Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
12400_Матеріали з досвіду роботи (3).docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
530.47 Кб
Скачать

6. Тема: Чудові іграшки

Програмовий зміст: показати дітям красу народної глиняної іграшки з Опішні; учити прикрашати форму іграшки візерунком із крапок, ліній, мазків, варіюючи їх за кольором; викликати почут­тя естетичної насолоди від декоративного малювання; виховувати інтерес до народної іграшки.

Обладнання: глиняні іграшки з Опішні, гуаш червоного, корич­невого, зеленого, жовтого кольорів, пензлі, тоновані форми іграшок для розписування.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Вихователь запрошує дітей до куточку самостійної художньої діяльнос­ті. На столі знаходяться глиняні іграшки.

— Діти, зверніть увагу на те, що ви бачите перед собою. Чим ці іграшки відрізняються від звичайних іграшок?

— Як ще можна назвати прикрашену розписом іграшку? Вихователь разом із дітьми розглядає та розповідає про іграшки.

— Ось гарний, глиняний, розмальований півник-свистунець. У нього довга шийка. На шийці шовкова борідка, ніби маків цвіт. У глиняного півника хвіст розписаний веселими фарбами.

Дитина

Шия довга, хвіст зелений,

Борода — як маків цвіт,

Півник є такий у мене,

Він малятам шле привіт.

— Це глиняний коник-свиступоць. У коника вигнута шия, гар­ на грива. Кумедний хвостик-свищик. Хто пригадає віршик про ко­ника?

Я люблю конячку сиву,

Причешу їй гарно гриву,

Гребінцем пригладжу хвостик

І поїду верхи в гості.

  • Це пташка. Вона глиняна. Кругленька голівка з веселими очи­ма, з маленьким дзьобиком. Чому про хвостик можна сказати, що він кумедний, веселий? (Іграшки мають хвостик-свищик.)

  • Ці іграшки надійшли до нас із чудового міста Опішні, що зна­ходиться на Полтавщині. З'явились іграшки у руках чудових май­стрів, які розуміють мову рослин, тварин і кольорів. Опішнянський майстер обережно бере шматочок глини у долоні та дарує йому свою любов і фантазію. Від цього шматочок перетворюється на дивну фі­гурку тварини: коника, півника, поросятка... Коли майстер торка­ється іграшки пензликом, то вона починає співати квітами, листям, колоссям, ягодами.

У кольоровій палітрі опішнянських майстрів переважають коричнево-червоні, вохристі кольори, зелений, сірий, блакитно-синій, що надають виробам більшої декоративності.

Вихователь із дітьми розглядають рослинний орнамент, палітру роз­пису на іграшках. Вихователь запитує, які діти бачать кольори. Він про­понує дітям обрати для розпису форму за бажанням (коник, півник, пташ­ка, свинка, баранчик.

— Діти, розгляньте свою форму, обстежте її, покладіть долонь­ку на її середину — тулуб. Саме тут можна намалювати основний ві­зерунок. Згадаймо знайомі технічні елементи декоративного розпи­су. Це — лінія, крапка, мазок.

Вихователь показує дітям, як із цих елементів можна скласти «кри­вульку з накапуванням» (хвиляста лінія, що в'ється між крапками), «гіл­ку» (пряма лінія, мазки).

Після демонстрації елементів вихователь пропонує дітям прикрасити свою іграшку візерунком, уявляючи себе майстром.

Наприкінці заняття вихователь викладає прикрашені форми іграшок на виставку. Діти милуються красою декоративного розпису.

ДОДАТОК 2

Форми роботи з батьками

  1. Батьківські збори (загальні та гру­пові).

  2. Консультації для батьків. Орієнтов­ні теми: «Виховання в сім'ї», «Сімейні традиції та свята», «Шануй інших, і те­бе шануватимуть», «Ознайомлення ді­тей з рідним краєм», «Наші відомі зем­ляки», «Українознавство в дитячому закладі».

  3. Організація лекцій. Орієнтовні теми: «Добро­зичливі стосунки в сім'ї», «Вплив навко­лишнього середовища на розвиток ди­тини», «Приклад батьків», «Діти, яких не розуміють дорослі».

  4. Залучення батьків до виготовлення дерева роду, оформлення фотоаль­бомів про життя дітей.

  5. Круглий стіл «Моя мала Батьківщи­на» (обмін досвідом сімейного та суспільного виховання з українознавства).

  6. Проведення родинних свят, КВК (із залученням батьків).

  7. Відкриті тематичні заняття для батьків.

  8. Виготовлення інформаційного ма­теріалу для батьківських куточків. Орієнтовні теми: «Сімейні професії», «Історія рідного краю», «На засадах ду­ховної культури», «Виховання любові до рідного краю».

  9. Постійне оновлення стенду «Батьківська газета» (оформляють вихователі і батьки).

  10. Залучення батьків до оформлен­ня виставок дитячих малюнків. Орієнтовні теми: «Мій рідний Іванків», «Подорож до Києва», «Моя сім'я», «Чорнобиль дихає нам у спину...».

  11. Залучення батьків до оформлен­ня виставки власних виробів.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]