
- •Колективно-групове навчання і його технології як засіб формування мовної особистості молодшого школяра.
- •2.4 Види інтерактивних вправ і ефективність їх застосування на уроках рідної мови у початковій школі.
- •2.6 Переваги застосування інтерактивного навчання у формуванні мовної особистості молодшого школяра.
- •Впровадження інтерактивних методів навчання на уроках читання.
- •Гуманно-особистісна технологія Амонашвілі на уроках читання.
- •Технологія трвз (теорія розв'язування винахідницьких задач) на уроках читання.
- •Технологія «Створення ситуації успіху» на уроках рідної мови.
- •Техніка "Карусель" на уроках рідної мови.
- •Техніка "Ажурна пилка" на уроках рідної мови.
- •2 .21 Техніка "Метод прес" на уроках рідної мови.
- •2.22.Використання інтерактивних технологій на уроках позакласного читання.
- •2.28 Особливості використання ігор у навчанні рідної мови шестирічок.
- •1. Гра „мовний пінг-понг"
- •2. Гра „Зашифровані слова"
2.22.Використання інтерактивних технологій на уроках позакласного читання.
З часів Я.А.Коменського нічого не змінилося щодо форми, а щодо змісту… А зміст диктує час. Зараз виникла нагальна потреба помітити особистість. Досягти цього можна використовуючи сучасні інноваційні технології, перетворюючи таким чином традиційний урок в інтерактивний.
Використання інтерактивних технологій на уроках позакласного читання дає змогу активно працювати всім учням класу, виявити високий рівень зацікавленості, бути рівноправними суб’єктами навчання учню і вчителю, сприяє оздоровленню психологічного клімату на уроці, створює доброзичливу атмосферу. Доцільно використовувати такі техніки інтерактивного навчання: «два-чотири-всі разом», «акваріум», «мікрофон»,»мозковий штурм», «метод прес» та ін.
Наведемо приклад використання інтерактивної технології «Мікрофон» на уроках позакласного читання.
Тема. У світі казки чарівної.
Мета. Поглибити знання учнів про казку як вид усної народної творчості, вчити визначати головну думку казки. Виховувати інтерес до народної творчості, збагачувати словниковий запас. Хід уроку. І. Організаційний момент. ІІ. Актуалізація опорних знань. 1)Робота з виставкою книг. Розгляд виставки.
2) Бесіда. Використання інтерактивного методу «Мікрофон» - Які книжки сподобались на виставці? Чому? - Які з них вже читали? - Яким словом можна назвати твори ,які містять ці книги?(Казки.) (діти по черзі передають мікрофон, та висловлюють свої міркування)
2.28 Особливості використання ігор у навчанні рідної мови шестирічок.
Завдяки ігровим формам занять вдається залучити всіх учнів (навіть пасивних) до систематичної розумової праці, дати їм змогу відчути успіх, повірити в свої сили.
Добору та вдосконаленню ігор слід приділяти значну увагу: виготовляти наочні посібники, вигадувати цікаві ігрові ситуації, визначати прийоми та способи, які б пов'язували програмний матеріал з грою. Потрібно навчати дітей правильного спілкування, дотримання правил. Особливо це необхідно для успішного проведення змагань, конкурсів, коли учням доводиться співвідносити свої дії з діями інших, щоб досягти спільних результатів, у яких зацікавлена вся команда.
Щоб одна й та ж сама гра не набридала, через певний час доцільно вносити в неї деякі зміни, ускладнюючи завдання з урахуванням засвоєного матеріалу, індивідуальних особливостей дітей.
Метою кожної гри має бути прагнення сформувати у дітей чіткі мовні уявлення й поняття, виробити міцні навички та вміння, навчити прийомів і способів опанування знань.
Гра є провідною діяльністю дітей шестирічного віку. Весь уроку першому класі має бути пронизаний грою, але не заради розваги, а навчальною, що потребує виконання складних розумових операцій — аналізу, синтезу.
Ігри, які проводяться на уроках навчання грамоти, умовно можна поділити на такі групи:
ігри добукварного періоду;
ігри букварного періоду;
ігри післябукварного періоду.
Кількість ігор на уроці слід розумно дозувати. Потрібно продумати і поетапний їх розподіл: на початку уроку гра покликана зацікавити, організувати дитину; у середині уроку — націлити на засвоєння теми; наприкінці уроку вона може мати пошуковий характер. Але на кожному етапі гра повинна бути цікавою, доступною, охоплювати різні види діяльності учнів. Організовуючи гру на уроці, важливо продумати й те, у якому темпі вона буде проводитися. Уся навчально-виховна робота з рідної мови із шестирічками має базуватися на принципі «гра - навчання, гра - виховання», оскільки в цьому віці гра для дітей - серйозна діяльність.
Цікаві пригоди лисичок. Конспект уроку з читання.1-й клас
Мета: повторити і закріпити вивчене про звуки і букви, слова-омоніми без вживання терміна; закріпити літературну вимову звука [ч]; учити читати в особах; учити вірш напам'ять; удосконалювати навички звукобуквеного аналізу та привального виразного читання; розвивати пам'ять, увагу, образне мислення, зв'язне мовлення; виховувати наполегливість, бережне ставлення до природи
Хід уроку
І. Повідомлення теми уроку.
Учитель. Діти, вам хотілося б потрапити до телепередачі? Сьогодні ваше бажання здійсниться. Я пропоную вам взяти участь у телепередачі „Цікаві пригоди лисичок". Сподіваюся, що ви пригадаєте все, що вивчили про звуки і букви, безпомилково будете будувати звукові моделі слів, правильно і виразно читати, навчитеся читати в особах, вивчите вірш напам'ять.
А чого б ви хотіли навчитися і досягти на сьогоднішньому уроці?
Що ж нам сьогодні знадобиться? (Увага, старанність, знання, дружба і т. д.) Щоб нас ніхто не побачив і ми не заважали лісовим мешканцям своєю присутністю давайте одягнемо шапки-невидимки.
Учитель виставляє на дошці макет телевізора із кадрами-малюнками „Улюблені ігри лисичок".
ІІ. Пригода перша „Улюблені ігри лисичок" (6 хв.)
Учитель. Пограємо разом з лисичками в ігри.