукварного періоду;

  • ігри букварного періоду;

  • ігри післябукварного періоду.

Кількість ігор на уроці слід розумно дозувати. Потрібно продумати і поетапний їх розподіл: на початку уроку гра покликана зацікавити, ор­ганізувати дитину; у середині уроку — націлити на засвоєння теми; на­прикінці уроку вона може мати пошуковий характер. Але на кожному етапі гра повинна бути цікавою, доступною, охоплювати різні види ді­яльності учнів. Організовуючи гру на уроці, важливо продумати й те, у якому темпі вона буде проводитися. Уся навчально-виховна робота з рідної мови із шестирічками має ба­зуватися на принципі «гра - навчання, гра - виховання», оскільки в цьому віці гра для дітей - серйозна діяльність.

Цікаві пригоди лисичок. Конспект уроку з читання.1-й клас

Мета: повторити і закріпити вивчене про звуки і букви, слова-омоніми без вживання терміна; закріпити літературну вимову звука [ч]; учити читати в особах; учити вірш напам'ять; удосконалювати навички звукобуквеного аналізу та привального виразного читання; розвивати пам'ять, увагу, образне мислення, зв'язне мовлення; виховувати наполегливість, бережне ставлення до природи

Хід уроку

І. Повідомлення теми уроку.

Учитель. Діти, вам хотілося б потрапити до телепередачі? Сьогодні ваше бажання здійсниться. Я пропоную вам взяти участь у телепередачі „Цікаві пригоди лисичок". Сподіваюся, що ви пригадаєте все, що вивчили про звуки і букви, безпомилково будете будувати звукові моделі слів, правильно і виразно читати, навчитеся читати в особах, вивчите вірш напам'ять.

А чого б ви хотіли навчитися і досягти на сьогоднішньому уроці?

Що ж нам сьогодні знадобиться? (Увага, старанність, знання, дружба і т. д.) Щоб нас ніхто не побачив і ми не заважали лісовим мешканцям своєю присутністю давайте одягнемо шапки-невидимки.

Учитель виставляє на дошці макет телевізора із кадрами-малюнками „Улюблені ігри лисичок".

ІІ. Пригода перша „Улюблені ігри лисичок" (6 хв.)

Учитель. Пограємо разом з лисичками в ігри.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]